Beltinci z zmago na +5 točk

Agroservis Beltinci - Ljutomer 4:1

Dejan Razlag, nedelja, 15. april 2012 ob 01:353
Navijači NK Ljutomer v Beltincih

V soboto, 14. aprila, se je članska ekipa NK Ljutomer v 18. krogu Pomurske nogometne lige v gosteh pomerila z vodilno ekipo Agroservis Beltinci. Ljutomerčani so v neposrednem boju za prvo mesto izgubili s 4:1.

Tekma je bila za obe ekipi zelo pomembna, saj sta vodilni ekipi lige ločili le dve točki. Beltinci so kot edina ekipa, Ljutomer to sezono premagali, ko je sredi septembra lani, v Ljutomeru bilo 1:0.

Tekmo, ki si jo je ogledalo tudi okrog 100 ljutomerskih navijačev, so bolje pričeli domačini, ki so povedli v 13. minuti. Natančen je bil Jernej Tkalec, ki je izkoristil podajo v kazenski prostor. V 20. minuti je Boštjan Grizold mojstrsko izvajal prosti strel ter izenačil in Ljutomer vrnil v igro, a so domačini v 32. minuti znova povedli. Podajo v kazenski prostor gostov je še drugič izkoristil Tkalec in tokrat zadel z glavo.

Izenačenje je bilo blizu
Na začetku drugega polčasa je Ljutomer imel lepo priložnost za izenačenje, ko se je Tadej Vogrinec sam znašel pred domačim vratarjem, ki pa je bil spretnejši in njegov strel ubranil. Kazen je nato prišla na drugi strani v 61. minuti, ko je Beltince v vodstvo s 3:1 popeljal Aleš Kerec. Po podaji s kota je zadel z glavo. V nadaljevanju srečanja so sledili poskusi Ljutomera, da bi se približali na gol zaostanka, Tadej Bogdan je po podaji s kota zadel le vratnico. Domači so svoje priložnosti iskali iz protinapadov, v 87. minuti pa je Tkalec še s svojim tretjim golom na tekmi postavil končni izid.

Ljutomerčani so bili enakovreden tekmec, a jim je zmanjkalo nekaj sreče ter tudi izkušenj, saj je ekipa še zelo mlada. Sedaj za vodilnimi Beltinci zaostajajo pet točk, do konca sezone je še devet tekem. Za morebitno osvojitev prvega mesta, bo verjetno potrebno zmagati vse preostale tekme ter upati na kakšen spodrsljal Beltincev.

V spodnjem videu si lahko ogledate nekaj igre ter prva dva gola.

Agroservis Beltinci - Ljutomer 4:1 (2:1)
600; Tkalec 13., 32., 87., Kerec 61.; Grizold 20.

Agroservis Beltinci: Vöröš, Šiško, Antolin, Zlatar D., Smej, Kerec, Tkalec, Zlatar M. (82./Ilić), Škafar (87./Horvat), Kovač, Smodiš (57./Zelko); Trener: Zlatko Gabor

Ljutomer: Fajfar, Bogdan, Plečko, Kuzmanovski, Žnidarič, Žinko (62./Kocbek), Vogrinec D., Grizold, Smolkovič, Fajdiga (46./Jelen), Vogrinec T. (80./Kardinar); Trener: Rudi Viher