Plesalci Plesnega kluba Zeko osvojili 2 medalji

Plesni klub Zeko uspešen na EP v Kopru

Prlekija-on.net, ponedeljek, 16. julij 2012 ob 21:01
Plesalci plesnega kluba Zeko

Od 13. do 15. julija je v Kopru potekalo Evropsko prvenstvo v hip hopu, breakdancu in electricboogiu. Tekmovanja se je udeležilo preko 2000 plesalcev iz 28 držav. Iz Plesnega kluba Zeko so se tekmovanja udeležili trije plesalci in osvojili 2 medalji.

Aleš Ivanuša iz Borecev je postal članski evropski prvak med breakdance posamezniki, uspeh sta z delitvijo 5. mesta dopolnila David Cimerman iz Grab in Dejan Zečević iz Vaneče. V ekipni kategoriji pa so osvojili 3. mesto.

»Izredno sem ponosen in vesel teh medalj saj si nismo mislili, da bomo osvojili kar dve medalji. Pri Alešu smo vedeli, da lahko pride daleč a nas je kljub temu zmaga izredno presenetila in je zasluženo zmagal. Pri ekipi je bilo tudi nekaj dvomov o medalji ker nas je bilo malo, pridružil se nam je še Brin iz Ljubljane, tako da smo bili samo štirje, ostale ekipe pa so imele po sedem plesalcev. Na koncu nam je le uspelo. Sedaj končno zaslužen počitek potem pa na polno naprej,« so ob tem povedali tekmovalci.

V spodnjem videu si lahko ogledate finalni nastop Aleša Ivanuše.