KK Ljutomer nepričakovano do prve zmage v sezoni, presenečenje tudi v Murski Soboti

To nedeljo bo znova na sporedu »lotmerški derbi«

Prlekija-on.net, četrtek, 31. januar 2019 ob 08:10
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga

V 8. krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige so bile na sporedu tri zanimive tekme, kjer smo dvakrat videli visok poraz favoriziranih ekip: drugouvrščeni KD Ljutomer je izgubil v Murski Soboti, vodilne Beltinčane pa je presenetil KK Ljutomer. Na napeti tekmi v Lendavi so zmagali Bistričani, kljub temu pa sta ekipi med seboj točkovno popolnoma izenačeni. To nedeljo bo znova na sporedu »lotmerški derbi«!

ŠD Murska Sobota 76 : 60 KD Ljutomer
19:12, 18:20, 21:16, 18:12
Bilič 41, Pavel U. 16, Žilavec 12; Copot J. 22, Glavnik 8

Vloga favoritov je pripadala gostom iz Ljutomera, ki so hitro povedli. Domači trener Tomaž Bodanec ni dolgo čakal in v 3 minuti prve četrtine je vzel minuto odmora. Nato so v domačem taboru zaigrali bolje ter dobili prvo četrtino z rezultatom 19:12.
Druga četrtina je potekala dokaj izenačeno. Sobočanci so skozi vseh 10 minut držali goste na 4-5 točkah razlike, rezultat polčasa 37:32.

Z še večjo odločnostjo, da tekmo dobijo, so domači prestavili v višjo prestavo in 3. četrtino dobiliz rezultatom 21:16 ter povišali razliko na 10 točk. V začetku zadnje četrtine sta obe ekipi izmenično dosegali koše, nakar so domači z delnim izidom 8:0 povišali prednost na »varnih« 19 točk tri minute pred koncem srečanja. Tekmo so nato tudi varno pripeljali do konca ter se veselili 3. zmage v krstni sezoni.

KK Lindau Lendava 78 : 81 ŠD Tropicano Bistrica
14:22 , 19:18, 22:22, 23:19
Frančič 25, Horvatič G. 18; Farkaš 30, Balažic 21

Derbi kola med tretje- in četrtouvrščenim moštvom lige se je pričel v z veliko vložene energije na obeh straneh in željo obeh moštev, da si do konca rednega dela zagotovijo dobro mesto v razigravanju ali celo sodelovanje v finalnem turnirju.

Gostje so začeli neverjetno dobro, saj so v prvi četrtini od 18 od 22 točk zadeli izza črte za tri točke, od tega Farkaš kar 4. Domači so v drugi četrtini pričeli z agresivnejšo osebno obrambo, kar je obrodilo sadove, saj so povedli za 4 točke, ob koncu četrtine pa nekoliko popustili in gostom dovolili, da so polčas zaključili s prednostjo 7 točk.

V drugem polčasu se je enakovredna tekma nadaljevala, rezultat pa se bistveno ni spremenil. Vodstvo gostov je bilo še dalje 7 točk. V zadnji četrtini so domači z nekoliko zavzetejšo igro poskušali rezultat spreobrniti, toda gostje so imeli svoj dan, saj so vsega skupaj zadeli na tekmi 16 trojk, predvsem Farkaš (10 trojk) je zadeval iz vseh mogočih položajev. Končni pritisk domačih se je toliko obrestoval da so rezultat znižali na le 3 točke in gostom čestitali za zasluženo zmago.

KK Ljutomer 78 : 57 KK Sistemorg Beltinci
23:19, 17:14, 21:12, 17:12
Sagaj 16, Topolnik 12, Godec 11; Novak 26, Zver 13

Ljutomerčani so od prve minute pokrivali goste po celotnem igrišču, saj so lahko izkoristili polno klop in z rotacijami držali visok tempo igre. Vse do zadnjih minut prvega dela igre je bil rezultat dokaj izenačen, nato pa so domači z nekaj protinapadi povedli za 7 točk.

Drugo četrtino so Prleki začeli z zadetimi meti in razliko vztrajno povečevali. Pri Beltinčanih je 12 od 14 točk v tej četrtini prispeval prvi strelec lige Novak, toda domači so predvsem po zaslugi obrambe in prevlade v skoku s hitrim prenosom žoge v napad v 5. minuti povišali razliko na kar 15 točk. Gostje so postavili consko obrambo, proti kateri se Ljutomerčani najprej niso znašli, toda k sreči Beltinčanom napad ni stekel, kot bi moral in so domači na odmor odšli s 7 točkami prednosti.

V drugem polčasu so Beltinčani nadaljevali s consko obrambo in se po nekaj minutah povsem približali (40:37), toda tudi z nekaj sreče so Prleki uspeli obdržati prednost ter po sedmih zaporednih točkah Sagaja znova povedli za 15. V začetku zadnje četrtine so zadeli še tri trojke, ki so jih pripeljale do neulovljive prednosti 20 točk in na koncu povsem nepričakovano prišli do prve zmage v sezoni.