Radgončani do točke z dvema goloma v zadnji minuti

Ajdovščina – Arcont Radgona 26:26 (15:13)

Prlekija-on.net, nedelja, 13. februar 2022 ob 13:47
Arcont Radgona

V 14. krogu so se rokometaši Arcont Radgone še tretjič v tej sezoni odpravili na Primorsko. Tokrat so gostovali pri drugouvrščeni ekipi Ajdovščine. Radgončani so na začetku povedli 0:1 in 1:2, nato pa so večji del prvega polčasa domačini vodili za gol ali dva. V 25. minuti je njihova prednost prvič narasla na +4 (14:10), do odmora pa so gostje znižali na 15:13. V drugem polčasu so Radgončani ponovno vzpostavili ravnovesje in izenačili na 18:18. Po izenačenju na 20:20 je sledilo črnih 5 minut gostov. Dve zaporedni izključitvi ter delni rezultat 5:0 je pomenil, da so Primorci pet minut pred koncem tekme povedli s 25:20. A Radgončani se niso predali in so v zadnjo minuto vstopili z dvema goloma zaostanka (26:24). Nato pa s tesnim pokrivanjem po celem igrišču še dvakrat odvzeli žogo domačinom in izenačili na 26:26 ter se zasluženo veselili prigarane točke.

Ajdovščina - Arcont Radgona 26:26 (15:13)

Ajdovščina, 12.1.2022, 50 gledalcev, sodnika: Stanič in Matovina

Ajdovščina: Krauthaker, Vodopivec, Kastelic (12 obramb); Štrancar, Mičovič 6 (3), Polanc 1, Svetik 6, Pregelj, Vidic 1, Hreščak, Kokan, Arifi, Masilo 4 (1), Furlan 4, Bratina 4.

Arcont Radgona: Perša (7 obramb), Škrjanec (4 obrambe); Plohl, B. Šijanec 3 (1), Žunič 9 (1), G. Šijanec, Rojht 5, Bratkovič, Kolbl 5, Cotič 4.

Sedemmetrovke: Ajdovščina 5 (4), Arcont Radgona 2 (2); Izključitve: Ajdovščina 2 minuti, Arcont Radgona 8 minut; Rdeči kartoni: Patrik Vidic (60. minuta)

Po devetih odigranih tekmah so radgonski rokometaši, s tremi zmagami, enim remijem ter petimi porazi, na 6. mestu na lestvici. Mimogrede je Ajdovščina na 2. mestu, kar pomeni, da je točka osvojena na Primorskem lep dosežek varovancev trenerja Nena Potočnjaka.

Prihodnjo soboto, 19.2. ob 20.00 uri se bosta isti ekipi, v zaostali tekmi iz prvega dela prvenstva, še enkrat pomerili v Radencih.