9. krog Tip-tours Pomurske košarkarske lige

9. krog Tip-tours Pomurske kosarkarske lige

Matevž Jakelj, ponedeljek, 11. februar 2008 ob 18:46

(17:9, 12:13, 16:15, 9:17, 12:15) * - po podaljšku
Strelci za SBK Gornja Radgona: Mikič 12, Sluga 11, Slavič 9, Niderl 8, Flisar 7, Vukotič 7, Novak 6, Rajnar 3, Neuvirt 2, Zih 1, Žnidarič 0, Korošec 0
Strelci za PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 22, Preglej 11, Munda 11, Šiškin 10, Frangež 5, Marko 5, Šumak 5, Kočevar 0, Kosi 0

sobota, 9.2.2008 ob 19.00 (OŠ Apače); Miser, Dundek D.

Začetek tekme z trojko gostov, nakar serija domačih 10:0. Domači smo igrali umirjeno in zaključevali napade z koši. Obramba čvrsta, močna, tako, da so gostje dosegli v 1. četrtini samo 9 točk. Rezultat po prvi četrtini 17:9. Izenačeno nadaljevanje v drugi in tretji četrtini. Domači smo držali prednost 7-8 točk, igrali umirjeno in rutinirano. Gosti so cel čas lovili razliko, ki pa je ostala po tretji četrtini enaka (+ 8 za domače).

Začetek zadnje četrtine še vedno izenačen, razlika v 4 minuti še vedno + 8 za domače. Potem se je pa zgodilo to česar smo se domači najbolj bali: gosti zadenejo trojko, domači zapravimo napad, domači z osebno ustavimo napad gostov, ki pa zadenejo oba prosta meta. Domači nadaljujemo slabo in dobimo še en koš iz igre. Razlika je sedaj samo še + 3 za domače. Obe ekipi zagrabi panika, začne se serija osebnih napak, gosti so imeli pri zaostanku 3 točk kar 4 proste mete, zadeli so pa samo enega. Domači držimo prednost 3-4 točk do začetka 9 minute, nakar zgrešimo en prosti met, gosti naslednja 2 zadenejo in pridejo na razliko 2 točk in v zadnji minuti celo izenačijo. Domači imamo 2 prosta meta in oba zadenemo, razlika + 2 za domače. V zadnjih sekundah gosti izkoristijo oba prosta meta in spet izenačijo, tako, da se je redni del končal neodločeno 54:54 (4 četrtino so dobili gosti z 9:17). Podaljšek se začne izenačeno, čeprav smo domači povedli in držali prednost 2-3 točk do 3 minute, ko so gosti s trojko izenačili. V naslednji minuti in pol smo domači spet povedli s +5. Znova so se začele vrstiti osebne napake, ki so jih gosti izkoristili le 50 % (od 14 prostih metov so jih zadeli samo 7). Ker pa smo domači igrali katastrofalno, izgubljali žoge kot za stavo in dosegli v zadnji minuti samo 1 točko, je bilo gostom, ki so zadeli tudi enkrat iz igre, dovolj, da so v zadnjih sekundah povedli za 3. Nekaj sekund pred koncem smo tudi domači imeli prosta meta, katera pa smo zgrešili in tako zapravili vsako možnost za zmago.

Čestitke mladi ekipi PŠK 2!

Sestavil: Marko Borec (SBK Gornja Radgona)

PŠK Ljutomer 1 : KK Krog
75:60
(18:14, 18:20, 20:15, 19:11)
Strelci za PŠK Ljutomer 1: Domajnko 22, Miholič S. 21, Črnjavič 10, Zemljič R. 8, Jakelj  P. 6, Jakelj J. 4, Miholič N. 4
Strelci za KK Krog: Lopert M. 28, Brinar R. 16, Kolman 7, Kuhar 4,
Hari 3, Cipot 0, Lopert D. 2
nedelja, 10.2.2008 ob 10.00 (OŠ Ljutomer); Zver, Chowdhury

Tekma med ekipama Ljutomera in Kroga je minila po pričakovanjih.  Izenačena igra in slaba obramba sta značilnosti prvega polčasa, v katerem si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti. Polčas se je zaključil z zadetim metom Miholič S. iz polrazdalje, s katerim je Ljutomeru zagotovil vodstvo za 2 točki.
V sredini tretje četrtine so Ljutomerčani spremenili obrambo, kateri se je po robu lahko postavil le Lopert M., ki je edini lahko držal korak z vse bolj razpoloženimi domačini. Ti so izvedli nekaj lepih protinapadov, kar je zadoščalo za vodstvo s sedmimi točkami po tretji četrtini. Slika se v zadnji četrtini ni bistveno spremenila in tako je Ljutomer mirno pripeljal tekmo do konca.
Zadnje tekme dobiva Ljutomer v drugem polčasu oz. v končnici, za kar je verjetno najbolj zaslužena naša nova pridobitev – trener. Pohvalil bi tudi sodnike za dobro opravljeno delo in ekipo Kroga za športno in fer igro.
Sestavil: Matevž Domajnko (PŠK Ljutomer 1)

KK Lindau Lendava : KK Gornji Petrovci
80:90 (19:26, 31:16, 14:22, 16:26)
Strelci za KK Lindau Lendava: Zrna 22, Hozjan T. 21, Feher 12, Horvatič S. 11, Horvatič G. 9, Hozjan M. 5
Strelci za KK Gornji Petrovci: Bratkovič 21, Gomboc 20,
Kerčmar D. 18, Ulaga 17, Ficko 10, Čep 2, Štornik 2, Bodanec 0, Ambruš 0, Pavlovič 0
sobota, 9.2.2008 ob 18.00 (OŠ Lendava); Kous,Makovec

V 9. krogu je KK Lindau doma pričakal vodilno moštvo lige KK Gornji Petrovci. Vloga favorita je bila na strani gostov, ki so tudi tako začeli tekmo ter se po nekaj uspešno zaključenih metih za 3 odlepili na +10. Prva četrtina 19:26. V drugi četrtini so gostje še naprej igrali svojo igro in višali prednost vse do 28:42. Nato se je začel "nor" delni izid domačinov (22:0), ki so s tem prevzeli pobudo v igri in na odmor odšli s prednostjo +8.Tretja četrtina je bila podobna prvi in tako so KK Gornji Petrovci ujeli priključek. Izid po treh četrtinah 64:64. Pred zadnjo četrtino je bilo še vse odprto.V prvih minutah so domačini naredili preveč napak in gostje so si spet uspeli priigrati prednost 10 točk, ki jo do konca niso več izpustili iz rok. Zelo dobra košarkarska predstava obeh ekip. Čestitke Petrovcem.

Sestavil: Mitja Hozjan (KK Lindau Lendava)