Visoka zmaga na prvi tekmi v letu 2022

Arcont Radgona – Kočevje 38:29 (17:11)

Prlekija-on.net, sobota, 22. januar 2022 ob 09:39
RK Arcont Radgona

Rokometni klub Arcont Radgona je odlično začel drugoligaško tekmovanje v letu 2022. V prvi izmed štirih zaostalih tekem jesenskega dela v II. SRL, je v Radencih visoko premagal Kočevje. Po izenačenem začetku tekme so domačini pri rezultatu 4:4 naredili delni rezultat 4:0 in si priigrali prednost, ki je do konca tekme več niso spustili z rok. Z borbeno igro v obrambi so uspešno ustavili vse nalete gostov, v napadu pa so učinkovito polnili nasprotnikovo mrežo. Razlika je v drugem polčasu le še naraščala in Radgončani so se na koncu zasluženo veselili zmage.

Arcont Radgona - Kočevje 38:29 (17:11)

Športna dvorana Radenci, 50 gledalcev, sodnika: Nahtigal in Kavalar

Arcont Radgona: Perša (14 obramb), Škrjanec, Prosenjak (2 obrambi); Breznik, B. Šijanec 3, Žunič 5 (2), M. Šijanec 1, Rojht 10, Ratnik 1, Šadl, Bratkovič 8, Kolbl 4 (1), Cotič 6. Trener: Neno Potočnjak.

Kočevje: Ilc (9 obramb), Puž (6 obramb); Mihelič 1, Mihelič 1, Delić, Šega 2, Grgorič, Pungaršek 7 (1), Đekić 7 (1), Adamič 1, Stefanišin 1, Tomšič, Škotnik 6 (1), Lesar 3. Trener: Aleksander Markl.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 3 (3), Kočevje 3 (3); Izključitve: Arcont Radgona 10 minut, Kočevje 6 minut; Rdeči karton: Tadej Šega (43. minuta)

V soboto, 29.1. Arcont Radgona igra drugo zaostalo tekmo, in sicer v Radencih gosti odlično ekipo Ajdovščine.