Šesta zaporedna zmaga ljutomerskih odbojkaric

Težko gostovanje v Slivnici

Zoran Kosi, nedelja, 4. december 2011 ob 15:45
ŽOK ZM Ljutomer, foto: Vedran Tomšić

V 7. krogu 3. DOL - vzhod za ženske so odbojkarice ŽOK ZM Ljutomer gostovale v Slivnici pri ekipi Formis II. Tokrat z igro, v majhni in nizki telovadnici, sicer niso navdušile vendar pa so osvojile pomembne 3 točke.

Formis II : ŽOK ZM Ljutomer 1:3 (19:25,18:25,25:15,19:25)

Po dobrem začetku, ko so Ljutomerčanke povedle z 4:1, so se gostiteljice zbrale ter do prve minute odmora rezultat obrnile sebi v prid, bilo je 5:8 za Formis. Minuta odmoraj je igralkam Ljutomera povrnila moči saj so povedle s 13:9. Na drugo minuto odmora so Ljutomerčanke šle s prednostjo 4. točk, rezultat je bil 16:12. Kljub temu, da so se borbene domačinke zelo upirale so Ljutomerčanke prvi set dobile z rezultatom 25:19.

V drugem setu so gostiteljice pričele še bolj silovito in s tem napovedale, da se ne bodo kar tako predale. Povedle so s 4:1, nato so Ljutomerčanke uspele rezultatsko prednost znižati, vendar so si igralke Formisa do prve minute odmora spet priigrale prednost treh točk (8:5). Tudi po minuti odmora so igralke Formisa vseskozi držale prednost dveh, treh točk. In to tudi po zaslugi slabše igre Ljutomerčank, ki so naredile precej napak pri servisih in igri v polju. V drugi minuti odmora je bil rezultat 13:16 v korist Formisa. Ljutomerčannke pa so po odmoru strnile svoje vrste, zaigrale odlično v bloku in napadu, izenačile rezultat na 17:17, nato pa so počasi strle odpor gostiteljic in set dobile z rezultatom 25:18.

Začetek 3. seta je obetal zelo živčno igro na obeh straneh. Ljutomerčanke so grešile na servisih, blok ni uspeval, pa tudi napad je bil neučinkovit. Na drugi strani pa so igralke Formisa začutile priložnost in z uspešnimi napadi predvsem iz cone 4 in cone 2, nizale točko za točko. Na prvo minuto odmora so odšle s prednostjo 8:6. Tudi po minuti odmora Ljutomerčankam ni steklo, gostiteljice pa so višale razliko. V drugi minuti odmora je bila prednost Formisa že 5 točk (16:11). Pri rezultatu 18:11 je trener Ljutomera vzel že drugi odmor, vendar pa tudi ta ni pomagal. Poskusil je tudi s taktičnimi menjavami, vendar se gostiteljice niso pustile zmesti in so dobile ta set z rezultatom 25:15.

Jasno je bilo, da bo nadaljevanje težko, saj Ljutomerčankam športna dvorana v Slivnici že od nekdaj ne odgovarja. Pa vendar so nekako zbrale moči ter na prvo minuto odmora šle s prednostjo 4. točk (8:4). V nadaljevanju pa so spet popustile, tako da so jih gostiteljice ujele na 11, nato pa celo povedle, tako da je v drugi minuti odmora rezultat znašal 16:15 za Formis. Zatem pa so igralke Ljutomera spet zaigrale nekoliko bolje in postalo je jasno, da na tej pomembni tekmi želijo osvojiti vse tri točke. Povedle so z rezultatom 20:18 ter do konca seta gostiteljicam prepustile samo še enot točko. Končni izid seta je bil 25:19.

Igralke Ljutomera so bile seveda zelo zadovoljne z osvojenimi 3. točkami in so na parketu Slivniške športne dvorane odplesale svoj, domači publiki, že znani ples. Spet so dokazale, da tudi ko niso v vrhunski formi, ko ne gre vse tako kot je treba, znajo stisniti iz sebe še zadnje moči in obrniti potek tekme v svojo korist.

Kako pomembna je bila ta zmaga pokaže že pogled na lestvico, kjer so Ljutomerčanke z 18. točkami na 2. mestu oz. 1. točko za Turbino. Med prvouvrščeno Turbino ter 4. ŽOK AS Prstec Ptuj pa so samo 3 točke razlike. Torej se obeta ogorčen boj za vrh 3. DOL - vzhod.

Za ŽOK ZM Ljutomer so nastopile: Monika Mihorič, Urška Smodiš, Sara Vozlič, Lara Makoter, Tjaša Kovačič, Anja Brenčič, Barbara Petek, Valentina Kosi ter Lea Belec. S klopi jih je vodil Boris Smodiš.

Naslednjo tekmo igrajo Ljutomerčanke ponovno v Ljutomeru, vendar tokrat v dvorani OŠ IC, in sicer v soboto, 10. decembra ob 18. uri. Nasproti jim bodo stale neposredne tekmice za vrh lige, igralke ŽOK Vuzenica. Torej se nam v Ljutomeru spet obeta vrhunska odbojka.