Izgubile vse tri ljutomerske ekipe

5. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 7. december 2011 ob 00:081
PŠK Ljutomer 2 - KD Sobota, foto: Vedran Tomšić

V 5. krogu PKL so se vse tri ljutomerske ekipe doživele poraz. PŠK Ljutomer 1 so izgubili proti SBK Gornja Radgona, PŠK Ljutomer 2 proti KD Sobota, PŠK Ljutomer 3 pa visoko proti KK GMT Beltinci.

KK Picerija Nona Lenart : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
61 : 65 (13:19, 17:17, 19:12, 12:17)
sobota, 3.12.2011, 16.30, OŠ Lenart

KK Picerija Nona Lenart: Dokl 15, Polanec 10, Holc 10, Erjavec 8, Topolnik 8, Dukarič R. 5, Dukarič S. 3, Senekovič 2
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 16, Muster 15, Cof 9, Breg 8, Arzenšek 6, Vernik 4, Nerat 4, Polič 2, Kneževič 1

KK GMT Beltinci : PŠK Ljutomer 3
98 : 38 (30:6, 22:11, 24:11, 22:10)
sobota, 3.12.2011, 17.00, OŠ Beltinci; Juteršnik, Bilič

KK GMT Beltinci: Kukel T. 25, Kukel M. 16, Bojnec 12, Voroš 12, Farkaš 9, Zver 9, Štihec 8, Ferčak 4, Horvat 2,Tinev 1.
PŠK Ljutomer 3: Govedič 12, Leben 7, Karba 7, Kupčič 5, Copot A. 4, Pavličič 3, Glavnik 0, Robnik 0, Bogša 0, Filipič 0.

Ekipa iz Beltinec je 5. kolo PKL odigrala proti novincem v ligi, ekipi PŠK Ljutomer 3. Ekipe nismo poznali, saj se še nismo srečali, kljub temu pa smo želeli nadaljevati svoj niz nepremagljivosti. Za nas je bila to že 4 domača tekma zapored. Obe ekipi sta bili skoraj popolni, saj sta imeli prijavljenih po 12 igralcev. Domačini smo tekmo začeli, kot vsako v tej sezoni, trdo v obrambi in čim hitreje v napadu ter hitro naredili razliko 10:0. Takrat so tudi gostje dosegli svoj prvi koš. Domačini smo nadaljevali s svojo igro ter z ukradenimi žogami, protinapadi in prostimi meti pridno polnili koš gostov iz Ljutomera. Prva četrtina se je končala z izidom 30:6. Tekma se je nadaljevala v podobnem ritmu, pri obeh ekipah pa so priložnost za igranje dobili vsi igralci. Polčas se je končal z rezultatom 52:17. V drugem polčasu je sledila podobna igra, veliko protinapadov, ukradenih žog in lepih akcij z obeh strani, končni rezultat pa je bil 98: 38 za Beltinčane, ki so s to zmago ostali na vrhu lestvice PKL. Gostom čestitke za borbeno igro, niso popuščali do konca tekme ter so se iskreno veselili vsakega koša, domačini pa so zmago in nasploh dobre igre v tej sezoni okronali z zaključkom, ki je trajal pozno v noč.
Sestavil: Tomaž Bojnec (KK GMT Beltinci)

KK Lindau Lendava : KK Sveta Ana
101 : 38 (19:13, 27:12, 25:8, 30:5)
sobota, 3.12.2011, 17.30, SŠ Lendava; Glavnik, Mlinarič

KK Linadu Lendava: Hozjan 22, Balažic 14, Zrna 13, Novak 9, Balaž 8, Žalig 7, Magdalenič 7, Svetko 5, Horvatič  S. 5, Kuk 5, Horvatič G. 4, Pamič 3.
KK Sveta Ana: Jug 10, Markoč 10, Bauman 10, Vučkovič 3, Kramberger 3, Krajnc 2, Kuzma 0, Polenšak 0.

V tekmo smo vstopili brez podcenjevanja nasprotnika in s polno motivacije. V prvi četrtini nam met ni šel najbolje, zato je bila razlika v našo korist nizka. Po dogovoru in agresivnejši obrambi, smo z hitrejšo igro in kontra napadi naredili nekoliko večjo razliko. V drugem polčasu smo razbremenjeni začeli tudi zadevati iz vseh pozicij in tako smo nadaljevali do konca tekme. Vseh 12 igralcev je med tekmo vstopilo v igro in prav vsi so se vpisali na listo strelcev. Tekma je bila fer in brez kakšnih koli posebnosti.
Sestavil: Velimir Horvatič (KK Lindau Lendava)

PŠK Ljutomer 1 : SBK Gornja Radgona
40 : 65 (15:18, 7:14, 13:11, 5:22)
sobota, 3.12.2011, 18.00, ŠIC Ljutomer; Kous, Feher

PŠK Ljutomer 1: Kačarevič 13, Mesarič 9, Vozlič 6, Črnjavič 5, Miholič S. 4, Domajnko 3, Jakelj J. 0, Miholič N. 0, Sedmak 0.
SBK Gornja Radgona: Gomboc 22, Novak 18, Niderl 7, Kuhar 6, Jurjovič 5, Budja 4, Belak 3, Rajnar 2.

PŠK Ljutomer 2 : KD Sobota (fotogalerija)
54 : 60 (11:22, 13:12, 15:18, 15:8)
sobota, 3.12.2011, 20.00, ŠIC Ljutomer; Kous, Feher

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 18, Karba 17, Frangež 11, Munda 3, Preglej 3, Kosi 2, Šumak 0.
KD Sobota: Pok 23, Bilič 15, Ficko 11, Brinar 4, Melin 3, Vogrinčič 2, Skandali 0, Lukač 0, Žigo 0, Čep 0.

V 5. krogu smo igralci ekipe PŠK 2 na domačem terenu pričakali ekipo iz Murske Sobote. Že pred začetkom tekme smo bili domačini v nekoliko podrejenem položaju, saj nas je bilo le 7, medtem ko je gostov bilo 10. Na začetku tekme sta obe ekipi zgrešili par metov, nato pa so gosti kmalu ušli na varno prednost desetih točk. Težave nam je povzročal predvsem skok v obrambi, kjer nam je center gostov Bilič pobral kar nekaj žog. Prva četrtina se je tako končala s +11 za goste. V nadaljevanju tekme se domačini nikakor nismo mogli približati ekipi iz Sobote, zgrešili smo veliko odprtih metov ter tudi par zicerjev, gostujoče napade pa je rutinirano vodil Pok in v nekaterem trenutku je prednost gostov že narasla na +16. Ko je že vse kazalo na lahko zmago gostov, smo domačini v zadnji četrtini pritisnili na plin. Predvsem v obrambi smo odigrali zelo agresivno, v napadu dosegli nekaj lahkih košev in se tako približali le na -3, kaj več pa nam na žalost ni uspelo. Na koncu so gosti zadeli še par prostih metov in tekma se je končala +6 v njihovo korist. Tekma je minila v športnem in nekoliko živčnem ritmu, na koncu pa je vseeno zmagala boljša ekipa. Čestitke ekipi iz Murske Sobote za zmago.
Sestavil: Luka Kosi (PŠK Ljutomer 3)