2. krog Tip-tours Pomurske košarkarske lige

2. krog Tip-tours Pomurske kosarkarske lige

Matevž Jakelj, nedelja, 2. december 2007 ob 14:58

KK Krog : PŠK Ljutomer 1
84:80 *
(20:20, 10:17, 20:22, 22:13, 12:8)
* - po podaljšku
Strelci za KK Krog: Lopert M. 28, Brinar R. 17, Kolman 11, Lopert D. 6, Kuhar 6, Hari 6, Kerec 5, Brinar V. 5
Strelci za PŠK Ljutomer 1: Miholič S. 21, Črnjavič 20, Jakelj M. 16, Miholič N. 13, Jakelj P. 6, Zemljič 4

sobota, 24.11.2007 ob 13.30 (OŠ Krog) - Miser, Dundek D.

V tekmi drugega kroga je ekipa KK Kroga gostila PŠK 1.  Ekipa PŠK 1 je prišla v okrnjeni postavi (6 igralcev). Prva je povedla ekipa domačih z trojko, ter tako napovedala boj za prvi dve točki v sezoni. Prva četrtina je minila v menjavanju vodstva med ekipama, kljub temu, da je domača ekipa imela možnost zaključiti z štirimi točkami prednosti, je gostujoča ekipa pred koncem četrtine izničila prednost ter rezultat ¼  je  bil (20:20). Drugo četrtino je domača ekipa poskušala narekovati hiter tempo igre na račun kratke klopi PŠK 1, ampak so gosti pokazali uigranost kljub kratki klopi, ter umirili hitro ter nenatančno igro domače ekipe z natančnimi meti in zaključili polčas z rezultatom 30:37. Tretjo četrtino je domača ekipa tempo malenkost ;) umirila ter postala natančnejša ampak ekipa PŠK  se še vedno ni predala ter rutinirano zadevala in celo povišala prednost iz polčasa za dve piki (59:50).  Zadnjo četrtino je zaznamovala kratka klop gostujoče ekipe.  Začela se je poznati utrujenost ter osebne napake in domača ekipa je izkoristila zadnjo priložnost da napade. V 4. minuti se je približala na vsega 4 točke, kar ji je dalo elana za nov pritisk in proti koncu četrtine naredila delni izid 10:0 ter izenačila rezultat na 67:67. Ekipa PŠK je bila takrat samo še z 5 igralci brez menjave, ob tem pa so izgubili še petega igralca (osebne napake) v zadnji minuti 4/4. Obe ekipi sta bile nenatančni v zadnji minuti in regularen del se je končal z rezultatom 72:72. Gostujoča ekipa je začela podaljšek z štirimi igralci, nakar so v četrti minuti podaljška izgubil še četrtega igralca ter so morali zaigrati z tremi. Zaradi številčne premoči na igrišču je domači ekipi uspelo povesti ter na koncu zaključiti tekmo z rezultatom 84:80 sebi v prid. Ter si je tako priborila prvo zmago v svoji mladi karieri v PKL (Čestitke ekipi).  Treba je pa pohvaliti gostujočo ekipo za borbenost, ki jo je prikazala na igrišču kljub enemu oziroma dvema igralcema premalo.
(edina pozitivna stvar kratke klopi pa je ziher več piv na posameznika ;) )
Sestavil: Primož Ferko (KK Krog)

KK Gornji Petrovci : KK Lindau Lendava
90:76 (26:7, 19:14, 22:26, 23:29)
Strelci za KK Gornji Petrovci: Kerčmar D. 10, Bodanec 7, Gomboc 25, Ismajlovič 10, Čep 6, Rajnar 11, Ulaga 15, Pavlovič 6
Strelci za KK Lindau Lendava: Zrna D. 26, Vidak R. 10, Hozjan M. 21, Horvatič G. 11, Horvatič S. 8.

nedelja, 25.11.2007 ob 12.00 (OŠ Šalovci) - Kous, Chowdhury

Odličen začetek domače ekipe in takoj vodstvo 12:0, prvi koš Lendave šele v šesti minuti, nato še trije v isti minuti in to so vsi koši v prvi četrtini za goste. Do konca prve četrtine smo zadevali samo še domači igralci. Rezultat po prvi četrtini + 19 za Petrovce. Glede na to, da so gosti na tekmo prišli samo z petimi igralci, je vse kazalo na gladko domačo zmago. In tako je tudi bilo. V drugi četrtini slabo izvajanje prostih metov igralcev Lendave in razlika se je povečala na + 24 pik za Petrovce. Rezultat 45 : 21. V drugem polčasu se je igralo brez prave obrambe in veliko zadetih trojk z obeh strani (Petrovci 5x, Lendava pa kar 9x). Na koncu nekoliko manjša razlika, + 14 za Gornje Petrovce, vendar zmaga domačinov v nobenem trenutku ni bila niti malo ogrožena. Domači trener je igralcem namenil približno enako minutažo, gosti pa tako ali tako niso imeli probleme z menjavami. Lepa tekma brez nekih incidentov ali izpadov ter dobrim sojennjem obeh sodnikov. Veselje domačinov ob prvi letošnji zmagi ter potrditve dobrega "nakupa" novega igralca (Gomboc 25 točk).
Sestavil: Darko Kerčmar (KK Gornji Petrovci)

PŠK Ljutomer 2 : SBK Gornja Radgona