Ljutomerski derbi po napeti končnici pripadel mlajšim

Mestni derbi med KK Ljutomer in KD Ljutomer se je končal s točko razlike

Prlekija-on.net, petek, 15. februar 2019 ob 17:51
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga

V 9. krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige so se zraven mestnega derbija med KK Ljutomer in KD Ljutomer med sabo pomerili tudi Lendavčani in Sobočanci ter Bistričani in Beltinčani. Glede na rezultate bo drugouvrščena ekipa po rednem delu, ki potuje neposredno na finalni turnir, znana ta konec tedna, ko bo odigran zadnji krog.

KK Lindau Lendava 81 : 67 ŠD Murska Sobota
23:16, 21:17, 16:24, 21:10
Frančič in Zrna po 18, Kuk 12; Žilavec 21, Bilič 17, Pavel U. 16

Pomembna tekma obeh ekip za razvrstitev na lestvici je prinesla nekoliko več naboja v začetku tekme. Domači so začeli tekmo z osebno obrambo in odločno igro, da bi gostje že od začetka začutili prepričanost Lendavčanov, da bodo zmagali tekmo. Z agresivnim pristopom vseh igralcev, zadetimi meti s trojke in polrazdalje se je rezultat hitro prevesil v korist domačinov. Kljub želji Sobočancev, da spremenijo potek tekme, jim to do polčasa nikakor ni uspevalo, saj so domači dobro pokrivali najnevarnejšega igralca gostov Biliča, ki se nikakor ni mogel razigrati ter polnili koš Sobočanov.

V polovici tretje četrtine je igralec KK Lindau prejel tehnično napako in po nekoliko napetem nadaljevanju so gostje postavili consko obrambo po celem igrišču in začutili, da bi lahko z veliko vnemo vseh rezultat znižali, kar jim je ob koncu četrtine tudi uspelo.

Zadnji del tekme je bil nekaj časa izenačen, toda gostje so si z agresivno igro nabrali preveč osebnih napak, izkušenejši domačini pa so tekmo uspešno pripeljali do željenega konca.

KK Ljutomer 59 : 58 KD Ljutomer
11:12, 19:16, 18:13, 11:17
Gošnjak 12, Godec 10, Horvat Kovač 8; Copot J. 24, Štrakl 10

Tekmo so bolje odprli "gostje" in povedli s 6:0, "domači" pa so na prve točke morali počakati vse do 4. minute, zatem pa se jim je nekoliko bolj odprlo in povedli so za točko. Četrtina je potekala zelo izenačeno, z agresivno obrambo in ne preveč uspešnimi napadi obeh ekip, zato je tudi rezultat ostal nizek (11:12). Pri gostih je zaradi poškodbe obsedel prvi strelec A. Copot, pri domačih pa Topolnik. Podobno se je nadaljevala tudi druga četrtina, nakar je KD Ljutomer po nekaj uspešnih akcijah J. Copota povedel za 6 in podobno prednost držal vse do zadnjih minut prvega polčasa, ko so se košarkarji KK Ljutomera po zaslugi Žibrata in Rudolfa vrnili v vodstvo ter na odmor odšli z dvema točkama prednosti.

V drugi polčas so domači vstopili z agresivno obrambo ter delno zaustavili pri gostih najnevarnejšega J. Copota, hkrati pa jim v napadu ni zmanjkalo idej in so uspešno dosegali koše. Do konca četrtine so si priigrali prednost 7 točk, kar je pomenilo trd boj za zmago v zadnjih 10 minutah.

KD Ljutomer se ni predal in z delnim izidom 8:0 ob suši KK Ljutomer v napadu so se približali na točko razlike. Po nekaj uspešnih akcijah so domači znova povedli za 7 ter s takšno razliko vodili tudi 2 minuti pred koncem srečanja. Po košu z osebno napako Štrakla in trojko J. Copota so se gostje v zadnji minuti približali na le točko zaostanka, kar je pomenilo, da bo približno 50 gledalcev na tribunah v ŠICu znova spremljalo napet zaključek derbija. Kljub 4 zaporednim skokom v napadu KK Ljutomeru ni uspelo zadeti in zadnji napad je pripadel KD Ljutomeru, ki pa so prav tako zgrešili.

ŠD Tropicano Bistrica 63 : 84 KK Sistemorg Beltinci
14:11, 25:13, 33:17, 19:15
Orgolič 14, Farkaš 10; Zver 22, Ratnik 17, Frangež 14

Prva četrtina je potekala dokaj izenačeno. Nobena izmed ekip si ni priigrala večje prednosti. V drugo četrtino sta obe ekipi vstopili z nekaj nervoze in kar nekaj zgrešenimi meti. Na sredi 2. četrtine je semafor kazal 17:13, nakar so goste prestavili v višjo prestavo in z delnim izidom 13:0 prešli v vodstvo, ki ga več niso izpustili iz rok.

V tretjo četrtino so Bistričani vstopili odločneje in z željo, da rezultat spreobrnejo v svojo korist. A zgodilo se je ravno obratno. Beltinčani so jih z agresivnim presingom prisilili v številne napake, izgubili so tudi veliko število žog. Omeniti velja serijo gostov 25:0, s katero so prišli do 30 točk razlike. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 44:69, tako da je le-ta bila še zgolj formalnost. Končni rezultat 63:84.