KK Ljutomer zabeležil poraz in pomembno zmago

Turnir U-12 v košarki-Miklavž na Dravskem polju

Prlekija-on.net, četrtek, 29. september 2011 ob 15:51
Začel se je jesenski del košarkarske lige za mlajše pionirje U-12, med katerimi se za visoka mesta bori tudi Ljutomerska ekipa. V letošnjem spomladanskem delu so si košarkarji priborili uvrstitev med 32 najboljših ekip v Sloveniji (od 78, ki tekmujejo v ligi).

V soboto, 24.9.2011 je potekal košarkarski turnir U-12 v Miklavžu na Dravskem polju na katerem so Ljutomerčani odigrali dve tekmi.

KK Ljutomer 25:40 DKŠ Rogaška Slatina
Ljutomer je začel s sledečo prvo peterko: J. Rudolf, P. Topolnik, K. Kranjc, A. Polanič in J. Godec. Igrali so po svojih močeh, vendar so po treh trojkah nasprotnikov nekoliko popustili. Igrali so večinoma na hitre protinapade Jureta Rudolfa, včasih na centre in preigravanje ena na ena Kobeja Kranjca. Niso se močneje približali Rogaški, prva tretjina se je tako končala z 12 točkami »Prlekov« in 18 točkami Rogaške.

Drugo tretjino je pri naših začela peterka: B.Lah, T. Sagaj, Ž. Žibrat, T. Topolnik in izvrstni center Rok Gošnjak. Kar nekaj napadov so nanj dobro odigrali, pa tudi organizatorji igre so izvedli nekatere dobre prodore. Rogaška je imela v tej tretjini boljšo peterko, kot v prejšnji, to je razvidno tudi iz rezultata. Tilen Topolnik je dal svoji prvi točki za KK Ljutomer nasploh in se mu je močno dvignila samozavest. Končalo se je s 16:32, torej so Ljutomerčani izgubili to tretjino z 4:14.

Tretja in tudi zadnja tretjina je bila zanimiva, saj so mešane peterke razvijale dinamično igro. Rogaška je s boljšo peterko kljub vsemu na koncu to tretjino izgubila. Dve minuti pred koncem je bila v igri najšibkejša postava, saj sta trenerja pri obeh ekipah ugotovila, da je tekma odločena in končalo se je s 25:40 v korist DKŠ Rogaške Slatine, toda 9:8 v zadnji tretjini za Ljutomerčane.
Strelci Ljutomer: Žibrat Ž. 0 (2:0), Kranjc K. 3 (2:1), Stolnik S. 0, Sagaj T. 0, Topolnik P. 2 (1:0), Lah B. 0,  Rudolf J. 6 , Topolnik T. 2,  Mavrič A 0, Gošnjak R. 4, Godec J.6, Polanič A. 2)

KŠ Miklavž 36:38 KK Ljutomer
Ljutomer je začel enako kot na prejšnji tekmi. Najtežjo nalogo je imel Kranjc v obrambi, ko je moral pokrivati najnevarnejšega igralca Miklavža- Lepeja. Saj je šlo, a kaj, ko pa je ta skoraj vse zadel. Peterka je pokazala bistveno slabšo igro kot prej proti Rogaški, to se je videlo tudi po burnih reakcijah Ljutomerskega trenerja Matevža Jaklja, ki ni bil zadovoljen s predstavo svoje ekipe. Rezultat je bil 15:9 za gostitelje. Od Prlekov smo pričakovali več.
V drugo tretjino so prav tako krenili enaki igralci kot proti Rogaški, z namenom, da povrnejo izgubljenih 6 točk, kolikor je bilo razlike. Samozavest se jim je izplačala, saj so po nekaj koših z osebnimi napakami povedli. Miklavž je bil skoraj nemočen, a Ljutomerčani so nadaljevali  svoj smrtonosni pohod in po dveh tretjinah je bil rezultat 23:24 v korist Prlekov, torej so dobili drugo četrtino z 15:8.

Pa smo že tu, kjer se je odloča. To je bila pomembna tekma za obe ekipi in sta jo morali dobiti.  Visoki Jaka Godec je dal tri lepe blokade (ali po domače banane) Visinskemu, Kobe Kranjc in Rok Gošnjak zadevala in Ljutomer je malo pred koncem povedel s 36:32, ampak je Visinski z dvema prodoroma izenačil. Isti igralec je imel osemnajst sekund pred koncem priložnost za vodstvo Miklavža, a je z dvema zgrešenima prostima metoma ni izkoristil. Godec je pobral skok, podal do Kranjca, ki je poskusil z igro ena na ena, tri sekunde pred koncem iz težkega položaja vrgel na koš, zgrešil, ampak spodaj je skočil visoki Rok Gošnjak in v zadnji sekundi zadel takoimenovani »zicer«. Ljutomersko veselje se je začelo, saj so imeli zdaj možnosti za drugo mesto v skupini.
Strelci Ljutomer: Žibrat Ž. 2 (2:0), Kranjc K. 8 (1:0), Stolnik S. 0, Sagaj T. 1 (2:1), Topolnik P. 7 (3:1), Lah B. 7 (1:1), Rudolf J. 2 (2:0), Topolnik T. 0, Borko Ž. 0, Gošnjak R. 9 (2:1), Godec 2 (2:0), Polanič 0 (2:0)

SKUPINA VZHOD B1 (od 17. do 32. mesta v Sloveniji)