Ljutomersko obarvan vrh lestvice

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, torek, 1. marec 2011 ob 13:00
V zimskem premoru so v ligi Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 bile odigrane preložene tekme. Ekipa KK Paloma Sladki Vrh je v gosteh premagala ekipo SBK Gornja Radgona, v drugi tekmi pa izgubila z ekipo PŠK Ljutomer 2. Tekma med KK Lindau Lendava in PŠK Ljutomer 1 je bila registrirana z zmago Ljutomerčanov, saj so Lendavčani odpovedali tekmo, v drugi tekmi pa je prva ljutomerska PŠK ekipa premagala ekipo SBK Gornja Radgona. S tem sta se ljutomerski ekipi zavihteli na vrh lestvice.

Preložene tekme

Tekmi 19. in 20.2.2011

SBK Gornja Radgona : KK Paloma Sladki Vrh
71 : 77 (18:19, 17:17, 14:23, 22:21)
sobota, 19.2., 19.00, ŠD Radenci; Makovec, Glavnik
SBK Gornja Radgona: Novak 32, Rajnar 14, Gomboc 13, Kuhar 7, Kozic 3, Lončer 2, Strajnšak 0
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 27, Cehnar G. 14, Kneževič 13, Breg 11, Cof 6, Kikl 6, Vernik 0, Arzenšek 0

V soboto, 19.2.2011 smo v Radencih gostili ekipo iz Sladkega vrha. Razpoloženje v ekipi že pred tekmo ni bilo najboljše, saj smo bili brez poškodovanega Kikija, odsotnega Slaviča in z poškodovanim Gombocom. Kljub vsemu smo bili odločeni, da premagamo neugodne nasprotnike in si tako skoraj zagotovimo 3. mesto in igranje na F4. Gledalcev se je zbralo okrog 100.

Začetek tekme je ponudil izenačeno igro in izmenjavanje v vodstvu. Že v prvi četrtini je sodniška dvojica spregledala nekaj očitnih osebnih napak nad Novakom, kar je povzročilo hudo kri pri omenjenem, vse skupaj pa se končalo z njemu dosojeno tehnično napako. Četrtina se je končala z minimalnim vodstvom domačih za dve točki.

Druga četrtina je potekala podobno, oboji smo zadeli nekaj trojk in četrtina je bila izenačena 17:17.

V tretjo četrtino smo šli domači odločeni da naredimo malo večjo prednost, ki bi omogočila bolj mirno končnico oz. zaključek tekme. Pa se je seveda odvijalo ravno obratno od naših želja. Gostje so se razigrali, predvsem brata Cehnar in tretja četrtina je pripadla gostom z rezultatom 14:23, kar pa je bilo tudi največje vodstvo ene ekipe na tekmi.

Zadnjo četrtino smo domači naredili nekaj igralskih menjav, kar je obrodilo z rezultatom po dveh zadetih trojkah in izenačenju. V zadnjih minutah pa smo igrali preveč na hitro in na silo, zgrešili nekaj metov za 3, gostje pa z mirno igro spet povedli za štiri točke. Preostalo nam je le še delanje osebnih napak in upanje, da bodo gostje zgrešili kak prosti met, vendar se na našo žalost ni izšlo. Končen rezultat je 71:77

S porazom smo si rahlo otežili nastop na F4, čeprav z dobrimi igrami na naslednjih tekmah ni še nič izgubljenega. Čaka nas gostovanje pri PŠK Ljutomer 1, kam odhajamo neobremenjeni in v upanju na možnost presenečenja. Čestitke ekipi iz Sladkega vrha za zmago.

sobota, 26.2., 18.00, ŠIC Ljutomer; Feher, Juteršnik
PŠK Ljutomer 2: Šiškin 16, Kosi 14, Frangež 13, Munda 12, Jurkovič 9, Preglej 7, Kolbl 4, Kočevar 1
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 24, Cehnar G. 17, Kikl 11, Kneževič 6, Cof 3, Arzenšek 2, Vernik 1, Nerat 0

V soboto 26.2. smo se v zaostali tekmi pomerili igralci pšk 2 ter KK Palome iz Sladkega vrha. Tekma se je začela nekoliko kasneje kot predvideno, saj je bil pred tem v dvorani nogometni turnir, ki se je nekoliko zavlekel. V prvi četrtini si nobena ekipa ni priigrala bistvene prednosti, še največ je razlika znašala v 8. minuti prve četrtine, ko je Sladki vrh povedel za 5 točk (19:14). Prva četrtina se je končala z dvema točkama prednosti za igralce Palome. V 1. četrtini se je v boju za žogo z Jurkovičem težje poškodoval igralec Sladkega vrha Arzenšek (strta ključnica). Tudi v drugi četrtini in tretji četrtini si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti. V drugi četrtini se je pri domačinih ob trku z glavo poškodoval še Kolbl, ki je moral predčasno končati tekmo zaradi počene arkade. Pred začetkom zadnje četrtini smo se domačini odločili za consko obrambo, kar se je izkazalo za pravilno odločitev. Gostje so zgrešili kar nekaj metov z razdalje. V obdobju so gostje dosegli le 4 točke, pa še te vse iz prostih metov, ki so jih v zadnji četrtini slabo izkoriščali (4:12). Domačini smo se tako veselili pomembne zmage. Čestital bi tudi igralcem Palome za športno tekmo in prijetno druženje po tekmi.

PŠK Ljutomer 1 : SBK Gornja Radgona
97 : 77 (19:16, 26:17, 23:19, 29:25)
sobota, 26.2., 20.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kous
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 33, Mihorič 16, Vozlič 15, Jakelj J. 12, Črnjavič 5, Jakelj P. 0
SBK Gornja Radgona: Rajnar 22, Gomboc 17, Budja 13, Novak 10, Slavič 10, Kuhar 5, Belak 0, Lončer 0

Košarkarji PŠK 1 so v prestavljeni tekmi 3. kroga prikazali raznovrstno igro, ki ji ekipa iz Gornje Radgone ni bila kos. Tako se bodo Radgončani morali v zadnjih 4 krogih še pošteno potruditi, da se uvrstijo na zaključni turnir četverice.

Prvo četrtino (19 : 16) je zaznamovala predvsem agresivna obramba na obeh straneh, ki je onemogočila, da bi se razigral kateri izmed igralcev. V tem delu igre velja omeniti Z. Mihoriča, ki je s skoki v napadu prihajal do lahkih košev med visokimi igralci Gornje Radgone.

V drugi četrtini (26:17) so vajeti v svoje roke prevzeli hitri in visoki Prleki. Razliko so hitro povišali na dvomestno številko in do konca tekme niso več dovolili gostom, da bi se približali na manj kot 10 točk.M. Gomboc je s podajami v tretji (23 : 19) in četrti (29 : 25) četrtini uspešno razigraval radgonsko centrsko linijo, za napeto končnico pa je manjkal predvsem prispevek T. Novaka, ki lahko s serijo zadetih metov vedno vrne svojo ekipo v igro.Pri Radgončanih se je izkazal še B. Budja, Ljutomerčane pa lahko veseli dvig forme D. Vozliča, ki je prikazal svojo najboljšo predstavo letos. V telovadnici se je zbralo okrog 50 gledalcev, žalosti pa dejstvo, da je 90 % gledalcev navijalo za gostujočo ekipo. Očitno igralci PŠK 2 ne simpatizirajo s starejšimi kolegi (ali pa niso ostali na drugi tekmi). Glasni so bili šele po končanem sobotnem športnem programu – ob pivu :D