Dve zmagi na domačem igrišču za verjetno drugo mesto v skupini

Turnir U-12 v Ljutomeru, 30. septembra

Jaka Godec, četrtek, 6. oktober 2011 ob 11:17
Košarkarski turnir U-12 v Ljutomeru

Končuje se jesenski del košarkarske lige za mlajše pionirje U-12, med katerimi se za visoka mesta bori tudi Ljutomerska ekipa. V letošnjem spomladanskem delu so si košarkarji priborili uvrstitev med 32 najboljših ekip v Sloveniji (od 78, ki tekmujejo v ligi). V petek, 30.9. 2011 so se v ljutomerskem ŠIC-u odvijale tekme med domačim Ljutomerom, Miklavžem in Miki Športom Konjice.

KK Ljutomer 47:38 KŠ Miklavž
Ljutomer je začel s peterko: Sagaj, Žibrat, Stolnik, Topolnik P. in Gošnjak. Povedli so s 4:0, a je Miklavž znižal na 4:3, nekoliko kasneje pa so gosti naredili delni izid 7:2 in povedli z 10:6. Prleki so izenačili na 10:10 in izenačena tretjina se je končala z 17:16 za Ljutomer. Najučinkovitejši je bil Žiga Žibrat, ki je zbral 8 točk, a tudi 4 osebne napake. Pri Miklavžu je bil en igralec zaradi petih osebnih napak že nekaj minut izključen.

Drugo tretjino so začeli: Rudolf, Topolnik T. , Kranjc, Škrjanec in Godec. To je bila še bolj napeta tretjina. Najvišje vodstvo je imel Miklavž, ko so povedli s 21:17 na začetku tretjine. Izkazala sta se Jure Rudolf in Kobe Kranjc, vsak s po 5 točkami. Med strelci je bil še Jaka Godec z dvema točkama. Rezultat tretjine je bil 12:12.

Tretja tretjina je bila napeta, kot vse med tema dvema ekipama, a je Ljutomer s izvrstnimi protinapadi Kobeja Kranjca (v tej tretjini 12 točk) prišel do delnega izida 14:2 v zadnjih minutah, na koncu 18:10. Končalo se je s 47:38, najbolj zaslužen za to pa je bil prav Kobe Kranjc, ki je zbral 16 točk in 10 skokov.

Strelci Ljutomer: Žibrat 8 (2:0), Kranjc 16 (6:2), Sagaj 3 (12:3), Topolnik P. 7 (2:1), Stolnik 0, Rudolf 9 (4:1),  Topolnik T. 0 (4:0), Mavrič 0, Gošnjak 2, Škrjanec 0, Godec 2

KK Ljutomer 37:34 Miki Šport Konjice
Prvo tretjino so začeli igralci, ki  so igrali drugo tretjino na prvi tekmi. Bilo je napeto, a so Konjice ušle na 10:5. Prednost je zmanjšal Jaka Godec z štirimi zaporednimi točkami. Ravno, ko je Jure Rudolf prinesel Prlekom vodstvo 11:10, je bila minuta odmora. Po njej je vsaka ekipa dala le dve točki.

Potem pa se je začela katastrofalna druga tretjina. Konjicam je uspel delni izid 16:4 in Ljutomer je bil brez moči. Konjice niso bile toliko boljše v igri, a so več zadele, kot pa Prleki, ki so ga polomili s groznim odstotkom meta. Izgledalo je, da so na prejšnji tekmi  garali zaman. Rezultat? 28:21 v korist Miki Športa.

Tretja tretjina je bila napeta, a vsesplošno znano je, da ima Ljutomer izvrstno peterko na koncu, ko lahko igrajo vsi. To se je pokazalo tudi na tej tekmi. Napeto je bilo do konca Rezultat tretjine je bil 16:6 za Ljutomer.

Strelci Ljutomer: Žibrat 2 (2:0), Kranjc 3 (2:1), Sagaj 2, Topolnik P. 6, Stolnik 0 (2:0), Rudolf 2 (2:0), Topolnik T. 0, Mavrič 0,  Gošnjak 8 (2:2), Škrjanec 4, Godec 10

To je bila zadnja tekma U-12 za košarkarje letnik 1999 - to so Godec, Kranjc, Rudolf, Gošnjak, P. Topolnik, Žibrat in Škrjanec. Naslednji teden je na sporedu še en turnir v tej skupini, a ljutomerska ekipa na njem ne sodeluje. Ljutomer ima več možnosti za končno drugo mesto v skupini, kot njihov neposredni tekmec KŠ Miklavž. DKŠ Rogaška je že na prvem mestu.