PŠK Ljutomer 1 prvaki Bioplin Gjerkeš PKL 2010/2011

V finalu je ekipa PŠK Ljutomer 1 premagala ekipo KD Sobota, tretje mesto je osvojila ekipa KK Paloma Sladki Vrh

Dejan Razlag, sobota, 16. april 2011 ob 22:311
PŠK Ljutomer 1

V Ljutomeru je v športni dvorani ŠIC, v soboto potekal finalni turnir najboljših štirih ekip rednega dela Bioplin Gjerkeš Pomurske košarkarske lige (PKL) 2010/2011. Prvaki so postali igralci prve ljutomerske ekipe PŠK Ljutomer 1, ki so v napetem finalu ugnali ekipo KD Sobota z rezultatom 68:66. Tretje mesto je osvojila ekipa KK Paloma Sladki Vrh, ki je na tekmi za tretje mesto premagala ekipo PŠK Ljutomer 2.

V prvi tekmi najboljše četverice, med ekipama KD Sobota in PŠK Ljutomer 2, so slavili KD Sobota, v drugi tekmi med PŠK Ljutomer 1 in KK Paloma Sladki Vrh pa PŠK Ljutomer 1.

Finalni turnir Bioplin Gjerkeš PKL (16.4.2011, ŠIC Ljutomer):

Finale PKL:
PŠK Ljutomer 1 : KD Sobota: 68:66

PŠK Ljutomer 1: Domajnko 20, Mesarič 17, Črnjavič 12, Miholič 12, Jakelj J. 7, Jakelj P. 0, Miholič N. 0
KD Sobota: Skandali 19, Bilič 13, Pok 10, Vogrinčič 10, Lukač 6, Žigo 6, Melin 2, Čep 0, Kuzmič 0

MVP finalnega turnirja: Matevž Domajnko (PŠK Ljutomer 1)

tekma za 3. mesto
PŠK Ljutomer 2 : KK Paloma Sladki Vrh 60:68

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 17, Jurkovič 16, Frangež 6, Karba 6, Munda 5, Preglej 4, Kosi 4, Kočevar 2, Kolman 0
KK Paloma Sladki Vrh: Kneževič 19, Cehnar L. 17, Stampfer 8, Kikl 8, Cehnar G. 6, Cof 4, Vernik 4, Polič 2

1. Polfinale:
KD Sobota : PŠK Ljutomer 2 68:59

KD Sobota: Pok 19, Bilič 14, Žigo 8,, Vogrinčič 8, Ficko 7, Skandali 6, Melin 4, Kuzmič 2, Lukač 0, Čep 0
PŠK Ljutomer 2: Munda 14, Jurkovič 14, Frangež 8, Kosi 6, Preglej 6, Karba 6, Šiškin 5, Kočevar 0, Kolman 0

2. Polfinale:
PŠK Ljutomer 1 : KK Paloma Sladki Vrh 75 : 62

PŠK Ljutomer 1: Mesarič 17, Mihorič 16, Miholič S., Domajnko 12, Jakelj J. 5, Miholič N. 4, Jakelj P. 3, Črnjavič 1, Vozlič 1
KK Paloma Sladki Vrh: Kneževič 17, Stampfer 16, Cof 11, Vernik 8, Cehnar L. 4, Breg 2, Tratenšek 2, Cehnar G. 2, Nerat 0, Kikl 0

Šentviški Fanatiki zabavali publiko, županja podelila pokale in medalje
Pred finalom je bila izvedena predstavlitev igralcev obeh ekip, pevka pa je odpela slovensko himno in finale se je lahko začelo. Med odmorom finalne tekme so svoje vragolije pod in nad košarkarskimi obroči prikazali Šentviški Fanatiki, po koncu tekme pa je sledila slavnostna podelitev medalj in pokalov, ki jih je podelila županja občine Ljutomer mag. Olga Karba.

Najkoristnejši igralec finalnega turnirja je postal Matevž Domajnko iz vrst zmagovalne ekipe PŠK ljutomer 1, nagrado za naj strelca lige je prejel Luka Cehnar iz ekipe KK Paloma Sladki Vrh, nagrado za Fairplay pa ekipi KK Sveta Ana in KK SE Kerčmar Gornji Petrovci.

Zasedba PŠK Ljutomer 1: Tomaž Črnjavič, Jernej Jakelj, Primož Jakelj, David Vozlič, Samo Miholič, Niko Miholič, Uroš Rošker, Simon Sedmak, Andrej Mesarič, Zoran Mihorič, Matevž Domajnko, Miha Dominko, Dušan Vaupotič, Nino Flisar, Rok Jamnik, Marko Belšak.

Video 1: prerivanje na tekmi PŠK Ljutomer 1 - KK Paloma Sladki Vrh, kjer sta bila strani Ljutomerčanov izključena dva, na strani Palome pa en igralec ter na turnirju niso smeli več igrati.

Video 2: nastop akrobatske skupine Šentviški Fanatiki med polčasom finalne tekme PŠK Ljutomer 1 - KD Sobota.

Video 3: zadnje sekunde finalne tekme PŠK Ljutomer 1 - KD Sobota.