Ljutomerski derbi ponovno pripadel mlajši ekipi

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Dejan Razlag, ponedeljek, 28. marec 2011 ob 15:00
Tekma PŠK Ljutomer 1 - PŠK Ljutomer 2

V 17. krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 je ekipa PŠK Ljutomer 2 v mestnem derbiju še drugič premagala ekipo PŠK Ljutomer 1, KK GMT Beltinci so premagali KK Lindau Lendava, KK Paloma Sladki Vrh so bili boljši od ekipe KD Sobota, KK SE Kerčmar G. Petrovci pa od KK Sveta Ana. Odigran še bo zadnji krog, kjer bodo znani vsi udeleženci finalnega turnirja.

PŠK Ljutomer 1 in KD Sobota so že na finalnem turnirju, o ostalih finalistih pa se bo odločalo med ekipami PŠK Ljutomer 2, KK Paloma Sladki Vrh in SBK Gornja Radgona, kjer PŠK 2 več ne bo sam odločal o svoji usodi, saj so že odigrali vse tekme in so v zadnjem krogu prosti.

KK GMT Beltinci
: KK Lindau Lendava
68 : 62 (21:22, 16:13, 17:10, 14:17)
sobota, 26.3., 17.00, OŠ Beltinci; Feher, Glavnik

KK GMT Beltinci: Bojnec 19, Farkaš 12, Zver 11, Kukel M. 11, Kukel T. 8, Fujs 7, Horvat 0, Ferčak 0
KK Lindau Lendava: Balažic 32, Hozjan T. 14, Sijarič 6, Svetko 5, Kuk 5

Tekma 17. Kroga PKL je bila zadnja tekma v tej sezoni na domačem igrišču za beltinške košarkarje. Tako smo bili še bolj željni zmage, da se dostojno poslovimo od svojih zvestih navijačev, ki so nas skozi celotno sezono prihajali vzpodbujat v telovadnico OŠ Beltinci. Ker sta obe ekipi že zapravili možnost za uvrstitev na zaključni turnir četverice (Final 4), je bila tekma med južno-prekmurskima ekipama le boj za prestiž.

Prvih deset minut tekme je bilo v znamenju izmenjavanja ekip v vodstvu, katero so gostje in Lendave dobili z 21:22. Do polčasa nam je uspelo z nekoliko hitrejšo igro v napadu priti do vodstva dveh točk (37:35). Drugi del tekme je bil v znamenju bolj grobe igre in velikega števila prostih metov, pri katerih smo se bolj za natančne izkazali Beltinčani in naredili pomembno razliko (54:45). Vendar vodstvo »Žutih« iz 3. četrtine ni zadostovalo za mirno nadaljevanje zadnje četrtine tekme, v kateri so Lendavčani prišli celo do neodločenega izida (62:62). Böltinčarji nismo popustili v zadnjih minutah tekme, kar smo dokazali z 6-imi zadetimi prostimi meti za zmago s končnim rezultatom 68:62.

Čestitke gostujoči ekipi za borbeno tekmo in  sodnikom za pravično opravljeno delo.

Po tekmi je bila s strani KK GMT Beltinci sklicana tiskovna konferenca, na kateri smo povabljenim novinarjem predstavili okrepitve o katerih se že dlje časa šušlja, da naj bi okrepili naše vrste: Milič (ITA), Jagodnik (UOL), Nesterovič (OLY), Lakovič (BAR) - bomo videli:-).

Sestavil: Grega Farkaš (KK GMT Beltinci).

KK Paloma Sladki Vrh : KD Sobota
66 : 63 (16:16, 23:17, 5:20, 22:10)
sobota, 26.3., 18.00, OŠ Sladki Vrh; Kous, Semenič

KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 20, Breg 13, Cehnar G. 9, Kneževič 8, Vernik 6, Kikl 6,Cof 2, Tratenšek 2
KD Sobota: Skandali 19, Pok 14, Žigo 10, Melin 8, Lukač 5, Vogrinčič 5, Čep 2

V soboto 26.3.2011 sta se v Sladkem Vrhu pomerili ekipi KK Paloma-Alfa in KD Sobota. To pa je pomenilo tudi to, da ste se srečala trenutno prvi in drugi strelec PKL lige-Pok in Cehnar L.
Prva četrtina 16:16: Tekma se je začela in takoj se je dalo razbrati, da tekmo ne bo enostransko obarvana saj sta obe ekipi kvalitetni, saj sta se menjavali v vodstvu in tako se je prva četrtina končala z neodločenim rezultatom.
Druga četrtina 23:17: V drugi četrtini skoraj enaka slika kot v prvi....le da so domačini imeli v tej četrtini kanček več sreče....Nekaj zadetih metov iz radalje in tako je ob polčasu semafor kazal rezultat 39:33. Tisti ki so čakali da bosta Pok in cehnar imela svoj show-so se zaenkrat ušteli...
Tretja četrtina 5:20: Totalen razpad sistema domače ekipe.....kar so gostje izkoristili in pridno polnili koš domačih. Domače ekipa enostavno ni bila dorasel nasprotnik gostom iz Sobote. Predvsem sta se izkazala Pok z asistencami in Skandali z zadetimi meti iz razdalje.....V zadnjo četrtino so se domači podali z 9 točkami zaostanka- 53:44
Četrta četrtina 22:10: Med premorom so se domači igralci zmenli-da gremo na vse ali nič!! In to nam je načeloma tudi nekak počasi začelo uspevati...v 9 minuti smo povedli 62:60 in vodsta nismo spustili več iz rok....66:63 Čestital bi nasprotnikom za lepo športno tekmo....sodnikoma za dobro sojenje! Ena tekma še je pred nami....in to je to!
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma Sladki Vrh)

PŠK Ljutomer 2 : PŠK Ljutomer 1
71 : 67 (23:13, 12:16, 17:15, 19:23)
nedelja, 27.3., 13.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Feher

PŠK Ljutomer 1: Mesarič 22, Domajnko 21, Miholič S. 10, Mihorič 7, Jakelj J. 4, Jakelj P. 2, Miholič N. 1, Črnjavič 0, Sedmak 0
PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 20, Šiškin 20, Frangež 10, Karba 8, Preglej 7, Munda 5, Kočevar 1, Šumak 0

V času nedeljskega kosila, se je v športni dvorani v Ljutomera zbrala smetana ljutomerske košarke, da bi odigrali predzadnjo kolo Pomurske košarkarske lige in zadnjo tekmo letos mlajših Prlekov. Rezultati sobotnih tekem so nam dali vedeti, da nas le zmaga proti PŠK1 lahko pripelje do finalnega turnirja.
Vendar nam spored zadnjega kroga ne vliva prevelikega upanja, da bomo ravno mi zaigrali v aprilu, zato smo šli predvsem sproščeni v tekmo. Tako tudi starejši kolegi.
V prvi četrtini sen nam je ta sproščenost poznala v igri, kjer smo z parimi lahkimi zadetimi koši prišli v manjšo rezultatsko prednost. Starejši kolegi so začeli kar agresivno, ampak nikakor niso uspeli realizirati napadov. Četrtina je pripadla nam z 23:13.
Druga četrtina je bila bolj v znamenju starejših kolegov, kateri so strnili obrambo, kar se je precej poznalo pri našem rezultatu, saj smo le z težavo dosegali koše. Na srečo se to dogajalo tudi starejšim, ki so vendarle nekoliko znižali zaostanek in na polčas odšli z zaostankom 6 točk.
Kakor zmeraj do sedaj, smo se mlajši bali predvsem igralskega padca po prihodu iz »slačilnice«, vendar se tokrat to ni zgodilo in smo hitro spet nabrali dovolj prednosti, da smo kontrolirali igro.
Zadnja četrtina je bila zgolj nadaljevanje tretje, z razliko zadnjih treh, štirih minut, pri kateri so igraci PSK1 skušali zmesti domačine z postavitvijo famozne »nikdar učinkovite« cone 1-2-2, ki je proti nam vsekakor delovala. Majhen padec, vendar nam je prednost, ki smo jo imeli, zadostvovala za miren zaključek tekme in še eno zmago mlajših nad starejšimi, kakor, se to vedno in znova dogaja ob petkih na treningu. Za konec letošnje lige. Najprej zahvala sponzorjem, Kia motors, Rolex, Turkish airlines (we are globaly yours), bioplin Gjerkeš in drugi….Dalje, tako super, kot je bilo letos v ligi še ni bilo (za nas) nikdar,
pogostitve po tekmah, pivo po tekmah, obiski na tekmah, druženja…res hvala vsem, ki ste nas pogostili, sprejeli, upamo, da ste se pri nas počutili vsaj toliko, kot mi pri vas. Sodniki, se opravičujemo za vse žaljivke in nešportna obnašanja, včasih na športni duh zanese, upam da ni nikakršnih zamer. Apel, pridite vsi na FF, da se poveselimo in podružimo, kot se to za košarkaše spodobi, da zgladimo vsa nesoglasja in naslednjo leto igramo spet skupaj, kot prijatelji. Sv. Ana, opravičujemo se, če smo se nešportno obnašali, bila je izjema, ki se ne bo ponovila. Imate gajbo če pridete aprila v naše kraje. Vse lepo vsem, se vidimo na zaključnem turnirju pod koši ali za šankom.

KK Sveta Ana : KK SE Kerčmar G. Petrovci
72 : 77 (13:23, 20:14, 8:29, 31:11)
nedelja, 27.3., 16.00, OŠ Sladki Vrh; Kuster, Mlinarič

KK Sveta Ana: Markoč U. 25, Polenšak 22, Breznik 15, Kranjc 4, Ferk 2, Bauman 2, Ketiš 2, Vučkovič 0
KK SE Kerčmar Gornji Petrovci: Lopert D. 24, Kuronja 16, Kerčmar D. 16, Bodanec 11, Šinkec 10

V nedeljo 27.3.2011 je pri Sveti Ani potekala tekma med KK SVETO ANO in KK GORNJI PETROVCI.
V upanju, da to tekmo dobimo smo ga domačini pošteno polomili. Gostje so na tekmo prišli z petimi igralci, domača ekipa pa je štela kar 8 igralcev. Že v prvi četrtini je kazalo, da se košarkarji iz Petrovcev ne bodo predali, a domačini smo na 10 pik razlike gledali mirno, saj smo vedeli da je tekam dolga in se bojo gostje verjetno utrudili. V drugi četrtini smo bili boljši domačini predvsem sta blestela Markoč in Breznik. Polčas se je končal z rezultatom 33:37. Prišla je naša najhujša tretja četrtina, kjer smo domačini dobesedno zmrznili na igrišču, gostje so to spretno izkoristili in zelo, zelo pametno odigrali nekaj akcij, ter dobro postavili consko obrambo. Tako so Petrovčani dobili četrtino 29:8. (66:41). V zadnjo četrtino smo domačini vstopili zelo napadalno, saj smo nasprotnika zapirali že na njihovi polovici. Zavedali smo se, da zaostajamo 25 pik in s trdo igro dobimo tekmo, a vendar nam je na koncu zmanjkalo sreče oz. časa. Četrtina se je končala z rezultatom 31:11. Tako so gostje slavili svojo četrto zmago z rezultatom 72:77.
Nasprotnikom čestitam za zmago, zahvaliti pa se moram zapisnikarski mizi, ki je odlično opravljala svoje delo v naši prvi sezoni in na koncu še seveda naši publiki, katera je z nami trepetala vsako doma odigrano tekmo. Pripravil: Bauman Gregor (KK Sveta Ana)