Ljutomerski obračun pripadel ekipi PŠK Ljutomer 1

9. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 18. januar 2012 ob 11:52
9. krog Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Minuli konec tedna je bil odigran 9. krog Pomurske košarkarske lige. PŠK Ljutomer 1 so v ljutomerskem obračunu premagali ekipo PŠK Ljutomer 3, PŠK Ljutomer 2 pa so premagali vodilno ekipo KK GMT Beltinci, ki po prvem delu ostaja na prvem mestu.

KK Picerija Nona Lenart : SBK Gornja Radgona
50 : 99 (14:28, 11:24, 14:13, 11:34)
Sobota, 14.1.2012, 16.30, OŠ Lenart; Semenič, Mlinarič

KK Picerija Nona Lenart: Holc 16, Šijanec 15, Topolnik 6, Dukarič R. 5, Zdravkovič 3, Erjavec B. 2, Erjavec P. 2, Kraner 2, Koletnik 0
SBK Gornja Radgona: Niderl 44, Novak 21, Rajnar 14, Kuhar 13, Zih 5, Žitek 2, Budja 0

V soboto 14. 1. 2012 smo odigrali prvo letošnjo  domačo tekmo. V goste so prišli košarkarji iz SBK Gornja Radgona. V tekmo smo vstopili optimistično saj smo novo leto pričeli z zmago. A optimizem je že minil v prvi četrtini. Prvi polčas je minil povsem v domeni gostov iz Radgone, ki so prikazali zelo dobro igro z veliko kontra napadi. Domači pa se nikakor nismo mogli sprostit in smo igrali v krču kaj se najbolj poznalo v veliko zgrešenih ''čistih'' metih. Do polčasa smo si pridelali veliko razliko saj je semafor kazal 39:65 za goste iz Radgone. Po pavzi smo se nekoliko zbrali in tudi pokazali nekaj več želje in tretjo četrtino dobili z rezultatom 14:13. A do nam je zmanjkalo motivacije in smo v zadnji četrtini doživeli povsem razpad sistema. Tekma se je končala 50:99 za Gornjo Radgono. Gostom bi radi čestitali za res lepo igro. Upamo da bo že naslednja naša tekma boljša in da v mali pavzi strnemo vrste in morda najdemo kakšno novo okrepitev.
Sestavil: Kristijan Kraner (KK Picerija Nona Lenart)

KK GMT Beltinci : PŠK Ljutomer 2
65 : 74 (21:23, 11:21, 18:15, 15:15)
Sobota, 14.1.2012, 17.00, OŠ Beltinci; Kous, Feher

KK GMT Beltinci: Zver 20, Kukel T. 18, Kukel M. 7, Farkaš 7, Ferčak 5, Cor 5, Fujs 3
PŠK Ljutomer 2: Munda 21, Šiškin 15, Frangež 11, Karba 9, Kosi 8, Preglej 7, Kočevar 3

V soboto, 14.1.2012  je bila odigrana tekma med KK GMT Beltinci in PŠK Ljutomer 2. Igralci Beltincev smo želeli zmagati po porazu v Sladkem Vrhu, vendar smo vedeli, da bo tekma zelo težka, saj smo nastopili brez Vöröša, poškodovala pa sta ste Štihec in Bojnec.
Začetek prve četrtine je bil za obe moštvi precej živčen. Gostje so na začetku po napakah domačih igralcev hitro povedli s 6.:0, takrat pa so se prebudili tudi domači igralci in zadeli svoj prvi koš. Sledile so minute slabše igre, potem pa sta obe ekipi dale v višjo prestavo in po nekaj izjemnih akcijah ter izmenjavah v vodstvu se je četrtina končala v prid gostom (21:23).
Druga četrtina je bila v prvi polovici dokaj izenačena. Potem pa smo domačini s prehitro zaključenimi akcijami v napadu dali gostom možnost za povišanje vodstva, kar so odlično izkoristili. Bili so tudi boljši pri skoku, tako v obrambi kot v napadu in tako se je vodstvo gostov na polovici tekme ustavilo pri +12 (32:44).
V tretji četrtini smo lovili veliko prednost nasprotne ekipe. Za vsak zadeti koš naše ekipe so imeli igralci PŠK 2 odgovor. V zadnjih treh sekundah jim je uspela odlična akcija preko celega igrišča pri čemer so dodali še 2 točki izpod koša (50:59).
Zadnjo četrtino se nismo predali in ta bojevitost se je opazila tudi na rezultatu. Z nekaj lahkimi koši in zadeto trojko smo se približali na 2 točki zaostanka (65:67), pri čemer smo imeli še dva prosta meta. Gostje iz Ljutomera so vseeno zbrali moči in v zadnjih dveh minutah tekme zadeli nekaj lahkih košev. Tekma je bila odločena in gostje so zasluženo zmagali. Čestitke gostom odlično tekmo ter sodnikoma za dobro sojenje.
sestavil: Jernej Ferčak, KK GMT Beltinci

KK Sveta Ana : KD Sobota
41 : 67 (14:16, 10:16, 9:20, 8:15)
Sobota, 14.1.2012, 19.00, OŠ Sveta Ana; Chowdhury, Glavnik

KK Sveta Ana: Bauman 12 (2:2), Jug 8 (2:3), Polenšak 8 (1:1), Vučkovič 6, Kranjc 4, Kuzma 3, Došler 0
KD Sobota: Bilić 13 (1:4), Vogrinčič 13, Hari 12 (4:8), Kuzmič 11 (1:2), Lukač 7 (1:2), Melin 6 (4:6), Skandali 3

Kot vsi ostali smo tudi Anovčani zaigrali v novem letu 2012 na domačem parketu proti lanskim podprvakom lige KD Sobota. Na obeh straneh se je zbralo po sedem igralcev. Pri gostojoči ekipi sta majnkala najbolša igralca Pok in Ficko, pri domači ekipi pa Markoč in Breznik.
V 1.četrtino smo oboji stopili odločno. Prvi koš je dosegla gostojoča ekipa iz sobote. Domačini smo igrali dobro obrambo in napad, tako si  gostojoča ekipa ni morala pridobiti bistvene prednosti in 1.četrtina se je končala z rezultatom 14:16 za KD Sobota.  V 2.četrtino smo domačini vstopili, z mislijo, da jo je možno zmagati, gostje pa da morajo prednost povečati, in to jim je tudi uspelo z zaporednima trojkama v 2 in 5 minuti (16:24). Proti koncu te četrtine je tudi nam uspelo zadeti 2 trojki, tako so gostje odšli na 10 min pavzo z 8 točkami razlike (10:16) 24:32. 3.četrtino smo bolje začeli domači z košem in prostim metom, vendar nam to ni bilo v veliko pomoč saj smo kar nekaj žog izgubuli. Od 5 minute naprej nam je napad močno šepal saj smo dosegli le 4 točke Baumana, Sobočani pa so pridno zadevali in zaključevali kontra napade. Tako so sobočani dobili 3. četrtino z delnim rezultatom 9:20 (33:52).Zadnjo četrtino so košarkarji iz Sobote začeli bolje. Z nekaj lepimi akcijami in kontra napadi so si gostje priborili 15 točk, med tem ko smo si domačini priigrali le 8. Četrtina se je zaključila z delnim izdiom 9:15 za gostojočo ekipo.Gostom čestitam za zmago. Pohvaliti moram zapisnikarsko mizo in sodnika, katero  delo je bilo dobro opravlejno.
Sestavil: Bauman Gregor (KK Sveta Ana)

PŠK Ljutomer 3 : PŠK Ljutomer 1
60 : 63 (16:19, 12:13, 16:17, 16:14)
Sobota, 14.1.2012, 19.00, ŠIC Ljutomer; Kuster, Bilič

PŠK Ljutomer 3: Govedič 30, Kupčič 8, Copot 8, Filipič 5, Robnik 3, Glavnik 3, Karba 3
PŠK Ljutomer 1: Jakelj J. 17, Mihorič 15, Miholič N. 12, Vozlič 12, Jakelj P. 6, Črnjavič 1

V zadnjem krogu prvega dela sezone smo se v domači dvorani pomerili mladi igralci PŠK 3 in izkušeni branilci naslova PŠK 1. Nobena ekipa ni bila v polni zasedbi. Pri gostih je manjkalo precej ključnih igralcev, zato smo šli sproščeno v tekmo. Prva četrtina je bila, podobno kot vse ostale, precej izenačena. PŠK 1 jo je dobil z rezultatom 16:19. Izenačena igra se je nadaljevala tudi v drugi četrtini. Obe ekipi sta še bolj pritisnili v obrambi, kar se je pokazalo tudi na semaforju. Tudi drugi četrtino so dobili gostje z rezultatom 12:13, polčas pa se je končal z majhno prednostjo PŠK 1. Glavni semafor je kazal rezultat 28:33. Sledila je tretja četrtina, ki je bila za nas že ničkolikokrat usodna. Tokrat smo se zbrali in gostom nismo dopustili, da bi se oddaljili. Četrtina se je končala z 16:17 v korist gostov. V zadnji četrtini se je nadaljevala dobra igra v obrambi na obeh straneh in obetala se je napeta končnica. Gostje so minuto pred koncem povišali na +6 in zdelo se je da je tekma odločena, vendar so gostje naredili neumen prekršek pri metu za tri točke in tako je dobre tri sekunde pred koncem semafor kazal 60:63. Gostje so uspešno spravili žogo v igro, nam pa ni uspelo narediti hitre osebne napake in tekma je bila končana. Pri gostih je blestel J. Jakelj, ki je dosegel 17 točk, pri domačih pa je najbolj izstopal naš najboljši strelec Govedič, ki je v svojo statistiko vpisal kar 30 točk. Pohvaliti velja še sodniško dvojko, ki je dobro in nevidno opravila svoje delo. Ekipi PŠK 1 čestitamo za zasluženo zmago in dobro odigrano tekmo, iz katere smo mladi igralci PŠK 3 odnesli precej pomembnih izkušenj.
Sestavil: Andrej Copot (PŠK Ljutomer 3)

KK Lindau Lendava : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
62 : 64 (12:18, 22:9, 15:21, 13:16)
Nedelja, 15.1.2012, 17.00, SŠ Lendava; Semenič, Kous

KK Lindau Lendava: Balažic 26, Horvatič G. 17, Zrna 10, Hozjan T. 5, Kuk 3, Balaž 1, Svetko 0, Novak 0, Žalik 0, Pamič 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 22, Breg 18, Kikl 13, Stampfer 7, Kneževič 3, Nerat 1, Arzenšek 0, Vernik 0, Rošker Breg 0, Muster 0

Prava prvenstvena tekma. Gostje so začeli tekmo bolj zbrano in končali 1. četrtino s 5 točkami prednosti. Domače je to spodbudilo k boljši igri v obrambi  posebej takrat, ko je gostujoči igralec Nikola Stamfer dobil tehnično in izključujočo napako. Nekoliko slabši in bolj medel začetek domače ekipe je gostujoča izkoristila in 3. četrtino zaključila s točko zaostanka. Domačini smo v napeti končnici poskusili vse, da bi tekmo uspešno pripeljali h koncu, toda sreča nam je obrnila hrbet, saj smo 1,7 sekunde pred koncem tekme pri zaostanku za eno piko imeli dva prosta meta in ju zgrešili, ter pri skoku še naredili osebno napako, tako da so gostje zasluženo zmagali z dvema točkama razlike. Tekme sicer nismo izgubili le zaradi zadnjih dveh metov temveč zaradi preveč zgrešenih "zicerjev" in prostih metov.
Sestavil: Velimir Horvatič (KK Lindau Lendava)