Zdravko Mauko-Magi tretji na Finskem

Zdravko Mauko-Magi iz Melov, je na SP za veterane na Finskem dosegel skupno tretje mesto

, nedelja, 22. april 2012 ob 19:39
Zdravko Mauko-Magi

V Jyväskili na Finskem je bilo 5. svetovno prvenstvo v atletiki za veterane v dvorani. Nastopilo je več kot 3000 atletov iz 72 držav. V devetčlanski ekipi atletov iz SLO je bil tudi Zdravko Mauko-Magi iz Melov, član Športnega društva Radenci.

Tekmoval je zelo uspešno, saj je osvojil bronasto medaljo v peteroboju, (60 metrov ovire, skoku v daljino, suvanju krogle, skoku v višino in teku na 1000 metrov) kjer je bilo prijavljenih 21 atletov, celodnevno tekmovanje pa jih je uspešno končalo 15.

Najboljši rezultat, drugo mesto je dosegel v zadnji disciplini, v teku na 1000 metrov. Odličen tek mu je prinesel toliko točk, da je na koncu skupno zasedel tretje mesto. Zmagal je Finec Tuomo Ryanainen, drugi je bil nekdanji olimpijec Noel Ruebel iz ZDA.

Uvrstil se je tudi v finale teka na 60 metrov z ovirami in dosegel 5. mesto z novim državnim rekordom, 9,93 sekunde.