Finalni turnir PKL brez ljutomerskih ekip

Odigran je bil zadnji krog PKL, sledi finalni turnir

Prlekija-on.net, torek, 17. april 2012 ob 10:45
Minuli konec tedna je v Pomurski košarkarski ligi bil odigran zadnji, 18. krog rednega dela. Na finalni turnir so se uvrstile ekipe KK GMT Beltinci, KK Paloma - Alfa Sladki vrh, KD Sobota in SBK Gornja Radgona. Finalni turnir bo v soboto, 21. aprila v Sladkem Vrhu.

To sezono so v ligi nastopale kar tri ljutomerske ekipe, a se nobeni ni uspelo uvrstiti na finalni turnir. PŠK Ljutomer 1, ki so lani osvojili ligo, so končali na sedmem mestu, PŠK Ljutomer 2, ki so v zadnjem krogu imeli priložnost, da se z zmago uvstijo na zaključni turnir, so končali na petem mestu, novinci v ligi PŠK Ljutomer 3 pa na zadnjem mestu.

SBK Gornja Radgona : KK Picerija Nona Lenart
103 : 85 (21:18, 38:18, 22:21, 22:28)
sobota, 7.4.2012, 19.00, ŠD Radenci

SBK Gornja Radgona: Rajnar 31, Gomboc 31, Niderl 18, Kuhar 10, Jurjovič 9, Stranjšak 2, Belak 2, Budja 0
KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 24, Holc 14, Zlodej 13, Topolnik 12, Dokl 9, Zdravkovič 6, Erjavec P. 4, Puntnar 3, Koletnik 0

V soboto, 7.4.2012 smo igrali zadnjo kolo letošnje PKL lige in v goste nam je prišla ekipa KK Picerija Nona Lenart. Obe ekipi sta bili kar številčni, pri domačih je manjkal Novak. Začetek tekme ni prinesel odločitve, saj se nobena od ekip ni razigrala. Rezultat prve četrtine je bil +3 za Radgonce. Nadaljevanje je prineslo malo hitrejšo igro domačih, nekaj uspešnih protinapadov (enega od teh je z zabijanjem zaključil Niderl) ter uspešnih metov za tri točke z obeh strani. Ob polčasu je kazal semafor 59 : 36. V drugem polčasu je bila igra precej odprta, nadaljevalo se je z dobrim zadevanjem in četrtina se je končala z minimalnim vodstvom domačih 22:21 . V zadnji četrtini smo domači igrali z različnimi peterkami, saj je bilo počasi jasno, da zmaga ostaja doma. In tako je bilo, so pa zadnjo četrtino dobili gostje iz Lenarta. Pohvalil bi dobro delo zapisničarske mizo, dobro sojenje sodnikov in fer igro gostov iz Lenarta. S to zmago smo se Radgonci uvrstili na 4. mesto letošnje PKL lige, kar nas pelje na zaključni turnir štirih v Sladkem Vrhu. Verjamem, da še nismo rekli zadnje besede...
Sestavil: Miran Gomboc (SBK Gornja Radgona)

PŠK Ljutomer 2 : KK GMT Beltinci
52 : 74 (16:27, 16:9, 12:19, 8:19)
sobota, 7.4.2012, 16.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Kuster

PŠK Ljutomer 2: Horvat 11, Kočevar 10, Jurkovič 10, Preglej 10, Kolbl 5, Šumak 4, Kosi 2, Zemljič 0
KK GMT Beltinci: Ferčak 15, Bojenc 14, Cör 10, Vöroš 9, Kukel M. 9, Zver 8, Štihec 6, Fujs 2, Kovač 1

Zadnjo tekmo rednega dela lige PKL je k nam v goste prišla prvouvrščena ekipa KK GMT Beltinci. Za obe ekipi je bila tekma odločilnega pomena, saj bi si Beltinci z zmago zagotovili prvo mesto po rednem delu, mi pa bi se z zmago uvrstili na mesta, ki vodijo na zaključni turnir četverice.Tekma se je zato začela precej napeto z nekaj nepotrebnimi napakami na obeh straneh. Prvi so začetno živčnost premagali Beltinci in nam tako z nekaj lahkimi koši do konca četrtine ušli na +11 (16:27). Med četrtinama je sledil dogovor v domači ekipi, da začnemo igrati bolj agresivno v obrambi, kar nam je tudi uspelo. Gostom smo v 2. četrtini dopustili zgolj 9 točk in tako je semafor ob polčasu kazal 32:36 v korist Beltinec.Drugi polčas so spet bolje začeli gostje, saj so z nekaj hitrimi protinapadi prednost povečali na +10. Sledil je timeout domače ekipe, kateri je pripomogel, da je domača ekipa spet začela zmanjševati prednost gostov, vse do poškodbe edinega domačega »playmakerja« Jurkoviča. Po poškodbi Jurkoviča se nikakor nismo znašli v napadu, kar je z pridom izkoristila ekipa Beltinec in prednost pred zadnjo četrtino povečala na +11 (44:55). Naj omenim še, da smo ob koncu 3.četrtine izgubili še enega igralca, saj je bil ob preburni reakciji na sodnikovo neodločitev (po mnenju domače ekipe je prekršek bil očiten, vendar ga sodnik ni dosodil -> zaradi tega (mogoče?) prestrogo dosojena izključitev, tehnična napaka, katera je bila na začetku tudi dosojena, pa je bila vsekakor UPRAVIČENA).V zadnji četrtini smo domačini poskušali na vse ali nič, vendar so nam ob pomanjkanju igralcev prehitro pošle moči. Gostje so zato tekmo mirno pripeljali do konca in pri tem prednost še povečali. Končni rezultat tekme je bil 52:74 v korist Beltinec.Čestitke gostom iz Beltinec za zasluženo zmago in osvojeno prvo mesto po rednem delu lige PKL. Prav tako pa moram pohvaliti dobro delo zapisnikarske mize in sodnikov, ki sta razen dvomljive izključitve, svoje delo opravila korektno.Ekipa PŠK 2 želi vsem udeležencem finalnega turnirja obilo športne sreče, ostalim ekipam pa pridno treniranje čez poletje, predvsem pa brez poškodb!
Sestavil: Aleš Preglej (PŠK Ljutomer 2)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KK Lindau Lendava
76 : 63 (17:16, 12:16, 25:13, 22:18)
sobota, 7.4.2012, 18.00, OŠ Sladki Vrh

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 29, Kikl 16, Stampfer 15, Breg 10, Kneževič 3, Polič 2, Arzenšek 1, Mezgec 0, Cehnar G. 0, Nerat 0, Cof 0, Pantelič 0
KK Lindau Lendava: Hozjan T. 17, Magdalenič 11, Horvatič S. 10, Novak 7, Balaž 7, Zrna 6, Horvatič G. 5

V soboto smo se na zadnji tekmi rednega dela sezone pomerili z ekipo iz Lendave. Vedeli smo, da smo že uvrščeni na FF za to pred tekmo nismo čutili nobenega pritiska.
Tekmo smo začeli zelo dobro in v prvi četrtini povedli že tudi za 6 točk. A so nas nasprotniki ujeli, in tudi prehiteli tako da smo na polčas odšli z zaostankom 3 točk. Med polčasom smo se zmenili, da bomo bolj odločno napadali in skušali s trdo obrambo streti nasprotnika. To nam je tudi uspelo, saj smo 3 četrtino dobili za 12 točk. Tempo igre je v 4 četrtine rahlo padel a se proti koncu tekme dvignil. Naša zmaga ni bila v noben trenutku ogrožena.
Rad bi čestital nasprotni ekipi za športno tekmo, sodnikoma za dobro sojenje in zapisničarjem za odlično opravljeno delo. 21.4.2012 gostimo FF,  v imenu KK Palome -Alfa, vas vabim na lep zaključek dolge tekmovalne sezone. Spektakel zagotovljen!
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma – Alfa Sladki Vrh)

KD Sobota : KK Sveta Ana
62 : 37 (10:12, 16:2, 15:14, 21:9)
sobota, 7.4.2012, 19.00, OŠ 3 Murska Sobota

KD Sobota: Kuzmič 13, Bilič 12, Lukač 10, Brinar 7, Čep 6, Hari 4, Melin 3, Skandali 3,Vogrinčič 2, Ficko 2
KK Sveta Ana: Polenšak 13, Bauman G. 13, Kramberger 9, Vučkovič 2, Derbiš 0, Kuzma 0

Pa smo ga dočakali (zadnji krog) in tako kot lani je žreb tudi letos določil, da zadnji krog rednega dela PKL odigramo proti ekipi iz Svete Ane. Ne glede na to, da smo pred tekmo že bili uvrščeni na zaključni turnir četverice najboljših ekip po rednem delu, smo se od naših navijačev želeli posloviti z zmago. Gostje so prišli na gostovanje maloštevilčni (6 igralcev), na drugi strani pa je bila domača zasedba popolnjena (manjkala sta samo poškodovani Pok in Žigo) z 10 igralci pripravljenimi na igro. Tekma je bila v štartu dokaj izenačena, semafor je v 5.minuti 1/4 kazal 4 – 2 za domačine. Nato smo do 9.minute kontrolirali igro gostov (10 – 4), vendar nam je na koncu zbranost popustila in žilavi gostje so z dvema trojkama in košem iz igre povedli z 10 – 12, kar je bil na koncu tudi rezultat četrtine. Ker je bilo gostov malo na tekmi, smo upali, da jim bodo pošle moči kar se je zgodilo v 2. četrtini. Do 6. minute 2/4 so gostje držali rezultat 14 – 14 (v 6.minuti so gostje dali edini koš v tej četrtini), nato pa so gostom malce pošle moči, kar smo domačini izkoristili in do konca dodali še 12 točk in končali polčas z nizkim rezultatom 26 – 14. Med polčasom so se gostje malce spočili, kar je bilo videti tudi po igri. Razlika se je skozi vso četrtino gibala okrog 15-ih točk. Semafor je po 3/4 kazal 41 – 28. Zadnjo četrtino smo domačini odigrali »rutinirano« in nismo dovolili gostom, da bi se »razpucali«, sami pa smo izkoristili njihov padec kondicije (skoraj celotno tekmo so igrali brez menjave) in počasi in vztrajno večali razliko. Rezultat na koncu je bil 62 – 37. Igralci KD Sobote sedaj z nestrpnostjo pričakuje 21. April in nastop na finalnem turnirju, na katerem bi morebiti lahko ponovili uspeh iz sezone 2008/2009 ko smo bili prvaki!
Člani KD Sobota želimo vsem sodeljujočim v pomurski košarkarski ligi prijetne Velikonočne praznike.
Se vidimo 21.4. v Sladkem Vrhu.
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

PŠK Ljutomer 1 : PŠK Ljutomer 3
77 : 53 (23:12, 11:18, 19:12, 24:11)
sobota, 7.4.2012, 12.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Feher

PŠK Ljutomer 1: Vozlič 22, Jakelj J. 16, Miholič S. 15, Jakelj P. 9, Miholič N. 9, Črnjavič 6
PŠK Ljutomer 3: Copot A. 14, Karba 9, Kupčič 8, Leben 7, Glavnik 5, Govedič 4, Bogša 2, Filipič 2, Pavličič 0, Robnik 2, Novak 0, Copot J. 0

V soboto 7.4 2012, smo igrali našo zadnjo tekmo letošnje sezone. Gostovali smo pri PŠK 1. Na tekmo smo prišli samozavestni in v polni postavi kar pa ne morem recti za naše nasprotnike saj jih je na začetku tekme bilo le 5 in prav to nam je vlivalo dodatnega upanja, da lahko dosežemo še drugo zmago v sezoni. Po prvi četrtini nam je kazalo dobro saj nismo veliko izgubljali, trdno smo se držali nasprotnikov in nismo dovolili narediti prevelike razlike. Prav tako je bilo po drugi četrtini ko smo zaostajali le za 4 točke , rezultat je bil 30:34 in vše je bilo še odprto. Vendar med odmorom se je prvi ekipi iz ljutomera priključil Samo Miholič , ki je v ekipo prinesel veliko novih moči in le z težavo smo ga zaustavljali. Tako se je njihova prednost na konce tretje četrtine povečala in vedeli smo, da se bomo morali močno potruditi če bomo hoteli izničiti njihovo prednost ampak ni nam uspelo in na koncu se je tekma končala z rezultatom 77:53 in zmago domače ekipe. Na koncu naj se še zahvalim sodnikom za pošteno sojenje in pa domači ekipi za kinder surprise v katerih se je skrivala dobra lekcija za naslednjo sezono.
Sestavil: Matjaž Bogša (PŠK Ljutomer 3)