Beltinčani z zmago proti KD Ljutomer potrdili prvo mesto na lestvici, KK Ljutomer po podaljšku ostal brez prve zmage

Na sporedu je bil derbi prvo- in drugouvrščene ekipe med KK Sistemorg Beltinci in KD Ljutomer

Prlekija-on.net, torek, 22. januar 2019 ob 21:13
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga

V sedmem krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige je bil na sporedu derbi prvo- in drugouvrščene ekipe med KK Sistemorg Beltinci in KD Ljutomer. Bistričani so se Sobočancem oddolžili za poraz v 2. krogu, Lendavčani pa so po preobratu premaagali KK Ljutomer.

KK Sistemorg Beltinci 73 : 59 KD Ljutomer
24:12, 17:11, 15:18, 17:18
Novak 28, Zver 18, Bojnec 11; Copot J. 19, Štrakl 10

Na derbiju kroga med prvouvrščenima ekipama v ligi so se pomerili Beltinčani in KD Ljutomer. Gostje so prišli v polni postavi, a njihov prvi igralec A. Copot zaradi poškodbe ni zaigral. Domačih se je zbralo vsega 6, zato so se pred tekmo odločili, da bodo poskusili presenetiti nasprotnike z cono in izkoristiti (malo) beltinško dvorano. V prvi četrtini so Žuti na podlagi obrambe hitro naredili razliko. Po nekaj uspešnih akcijah se je rezultat ustavil pri 24 proti 12.

V drugi četrtini je bil glaven pod obročem prvi strelec lige Aleš Novak, ki je dosegel 12 točk od skupno 17 za Beltince v četrtini. Prleki so igrali prvo polovico tekme zelo raznoliko in všečno košarko, ampak manjkal jim je zaključek (mogoče malo sreče).
V drugi polovici tekme so domači igrali isto igro in še naprej uveljavljali premoč pod košem (Zver, Novak, Bojnec). Zelo dobro 3. četrtino je imel Copot J., ki je držal KD Ljutomer v igri (9 točk). Zadnja četrtina je bila le še formalnost.

ŠD Tropicano Bistrica 73 : 46 ŠD Murska Sobota
19:13, 14:11, 22:16, 22:6
Laci B. 19, Farkaš 16, Balažic 14; Bilič 19, Pavel U. 10

Tekmo so začeli bolje domači, saj je rezultat v 4. minuti kazal 11:3, nakar je sledila majhna kriza v napadu Bistričanov, ki so jo gostje s pridom izkoristili in se pod vodstvom U. Pavla približali na 2 točki razlike. Do konca četrtine so se domači uspeli odlepiti na 6 točk prednosti.

V drugi četrtini nobena ekipa ni prevladovala. Koši so padali na obeh straneh igrišča, velja omeniti, da je pri domačih 11 od skupno 14 točk dosegel Farkaš (3 trojke).

V tretjo četrtino so domači vstopili odločeni, da tekmo dobijo, zato so na parket poslali svojo prvo peterko To se jim je tudi obrestovalo, saj so naredili delni izid 14:2. Po nekaj nesporazumih s sodniki so Bistričani dobili dve tehnični napaki in Sobota se je po zaslugi Biliča malo približala.

V zadnji del tekme so domači vstopili z mislijo, da poskusijo tekmo mirno pripeljati do konca. Delo jim je olajšala tudi 5. osebna napaka Biliča, kar je pomenilo veliko manj dela pod obročem in to se je tudi poznalo na rezultatu.

KK Ljutomer 86 : 90 KK Lindau Lendava
33:22, 11:17, 24:21, 12:20
Topolnik 15, Gošnjak in Rudolf po 14; Balaž 22, Zrna 19, Hozjan 16

Tekmo so domači odprli odlično s trojkama Topolnika in Črnjaviča, v tem tempu tudi nadaljevali in hitro povedli z dvomestno razliko. Gostje vse do konca prve četrtine niso našli pravega odgovora na agresivno obrambo Prlekov, ki so v napadu zadevali kot za stavo (6 trojk v prvi četrtini).

V drugi četrtini so se Lendavčani začeli pobirati ter se približevati. Tokrat so bili oni tisti, ki so zadevali, Ljutomerčani pa so redkeje našli pot do koša. Do premora se je prednost domačih stopila na le 5 točk.

Tretjo četrtino so bolje začeli domači ter držali in počasi povečevali razliko, toda gostje niso popuščali in so Prlekom vztrajno dihali za ovratnik. Pred zadnjo četrtino je bilo še vse odprto, čeprav je bila prednost domačih nekoliko večja, kot ob polčasu.
Četrta četrtina se je začela po načrtih Ljutomerčanov in z delnim izidom 7:0 so povedli za 15 točk. Po minuti odmora pa so košarkarji Lendave začeli svoj neverjeten povratek in z delnim izidom 20:4 prešli v vodstvo za točko v zadnji minuti. Z zadetim prostim metom so domači uspeli izid izenačiti. Po številnih menjavah posesti in infarktni končnici rednega dela tekme je izid ostal izenačen. Sledilo je novih 5 minut.

Podaljšek so domači sicer odigrali agresivno v obrambi, v napadu pa so prevečkrat brezglavo zaključili in prevladale so izkušnje Lendavčanov, ki so zasluženo slavili.