PŠK Ljutomer 2 dosegli pomembno zmago, v nedeljo mestni derbi

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, četrtek, 24. marec 2011 ob 12:47
Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11, foto: Vedran Tomšić

V 16. krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 je ekipa SBK Gornja Radgona proti ekipi KK Sveta Ana dosegla stotico, KK SE Kerčmar Gornji Petrovci so klonili proti KK Paloma Sladki Vrh, KD Sobota pa je ugnala KK GMT Beltinci. PŠK Ljutomer 2 so dosegli pomembno zmago nad KK Lindau Lendava, v nedeljo pa bo na sporedu ljutomerski mestni derbi, kjer 2. ekipa potrebuje zmago za preboj na finalni turnir.

KK Lindau Lendava : PŠK Ljutomer 2
60 : 66 (17:13, 11:22, 21:16, 11:15)
sobota, 19.3., 20.00, SŠ Lendava; Chowdhury, Kuster

KK Lindau Lendava: Zrna 23, Kuk 13, Hozjan T. 11, Žalig 9, Svetko 2, Horvatič S. 2
PŠK Ljutomer 2: Frangež 21, Jurkovič 13, Munda 10, Šiškin 9, Preglej 7, Karba 6

V nedeljo sta se pomerili ekipi PŠK Ljutomer 2 in KK Lendava. Ljutomerčani so z zmago korak bliže zaključnemu turnirju. V nedeljo bo v ŠIC Ljutomer derbi med domačima ekipama. Mlajša generacija potrebuje zmago, saj se le tako lahko udeležijo zaključnega turnirja.

SBK Gornja Radgona : KK Sveta Ana
102 : 56 (28:8, 26:17, 26:10, 22:21)
sobota, 19.3., 15.00, ŠD Radenci; Kous, Mlinarič

SBK Gornja Radgona: Rajnar 22, Zih 17, Gomboc 15, Kozic 13, Novak 11, Kuhar 11, Budja 9, Loncner 4, Belak 0, Strajnšak 0
KK Sveta Ana: Bauman 16, Markoč U. 15, Breznik 8, Vučkovič 8, Markoč D. 5, Ferk 4, Krajnc 0

Arena Radenci še je zadnjič letos gostila tekmo Pkl-ja sezone 2010/11, na kateri so se pomerili »Radgonci« z novinko lige Sveto Ano. Tekma je bila odigrana v mirnem košarkarskem vzdušju katero so zaznamovali številni protinapadi, zanimive posamične akcije ter še vsi ostali elementi košarkarske igre, ki smo jim priča na vsaki tekmi. Tako kot je v Radencih že običajno, se je tudi tokrat na tribuni zbralo lepo število gladelcev, ki so doživeli še eno domačo 100-tko in s tem bili nagrajeni za celoletno zvesto podporo domači ekipi, ki se publiki še enkrat iskreno zahvaljuje za izredno navijanje skozi celotno sezono. Omeniti še velja zelo dobro delo sodnikov, zapisničarske mize, druženja po tekmi ter dejstva, da se bo domači »snajper« (The yellow eagle) zaradi poškodbe najverjetneje do konca sezone moral preizkusiti na trenerski klopi, na kateri bo zamenjal dosedanjega stratega Kikija, ki se zopet podaja v igralske vode.

Sestavil: Tomaž Novak (SBK Gornja Radgona)

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci : KK Paloma Sladki Vrh
69 : 84 (16:21, 14:22, 15:29, 24:12)
sobota, 19.3., 16.00, OŠ 1 MS; Feher, Glavnik

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci: Bratkovič 29, Brinar 18, Ismajlovič 10, Lopert D. 6, Lopert M. 6, Kuronja 0, Bodanec 0
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 39, Breg 15, Kneževič 11, Cehnar G. 7, Kikl 6, Vernik 4, Nerat 2

Na tekmi KK Gornji Petrovci : KK Sladki Vrh nič novega. Tako kot na večini letošnjih tekem smo v veliki želji po zmagi spet pregoreli. Tekma se je začela zelo napeto, kar se je odražalo v igri obeh ekip skozi celo tekmo, bolje pa so to izkoristili gostje. Voda na mlin gostov je bilo spet ukvarjanje domače ekipe s sojenjem in ne z igranjem košarke. Gostom čestitke za zmago, domači pa bomo poizkušali čim prej pozabiti na tekmo in iskali priložnosti na naslednjih tekmah.

Sestavil: Vid Ismajlovič (KK SE Kerčmar Gornji Petrovci)

KD Sobota : KK GMT Beltinci
69 : 59 (20:14, 7:23, 22:4, 20:18)
sobota, 19.3., 20.00, OŠ 3 MS; Kous, Feher

KD Sobota: Pok 29, Melin 11, Hari 10, Ficko 6, Vogrinčič 5, Bilič 4, Čep 2, Lukač 2
KK GMT Beltinci: Zver 19, Kukel M. 14, Kukel T. 12, Bojnec 11, Farkaš 3, Ferčak 0

Predzadnjo domačo tekmo smo gostili KK GMT Beltinci.

1. četrtina se je začela zelo umirjeno. Domači smo povedli takoj na začetku in do konca držali razliko okrog 6 točk in takšna razlika je bila tudi na koncu prve četrtine. Rezultat: 20 - 14 za KD Soboto.

2. četrtina je, kar se tiče igre domačih za pozabit. Izjemo slaba igra domačinov v napadu in obrambi je omogočala gostom da se razigrajo in polnijo naš koš. Od 2.minute do 9.minute Sobočani nismo zadeli niti točke... v vmesnem obdobju je bil delni izid 0 - 19 za goste. Kljub 2 timeoutom, tako rekoč enim za drugim neke spremembe v igri ni bilo do konca polčasa. Rezultat polčasa 27 - 37 za Beltince!

Za 3. četrtino lahko povemo, da je bila slika obrnjena. Gostje brez idej z veliko napakami,... domači z veliko boljšo obrambo kot v 2. četrtini in ker nekaj lahkimi koši zaključili protinapade. Gostje so imeli mrk tako rekoč skozi celotno četrtino saj do dali vsega 2 koša in sicer enega v 2. minuti in enega v 8.minuti te četrtine. Rezultat 49 - 41 za KD Soboto!

4. četrtina je bila izenačena. Čeprav so bila obdobja ko so zadevali eni in drugi spet nič in obratno. V zadnji četrtini smo videli tudi kar nekaj zgrešenih zicerjev (polaganja 1-0), ki jih je težje zgrešiti kot zadeti na obeh straneh...  več pa na domači strani. Na koncu rezultat 69 - 59 za KD Soboto!

Zaključimo lahko nekako takole. Relativno povprečna tekma na obeh straneh, klub temu pa na trenutke zanimiva zaradi preobratov med samo tekmo. Tudi sodnika sta svoje delo opravila dobro in s svojim dobrim delom ustvarila pogoje za dobro tekmo, katerih pa igralci obeh ekip niso izkoristili v celoti, da bi bila tekma res tista "prava".