Zaključek državnega prvenstva v pandolu

S turnirjem v Strunjanu se je končalo še zadnje dejanje 20. državnega prvenstva v pandolu 2012

Prlekija-on.net, ponedeljek, 22. oktober 2012 ob 08:55
Prekmurski pandolaši

S turnirjem v Strunjanu se je končalo še zadnje dejanje 20. državnega prvenstva v pandolu, ki ga organizira Zveza društev igre pandolo Slovenije. Letos je bilo odigranih 8 turnirjev in sicer v Galižani (HR), Žičah, Hrvatinih, Kopru, Truškah, Kopru – Bonifika, Dobrovniku in Strunjanu. Državni prvaki so postali ekipa MIMOZA iz Hrvatinov, ki je s tem postala državni prvak že drugo leto zapored.

Z doseženim 2. mestom na turnirju Pandolo Salsa v Strunjanu, so se Prekmurski pandolaši uvrstili na visoko končno 4. mesto državnega prvenstva in s tem zaključili izjemno uspešno letošnjo pandolo sezono, ki so jo tudi letos dopolnili z organizacijo Pomurske A ligi pandolo 2012. V državni ligi je tekmovalo 29 ekip.

Tekmovanje je iz leta v leto zahtevnejše, saj se poznajo napredek nekaterih ekip, kot tudi izjemno povečana prepoznavnost ter popularizacija pandola, kar se vidi v številu novih tekmovalcev, ekip, novih turnijev, seminarjev za izobraževanje sodnikov ter števila predstavitev igre po vsej Sloveniji. Mladinsko športno društvo Prekmurski pandolaši letos čaka še organizacija prekmurskega Martinovega pandolo turnija ter uraden zaključek, dosedaj najuspešnejše, pandolo sezone.