PŠK Ljutomer 1 izgubili v Murski Soboti, PŠK Ljutomer 2 zmagali

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, torek, 8. marec 2011 ob 19:13
V 14. krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 je vodilna ekipa lige, PŠK Ljutomer 1 izgubila v gosteh proti KD Sobota, PŠK Ljutomer 2 pa so še drugič, tokrat v gosteh, premagali ekipo KK SE Kerčmar Gornji Petrovci. SBK Gornja Radgona so bili boljši od KK GMT Beltinci, KK Sveta Ana pa je visoko izgubila z ekipo KK Paloma Sladki Vrh. Do konca rednega dela so še štirje krogi.

KD Sobota : PŠK Ljutomer 1
80 : 59 (21:16, 15:12, 24:13, 20:18)
sobota, 5.3., 20.00, OŠ 3 Murska Sobota; Chowdhury, Kuster
KD Sobota: Pok 25, Vogrinčič 19, Skandali 15, Bilič 6, Hari 5, Melin 4, Lukač 4, Kuzmič 2, Titan 0, Čep 0
PŠK Ljutomer 1: Mesarič 21, Vozlič 17, Miholič N. 8, Črnjavič 5, Vaupotič 4, Jakelj P. 4

Po dveh tednih pavze smo končno dočakali novo tekmo v PKL. V goste nam je prišla trenutno prvouvrščena ekipa PŠK 1 Ljutomer. Sami smo to tekmo pričakovali vse od 5.12.2010 ko smo bili v Ljutomeru poraženi za kar 25 točk. Želeli smo si "maščevanja" in temu primerna je bila tudi sama motivacija za to tekmo skozi celi teden! A naša želja po "maščevanju" za poraz v prvem delu je le malce upadla že takoj na začetku tekme, saj so gostje prišli na tekmo le s 6 igralci med katerimi ni bilo treh ključnih mož (Domanjko, S. Miholič in Mihorič).
Klub temu smo začeli tekmo dobro in smo že v 7. minuti vodili z rezultatom 17 - 8! Nato pa smo spet vzeli tekmo malce bolj neresno oz. na "easy", kar so gostje izkoristili in v treh minutah prišli na 5 točk zaostanka. Najbližje so prišli v zadnji minuti prve četrtine na tri točke zaostanka (19 - 16). Rezultat po prvi četrtini je kazal 21 - 16! Drugo četrtino smo želeli začeti tako kot smo prvo a se žilavi gostje niso predali in nekako držali razliko okrog 5 točk skozi vso četrtino. V 9. minuti druge četrtine so se gostje spet približali na 3 točke zaostanka (31 - 28), vendar je Vogrinčič s 5-imi zaporednimi točkami postavil rezultat polčasa 36 - 28. V polčasu smo se dogovorili, da moramo pritisniti na goste in odigrati hiter tempo saj so imeli le eno menjavo in bi jim prej ali slej pošle moči. Začeli smo dobro in si kaj hitro nabrali 15 točk prednosti. Kljub temu so gostje nato držali to razliko nekje do 6. minute tekme, nato pa nova serija košev (predvsem iz konter po dobrem skoku ali ukradeni žogi) predvsem Poka, tako smo v nekaj minutah prišli na 22 točk prednosti. Četrtino smo zaključili z rezultatom 60 - 41! Tudi v zadnjo četrtino smo začeli dobro in prišli na +25 v 4. minuti zadnje četrtine. Gostje so kljub temu še naperj igrali svojo igro, mi smo se malo "opustili" in razlika je bila spet kaj hitro tik pod 20-imi točkami oz. se je do konca gibala v teh okvirjih. Tekmo smo končali z +21 in rezultatom 80 - 59.
Zdaj smo tako mi kot PŠK 1 praktično že udeleženci F4 zato lahko igramo manj obremenjeni in nestrpno pričakujemo 16.4. ko bo finalni turnir. Vseeno pa si želimo dobiti vse tekme do konca rednega dela in potrditi drugo mesto oz. upati na kakšen spodrsljaj PŠK 1 in tako po rednem delu osvojiti 1. mesto. Čestitke ekipi PŠK 1 Ljutomer za športno in borbeno tekmo do konca, kljub temu da so jim manjkali nekateri ključni igralci in da so prišli na tekmo z le 6-imi igralci.

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci : PŠK Ljutomer 2
51 : 65 (20:21, 12:16, 11:11, 8:17)
sobota, 5.3., 17.00, OŠ 1 Murska Sobota; Makovec, Mlinarič

Tekma se je pričela ob 17. uri v telovadnici OŠ 1. Že na začetku se je videlo da ima gostujoča ekipa več volje za zmago, saj se odloča o udeležencih FF. Povedli so gostje s trojko Frangeža. Domači igralci smo v igro prišli komaj okrog 5. minute prve četrtine, ko smo prešli v vodstvo nato naredili razliko 8 točk. Takrat so se zopet zbrali gostujoči igralci ter razliko pridno manjšali in naredili končni rezultat prve četrtine 20:21. Druga četrtina se je nadaljevala tako kot se je prva končala, torej z večjo voljo gostov, ki so naredili še malo večjo razliko - 32:37.
Tudi za tretjo četrtino ni dosti za povedati, obe ekipi sta igrali slabo, z dosti izgubljenimi žogami in neizdelanimi napadi. To pove tudi podatek, da je bil rezultat tretje četrtine 11:11 (43:48).
V zadnji četrtini smo domači igralci še zadnjič poskušali strniti vrste in doseči zmago. V tretji minuti smo zmanjšali rezultat na 48:51. Tu je bila naša priložnost, saj smo imeli še dva protinapada, katera pa nismo izkoristili in na drugi strani prejeli lahka koša. Tako je gostujoča ekipa v peti minuti zadnje četrtine povečala svojo prednost na 48:56 in tekma je bila praktično odločena. Na koncu smo poskušali še s posiljenimi meti za tri točke, kar se prav tako ni izšlo. Končni rezultat 51:65 za gostujočo ekipo. Čestitke gostom.

SBK Gornja Radgona : KK GMT Beltinci
73 : 65 (10:17, 28:13, 24:14: 11:21)
sobota, 5.3., 19.00, ŠD Radenci; Semenič, Glavnik
SBK Gornja Radgona: Gomboc 20, Kuhar 18, Rajnar 17, Slavič 10, Belak 5, Budja 3, Lončer 0
KK GMT Beltinci: Zver 34, Kukel M. 9, Cör 7, Bojnec 6, Ferčak 4, Farkaš 3, Fujs 2, Horvat 0

V soboto, 5. 3. 2011 je prišla v Areno Radenci gostovat ekipa GMT Beltinci, kot neposreden tekmec za nastop na Final 4. Zaradi slabših tekem v zadnjem času tokrat Arena Radenci ni bila polna, vseeno pa je prišlo lepo število gledalcev.
Domačini smo šli v tekmo brez dveh pomembnih igralcev prve peterke (NIderl že dalj časa zaradi poškodbe, Novak pa zaradi kazni - 2 tehnični napaki), gostje pa kar z 11 igralci, pri katerih pa ni bilo Tilena Kukla.
Začetek tekme je pripadel gostom, ki so po nekaj zaporednih napakah domačinov, prešli v vodstvo 3:12 v peti minuti tekme, do konca četrtine pa zadržali solidno vodstvo pri 10:17.
Druga četrtina je prinesla popoln preobrat, saj smo se domači potrudili v obrambi in naredili nekaj lepih kontra-napadov. Centra domačih Rajnar in Slavič sta lepo koristila asistence Gomboca in tako smo drugo četrtino dobili z rezultatom 28:13 - rezultat ob polčasu pa 38:30 za SBK Radgona.
Ugoden rezultat je napovedoval bolj mirno nadaljevanje. Tretja čertina je postregla z lepo predstavo domačega play-makera Kuharja in Rajnarja, ki je še naprej koristil svojo višino. Izpostaviti gre tudi trojko Belaka ob najbolj pravem trenutku.  Probleme smo imeli domači zgolj zaradi velikega števila osebnih napak (Rajnar že v 2.četrini 4 osebne napake). Vodstvo domačih ob koncu 3. četrtine že visokih 18.
Zadnji del smo se domači osredotočili predvsem na čuvanje ugodnega rezultata, zato smo bili manj nevarni oz. brez idej v napadu. Pri gostih je celo tekmo izstopal predvsem Leon Zver, ki je končal pri 34 točkah. Pogrešal se je predvsem prispevek Cöra (igral s poškodbo) in Kukla, ki se je razigral komaj ob koncu tekme, ko pa je za obrat bilo že prepozno.
Pohvalil bi borbene goste za prikazano igro in domače navijače, ki še verjamejo v naš odhod na Final 4.
V naslednjem kolu gremo na revanš v Sladki Vrh - v igri je seveda samo zmaga, vse drugo nam prinaša opazovanje Final 4 iz tribun.

KK Sveta Ana : KK Paloma Sladki Vrh
41 : 90 (9:17, 12:18, 10:28, 10:27)
nedelja, 6.3., 16.00, OŠ Sveta Ana; Glavnik, Mlinarič
KK Sveta Ana: Breznik 11, Bauman 6, Ferk 6, Polenšak 5, Markoč 5, Vučkovič 4, Ketiš 2, Krajnc 2
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 42, Kneževič 17, Kikl 12, Cof 7, Nerat 7, Cehnar G. 5, Horvat 0