Prestižna zmaga Radgončanov na pomurskem derbiju

Kljub trenutno veljavnim omejitvam, se je na tribunah zbralo lepo število ljubiteljev rokometa z obeh strani reke Mure.

Prlekija-on.net, nedelja, 28. november 2021 ob 13:22
Arcont Radgona - Pomurje

V zadnjem krogu prvega dela prvenstva v II. SRL je bil v Radencih na sporedu prvi letošnji pomurski derbi med Arcont Radgono in Pomurjem. Kljub trenutno veljavnim omejitvam, se je na tribunah zbralo lepo število ljubiteljev rokometa z obeh strani reke Mure. Radgončani so tekmo odlično začeli in povedli s 3:0 vendar so se gostje hitro približali na vsega gol zaostanka (4:3). Domačini so cel prvi polčas imeli rahlo rezultatsko prednost ter na odmor odšli pri rezultatu 15:14. Po izenačenem začetku drugega polčasa, so igralci Pomurja v 35. minuti edinkrat na tekmi povedli za gol (17:18). Sledilo je prelomnih pet minut derbija, v katerih so Radgončani naredili delni rezultat 5:0 in prednost je prvič narasla na 4 zadetke (22:18).

Gostje z levega brega Mure do konca tekme več niso zmogli resneje ogroziti vodstva Arcont Radgone. Po zadnjem pisku sirene so se tako Radgončani zasluženo veselili prestižne zmage na pomurskem derbiju.

Arcont Radgona - Pomurje 32:27 (15:14)

Radenci, 27.11.2021, 100 gledalcev, sodnika Kavalar, Nahtigal

RK Arcont Radgona: Perša, Škrjanec, Prosenjak; Budja, Ulaga, Šijanec, Žunič 9 (3), Šijanec, Rojht 12 (1), Ratnik 1, Bratkovič 2, Kolbl 6, Štumberger 1, Cotič 1. Trener: Neno Potočnjak

RK Pomurje: Čepe, Vild-Marič, Černela; Pintarič, Črešner 1, Basri 2 (1), Sever 4 (1), Žižek - Cvetko 4, Hedl 6 (3), Rožman-Rader, Falež 2, Šerbinek 1, Ružič, Kocan 3, Kuhar, Zver 4. Trener: Alan Potočnjak

Sedemmetrovke: RK ARCONT RADGONA 4 (4), RK POMURJE 7 (5)
Izključitve: RK ARCONT RADGONA 2 minuti, RK POMURJE 12 minut

Z naslednjim krogom se pričenja drugi del prvenstva. Igralce Arcont Radgone v soboto, 4.12. čaka naporno gostovanje v Novi Gorici, nato pa v torek, 7.12. v pokalni tekmi v Radencih gostijo prvoligaško ekipo SVIŠ iz Ivančne Gorice.