Po ptujski Dravi, Radgončani visoko premagali še soboško Pomurje

Pomurje – Arcont Radgona 29:43 (16:21)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 28. marec 2022 ob 19:28
Arcont Radgona

V zadnjem krogu rednega dela sezone v 2. SRL, je v Murski Soboti potekal rokometni derbi med domačim Pomurjem in Arcont Radgono. Lokalni derbiji so bili vedno zanimivi in tako je bilo tudi tokrat. Po začetnem otipavanju so Radgončani počasi začeli prevzemati pobudo in si že do odmora priigrali visokih pet zadetkov prednosti (16:21). Gostje so odlično igrali v obrambi, v napadu pa so bili praktično nezgrešljivi, tako da je v drugem polčasu razlika le še naraščala do končnih +14 (29:43). Igralci Arcont Radgone so se, pred številnimi svojimi navijači, na koncu zasluženo veselili prestižne zmage. Torej starejši brat Neno, na klopi Arconta, je bil uspešnejši od Alana na soboški.

Pomurje - Arcont Radgona 29:43 (16:21)

Murska Sobota, 26.3.2022, 100 gledalcev, sodnika: Kastelic in Murčehajić

Pomurje: Čepe (1 obramba), Černela (4 obrambe); Kocan, Pintarič, Črešner, Sever 2, Žižek - Cvetko 13 (4), Hedl 1, Falež 1, Šerbinek 5, Ružič, Kocan 2, Kuhar, Zver 5. Trener: Alan Potočnjak

Arcont Radgona: Perša (3 obrambe), Prosenjak 2 (6 obramb); Breznik 1, Ulaga, Plohl, B. Šijanec 5, Žunič 11 (4), G. Šijanec, Rojht 13 (1), Šadl, Bratkovič 4 (1), Cotič 7. Trener: Neno Potočnjak

Sedemmetrovke: Pomurje 4 (4), Arcont Radgona 6 (6); Izključitve: Pomurje 6 minut, Arcont Radgona 10 minut.

Po koncu rednega dela prvenstva, torej po 16 odigranih krogih, so Radgončani na 6. mestu z 12 točkami, med devetimi ekipami, Sobočani pa so osmi z osmimi točkami.