Radgončani tokrat za las prekratki, vratar rešil Ajdovce v zadnji sekundi

Arcont Radgona – Ajdovščina 28:29 (14:16).

Prlekija-on.net, nedelja, 20. februar 2022 ob 10:46
Arcont Radgona – Ajdovščina

Še drugi teden zapored sta se med seboj pomerili ekipi Arcont Radgona in Ajdovščina. Tokrat sta v Radencih odigrali zaostalo tekmo 5. kroga 2. SRL. Po dveh uspešnih tekmah Arcont Radgone so gledalci ponovno lepo napolnili tribune in videli napeto srečanje, ki pa se žal ni izšlo po željah domačinov. Za kako izenačeno srečanje je šlo, veliko pove podatek, da je le trikrat na tekmi ena od ekip imela prednost treh zadetkov. To so si ob koncu prvega polčasa priigrali gostje (11:14, 12:15, 13:16).

Drugi polčas so domačini pričeli odlično in z delnim rezultatom 5:1 povedli z 19:17. Ajdovci so jih sredi polčasa ujeli in ekipi sta se nekajkrat izmenjali v vodstvu. Podobno kot prejšnji teden so Primorci ponovno v zadnjo minuto vstopili z dvema zadetkoma prednosti. Radgončani tokrat niso uspeli izenačiti, saj jim je zadnji strel, dve sekundi pred koncem tekme, gostujoči vratar ubranil.

Arcont Radgona - Ajdovščina 28:29 (14:16)

Športna dvorana Radenci, sobota, 19.2.2022, 50 gledalcev, sodnika: Hotko in Miklavčič

Arcont Radgona: Perša (4 obrambe), Škrjanec, Prosenjak (4 obrambe); Breznik, Ulaga, Plohl, B. Šijanec 2, Žunič 5 (3), G. Šijanec, Rojht 7, Šadl, Bratkovič 3, Kolbl 6 (2), Cotič 5. Trener: Neno Potočnjak

Ajdovščina: Krauthaker (5 obramb), Kastelic (1 obramba); Štrancar, Mičovič 4 (4), Svetik 4, Vidic 4, Hreščak, Kokan, Arifi 4, Masilo, Furlan 6, Peljhan 4, Bratina 3 (1), Miletić. Trener: Marko Cvijič

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 6 (5), Ajdovščina 6 (5); Izključitve: Arcont Radgona 10 minut, Ajdovščina 10 minut

Arcont Radgono to soboto, 26.2. čaka še ena zaostala tekma proti Kronosu v Logatcu.