Ormožani visoko premagali podprvake iz Ribnice

Že po prvem delu so Ormožani visoko vodili, v drugem polčasu pa so nato igro še stopnjevali ter gostom odčitali pravo učno uro rokometa.

Prlekija-on.net, torek, 29. september 2020 ob 19:59
Igralec tekme je bil Rok Žuran

V soboto, 26. septembra, so rokometaši RK Jeruzalem Ormož, v domači dvorani Hardek, odigrali 4. krog Lige NLB ter visoko premagali podprvake RD Riko Ribnica (36:25). Ormožani so igro povsem nadzorovali od prve minute naprej ter goste zanesljivo premagali. Po tretji zmagi so se povzpeli na peto mesto prvenstvene lestvice.

Ormožani so si hitro priigrali prednost šestih golov (9:3), vmes so se jim gostje sicer približali na dva gola (12:10 in 13:11), a so domači na odmor odšli z visokim vodstvom (21:15). V drugem polčasu pa so nato igro še stopnjevali ter gostom odčitali pravo učno uro rokometa in visoko zmagali. Za domače sta bila najbolj učinkovita Rok Žuran s sedmimi zadetki, ki je bil tudi igralec tekme ter Bojan Čudič s šestimi goli, še trije igralci pa so dosegli po pet golov - Martin Hebar, Jure Kocbek in Tilen Kosi.

Ormožani so Ribničane premagali po skoraj petih letih, zadnjič so jih ugnali 24. oktobra 2015 (26:23). V 5. krogu Jeruzalem gostuje v Novem mestu. Tekma je na sporedu v soboto 3. oktobra 2020 ob 19.00 uri v dvorani Marof.

RK Jeruzalem Ormož : RD Riko Ribnica 36:25 (21:15)
Žuran 7, Čudič 6; Pucelj 5 (2), Ranisavljević 4.
Celotna statistika

Saša Prapotnik, trener Jeruzalem Ormoža je po tekmi povedal: "Odigrali smo eno najboljših tekem v zadnjih letih ter ugnali močnega in zmeraj neugodnega tekmeca. Vse nam je šlo od rok in nog, Ribničanom pa ni šlo prav nič po načrtih. Od zadnje zmage proti Riku Ribnici v Hardeku je minilo skoraj pet let in res sem vesel te zmage. Čestitke moji ekipi!"

Nemrem vervati? Nemrem vervati!

Objavil/a RK Jeruzalem Ormož dne Sobota, 26. september 2020
ROKOMET, NLB liga, 4. krog: JERUZALEM - RIKO 36 : 25 (21 : 15)

ROKOMET, NLB liga, 4. krog: JERUZALEM - RIKO 36 : 25 (21 : 15) V mestu ORMOŽ je še danes aktualna tekma med Ormožani in Ribničani. Vinarji so Riko dobesedno "demontirali" in po skoraj petih letih le ugnali Ribničane. Zadnjič so Jeruzalemčki ugnali Riko 24. oktobra 2015 (26 : 23). V 5. krogu Jeruzalem gostuje v Novem mestu. Tekma je na sporedu v soboto 3. oktobra 2020 ob 19.00 uri v dvorani Marof.