Beltinčani in KD Ljutomer potujejo neposredno v polfinale, ostale ekipe v razigravanje

Na finalni turnir, ki bo organiziran 30.3.2019 v Ljutomeru, sta neposredno uvrščeni ekipi KK Sistemorg Beltinci in KD Ljutomer

Prlekija-on.net, petek, 22. februar 2019 ob 08:19
KD Ljutomer - ŠD Tropicano Bistrica

Po zadnjem krogu rednega dela Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige smo dobili dokončno odločitev o potnikih v polfinale in parih razigravanja. Za finale se bodo s prvouvrščenimi KK Sistemorg Beltinci pomerili zmagovalci iz para ŠD Tropicano Bistrica - KK Ljutomer, z drugiuvrščenimi KD Ljutomer pa se bodo borili Lendavčani ali Sobočani.

ŠD Murska Sobota 48 : 82 KK Ljutomer
10:19, 13:13, 6:21, 19:29
Drakovič 14, Bodanec 10; Preglej 17, Gošnjak in Godec po 15

Srečanje je odločalo o končni uvrstitvi tako za domače Sobočance kot tudi za gostujoče KK Ljutomer. V domačem taboru je manjkalo kar nekaj standardnih igralcev, medtem ko so gostje prišli z močno postavo. Skozi celotno tekmo so bili Ljutomerčani boljši nasprotnik, držali razliko ter na koncu zasluženo zmagali. V domačem taboru so si minutažo lepo razdelili, da so tudi tisti, ki so igrali nekoliko manj, dobili priložnost za igro.

KK Sistemorg Beltinci 76 : 59 KK Lindau Lendava
18:22, 22:12, 21:15, 15:10
Ratnik 17, Lebar 15, Bojnec 13; Horvatič G. 17, Rantaša 16, Horvatič S. 14

Domačini so po petkovi pomembni zmagi na tekmi PARKL lige v Staršah proti ekipi Čiro Starše ter proslavljanju, ki se je končalo pozno ponoči, počasi prihajali na tekmo in se jih je do začetka zbralo 7. Pri gostih je bila situacija slabša, saj jih je prišlo v Beltince le 5, vseeno pa niso prišli na tekmo že vnaprej z belo zastavo. Začetek tekme je bil primeren stanju obeh ekip, počasen tempo, slabe obrambe ter številne napake so bile značilnosti, ki so delale tekmo precej negledljivo. Domačini so povedli z rezultatom 5:0, potem so svoj prvi koš dosegli tudi gostje. Sledila je igra z veliko doseženimi koši, so pa gostje iz Lendave ob koncu ujeli in prehiteli Beltinčane ter zaključili četrtino z +4 (18:22). V drugi četrtini se je nadaljevala podobna zgodba, s tem, da je gostom nekoliko pošla sapa, domačini pa so z boljšo obrambo in nekaj protinapadi prešli nazaj v vodstvo. V drugem polčasu so domačini še izboljšali igro v obrambi in gostom niso pustili doseči koša prvih 5 minut v tretji četrtini. Razlika je narasla na 20 točk, so jo pa potem Lendavčani uspeli znižati z nekaj uspešnimi meti za 3 točke. Zadnja četrtina je zgledala, kot da bi oboji samo čakali konec tekme; gostom so pošle moči za lovljenje rezultata in morebitno zmago, saj niso imeli menjave, domači pa tudi niso imeli ambicij, da bi dosegli boljši rezultat. Tekma se je tako končala z rezultatom 76:59.

KD Ljutomer 92 : 56 ŠD Tropicano Bistrica
24:14, 22:14, 23:13, 23:15
Copot J. 18, Nemec 17, Bot 14; Laci in Gonza po 13, Orgolič 10

Glede na zasedbo na obeh straneh so bili Ljutomerčani favoriti za zmago in tako so tudi začeli tekmo - 6:0. Prednost je kmalu narasla na dvomestno število. Voz domačih sta v prvem delu tekme vlekla prva strelca, Copot J. z 9. in Nemec s 7. točkami. Gostje so v prvi polovici druge četrtine še nudili dober odpor, tako da se je razlika gibala okoli 10 točk. V zadnjem delu prvega polčasa pa se je začela poznati kratka klop Bistričanov in domači so v zadnjih dveh minutah z delnim izidom 11:2 pobegnili na 18 točk prednosti - 46:28.

Podobna igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Gostje so le stežka dohajali tempu domačih, ki so z dolgo klopjo neprestano rotirali igralce in tako ohranjali hitro igro. Prednost pred zadnjo četrtino je tako znašala že 28 točk. Tekma je bila odločena in to se je poznalo tudi na igri obeh ekip, ki je na trenutke spominjala na veteransko rekreacijo po prvi pavzi, ko se več nobenemu ne da. Po dolgih desetih minutah je bilo tekme konec.