KD Ljutomer brez večjih težav premagal Lendavo

Štiri kroge pred koncem rednega dela Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige lahko že malo slutimo, kakšen bo končni vrstni red in kdo si bo zagotovil neposredno uvrstitev na finalni turnir

Prlekija-on.net, sreda, 16. januar 2019 ob 08:02
KK Lindau Lendava - KD Ljutomer, foto: lendavainfo.com

Po krajšem zimskem premoru se pod pomurske obroče spet selijo tekme Radenska Naturelle PKL. V 6. krogu so Beltinčani zabeležili še 6. zaporedno zmago, KD Ljutomer je brez večjih težav premagal Lendavo, Bistriški košarkarji pa so s 14 zadetimi trojkami razbili KK Ljutomer. Štiri kroge pred koncem rednega dela lahko že malo slutimo, kakšen bo končni vrstni red in kdo si bo zagotovil neposredno uvrstitev na finalni turnir.

KK Sistemorg Beltinci 58 : 50 ŠD Murska Sobota (18:14, 13:13, 18:10, 9:13)
Novak 16, Bojnec 12; Bilić 14, Šiftar in Pavel U. po 8

Po začetnih težavah s semaforjem so domačini odprli tekmo z delnim izidom 7:0, a so se prebudili tudi gostje in dosegli svoj prvi koš. Nadaljevanje je bilo precej izenačeno, rezultat ob koncu četrtine pa 18:14. Beltinčani so po prvi četrtini izvedli pravo hokejsko menjavo in v igro poslali 4 nove igralce s klopi. Menjava ni bistveno spremenila stila igre, tekma je bila še vedno precej izenačena, s številnimi napakami, rezultat ob polčasu pa + 4 za domače (31:27).

Podobna igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Vodilna ekipa lige je bila ves čas v prednosti, jo vmes povečala na dvomestno število, vendar se Sobočanci niso predajali do konca tekme ne glede na rezultat. Borbena igra jim je ob koncu tekme (v zadnjih 2 minutah) prinesla delni rezultat 8:0 in tako zmanjšanje končne razlike na -8 (58:50).

ŠD Tropicano Bistrica 77 : 48 KK Ljutomer (8:12, 27:13, 20:8, 22:15)
Orgolič 17, Gonza 10; Godec 16, Horvat Kovač 10

Tekmo so bolje začeli domačini in v 3. minuti povedli s 7:2. Nakar je sledil strelski »mrk«, kar so Prleki s pridom izkoristili in z delnim izidom 10:0 prešli v vodstvo. V drugo četrtino so Bistričani vstopili odločneje in z željo, da rezultat spreobrnejo v svojo korist. Gostje so postavili consko obrambo, ki pa ni delovala po njihovih željah, saj se je domačim »odprl« met in so zadevali praktično iz vseh položajev. Rezultat polčasa 35:25.

Podobna igra se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, v kateri so domači ves čas vztrajno povečevali svojo prednost. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 55:33, tako da je le-ta bila še zgolj formalnost. Končni rezultat 77:48.

KK Lindau Lendava 54 : 70 KD Ljutomer (13:17, 13:17, 15:16, 13:20)
Frančič 19, Balaž 14, Zrna 10; Copot A. 22, Nemec in Kosi po 12

Proti drugouvrščenemu moštu iz Ljutomera so se domačini zbrali v nekoliko številčnejši zasedbi z željo, da premagajo mlade, hitre in agresivne goste.

V prvi četrtini je bila igra izenačena in ni bilo velike prednosti nobene izmed ekip. V drugi četrtini so Prleki začeli igrati hitro, s prodori pod koš in podajami na "šuterje", ki so iz polrazdalje uspešno zadevali, v domačem moštvu pa so izgubili preveč žog ter zgrešili vrsto prostih metov, kar je rezultiralo vodstvo gostov ob polčasu.

Razlika v prid gostov se v 3 četrtini ni bistveno povečala, zato so Lendavčani še upali, da bodo z nekoliko bolj zavzeto igro v zadnji četrtini pritisnili na gostujoče igralce, ki pa so bili zanje prehitri in so tako tekmo brez velikih težav uspešno pripeljali do konca.

KK Lindau Lendava 49 : 68 KK Sistemorg Beltinci (18:13, 11:22, 11:18, 9:15)
Frančič 16, Horvatič G. 7; Zver 26, Ratnik 15

Na prestavljeni tekmi 5. kroga so se pomerili še neporaženi Beltinčani in neugodna ekipa iz Lendave. Domačini so se lanskim podprvakom postavili po robu s consko obrambo, ki je gostom preprečila neovirane mete in prodore na koš, v napadu pa je pod košem kraljeval Dušan Frančič, ki je v prvi četrtini dal 11 točk in ob podpori ostalega dela moštva skrbel za vodstvo domačinov. Gostje so v drugi četrtini strnili svoje vrste ter začeli igrati nekoliko hitreje in odločneje, kar se je takoj poznalo na rezultatu. Polčas so sklenili s 6 točkami prednosti.

Domači so želeli v tretji četrtini nadaljevati igro iz prve četrtine, toda vedno več se je prikradlo izgubljenih žog, nezadetih košev iz bližine ter zgrešenih prostih metov, tako da so gostje ušli na nekoliko večjo razliko, ki jim je v zadnji četrtini omogočala mirnejšo in preudarnejšo igro. S tremi trojkami v začetku zadnje četrtine so gostje le še zvišali svojo prednost in tekmo brez večjih težav rutinirano pripeljali do uspešnega konca.