Radgončani pričakovano zmagali proti Notranjcem

Po dveh porazih, so tokrat igralci Arconta, z 32:21 (16:12) premagali Kronos iz Logatca.

Prlekija-on.net, sobota, 16. oktober 2021 ob 21:03
RK Arcont Radgona

Po porazih proti Novi Gorici doma ter na gostovanju pri Veliki Nedelji, so rokometaši Arcont Radgone, v 3. krogu, pred domačimi navijači v Radencih, pričakovano zabeležili prvo zmago v novi sezoni 2021/22. Tokrat so igralci Arconta, z 32:21 (16:12) premagali Kronos iz Logatca.

Radgončani so tekmo odlično začeli in v 6. minuti povedli s 5:1. Po minuti odmora so gostje zaigrali nekoliko bolje in zaostanek znižali na dva zadetka (9:7). A domača obramba na čelu z vratarjem Ninom Peršo je tokrat delovala zelo dobro in gostom ni dovolila veliko možnosti za preobrat. Radgončani so dobro igro v obrambi nadgrajevali tudi z uspešnimi napadi. Prednost je tako iz minute v minuto naraščala in igralci Arcont Radgone so se na koncu zasluženo veselili visoke zmage.

Arcont Radgona - Kronos 32:21 (16:12)

Športna dvorana v Radencih, 50 gledalcev, sodnika Klemenčič in Buljubašič

Arcont Radgona: Perša (19 obramb), Prosenjak; Kolbl, Budja, Ulaga, Šadl, Plohl 2, Gorjup, B. Šijanec 1, Žunič, G. Šijanec, Rojht 14 (4), Ratnik 6 (1), Bratkovič 2, Štumberger, Ornik, Cotič 7 (1). Trener: Neno Potočnjak

Kronos: Maričič (9 obramb), Marušić (3 obrambe); Breznikar 2, Okorn, Hočevar 5 (4), Šfiligoj, Ribič 4 (2), Jakac 3, Kamnikar 1, Pirnat 5, Valentinčič, Stegel 1, Hrovatin. Trener: Marko Cvijič

Sedemmetrovke:Arcont Radgona 7 (6), Kronos 8 (6); Izključitve: Arcont Radgona 8 minut, Kronos 8 minut.

V naslednjem krogu je Arcont Radgona prosta, nato pa v 5. krogu (sobota, 30.10.) gosti ekipo Ajdovščine.