KD Ljutomer visoko izgubili

3. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, četrtek, 29. november 2012 ob 09:19
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga, foto: Vedran Tomšić

Konec tedna je bil odigran tretji krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige. Ljutomerske ekipe so dosegle prvo zmago, zmagala je ekipa PŠK Ljutomer 2, medtem ko sta ekipi PŠK Ljutomer 3 in KD Ljutomer izgubili. Slednji so visoko izgubili, saj so igrali le s šestimi igralci.

KD Sobota : KK GMT Beltinci
51 : 56 (12:11, 13:15, 10:12, 16:18)
sobota, 24.11.2012, 20.00, OŠ 3 Murska Sobota; Kous, Chowdhury

KD Sobota: Šiftar 12, Hari 9, Ficko 8, Vogrinčič 8, Bilič 7, Lukač 4, Žigo 3, Čep 0, Brinar 0
KK GMT Beltinci: Štihec 10, Kukel M. 10, Cör 9, Zver 8, Farkaš 7, Kukel T. 5, Bojnec 5, Fujs 2

V 3. krogu Radenska Naturella PKL smo se Sobočani pomerili z Beltinčani. Dvoboji teh dveh ekip so vedno zanimivi, ker so Beltinčani lanski prvaki, Sobočani pa smo lani bili na končnem 3.mestu, kar je napovedovalo zanimivo in napeto tekmo. Tekma je bila daleč od kvalitetne, za oči pa je bila pravo mučenje. Lahko edino povemo, da je zahvaljujoč gostujoči ekipi tekma postala bolj živčna in napeta ob koncu, vendar domačini njihove nervoze nismo znali izkoristiti.
Domačini smo šli v tekmo optimistično razpoloženi z dvema zmagama v "žepu". Pričakovali smo nervozno in težko tekmo proti lanskim prvakom. Beltinci so znani kot dobra napadalna ekipa zato smo se osredotočili na igro v obrambi. Prvo četrtino smo oboji odigrali v rahlem krču, še posebej se je to poznalo na igri domačinov saj smo proste mete v prvi četrtini izvajali 2/9, gostje pa so uspešno zaključili vsega 5 napadov in končali pri 11-ih točkah. Domačini kaj prida boljši nismo bili in smo zaključili četrtino z minimalnim vodstvom 12-11!
Drugo četrtino smo bolje začeli sobočani in povedli z 20 - 16, vendar smo spet z napakami v napadu dovolili gostom da so nas dohiteli in prehiteli (20 - 22), do konca četrtine smo potem gledali izenačeno košarko. Polčas nizkih 25 - 26!
Zadovoljni z igro v obrambo (prejetih samo 26 točk) in izredno nezadovoljni z igro v napadu krenili v 3. četrtino. Spet povedli za 4 točke, nato pa enako kot v 2. četrtini, z nekaj neumnostmi v napadu dovolili nasprotniku, da so dosegli nekaj lahkih košev in se prebili v vodstvo, ki ga do konca četrtine niso spustili iz rok.
V zadnji četrtini pa se je začel "rokenrol" Beltincev, katerega pa sobočani nismo uspeli izkoristiti in spremeniti v zmago. V drugi minuti zadnje četrtine je sodnik piskal osebno napako domačemu igralcu, vendar so gostje zahtevali nešportno ON (ker so oni dobili pred tem že dve zasluženo, so smatrali, da tudi domačini morajo dobiti nešportno ON). Gostujoči trener je dobil dve tehnični napaki, kar je pomenilo izključitev. Uspelo nam je zadeti vse 4 proste mete izenačiti na 40. Potem je sledil šov Štiheca (2 trojki, skupaj 10 točk v zadnjih 6-ih minutah), katerega nismo mogli ustaviti mi pa te nervoze gostov tudi nismo znali izkoristiti in jih "zlomiti". V ekipi Sobote odkrito lahko pohvalimo Harija za borbenost, pa še kakšnega igralca za "momentalni" preblisk na tekmi, to je pa tudi vse. Sobočani smo s slabo igro v napadu dali možnost Beltincem, da tekmo zmagajo. Prvaki takšne priložnosti niso izpustili in na koncu so zasluženo tekmo dobili z nizkim rezultatom 51 - 56!
Sobočani v naslednjem krogu odhajamo na gostovanje k močno okrepljeni Palomi-Alfa iz Sl. Vrha. Z dobro obrambo in boljšim napadom kot danes, lahko pariramo vsakomur v PKL. Verjamemo, da če ne bomo presenetili v Sl. Vrhu da bomo vsaj "drago prodali našo kožo" nasprotniku, ki letos odkrito in upravičeno cilja na njihov prvi naslov v PKL.
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

KK Radenci : PŠK Ljutomer 3
84 : 65 (21:16, 19:16, 24:13, 20:20)
sobota, 24.11.2012, 19.00, ŠD Radenci; Glavnik, Mlinarič

KK Radenci: Rajnar 31, Niderl 29, Jurjovič 14, Budja 6, Neuvirt 4, Belak 0, Koren 0, Leben 0
PŠK Ljutomer 3: Glavnik 16, Copot A. 16, Karba 10, Govedič 9, Kupčič 8, Filipič 4, Robnik 2, Pavličič 0, Bogša 0, Grašič 0

V soboto, 24.1.2012, smo se v Radencih pomerili z "mladci" iz ekipe PŠK Ljutomer 3. Le-ti so prišli v polni postavi 12 mož, domačini smo jih imeli na voljo 8. Okrog 100 glava množica navijačev je imela možnost videti domače moštvo v novih dresih in novim sponzorjem - Neuroth.
Začetek tekme je v celoti pripadal gostom, ki so zelo dobro zadevali z vseh možnih pozicij, prav tako pa bili uspešni v protinapadih. Domači ekipi se poznala odsotnost treh igralcev (Gomboc, Kuhar in Sovič), saj se kar nismo uspeli zbrati za primerno igro v obrambi, v napadu pa smo bili popolnoma brez idej. V tem času je gostujoča ekipa vodila tudi že za okrog 10 točk. Ob koncu smo se le pobrali in zaključili četrtino v svojo korist 21:16.
Druga četrtina je potekala v podobnem ritmu, pri "prlekih" sta izstopala Glavnik in Copot, pri domačinih pa sta največ volje do igre kazala Rajnar in pa predvsem veteran Niderl, ki je naredil precej šprintov v protinapade in ga prav moram pohvaliti :) . Ob polčasu smo imeli prednost 8 točk pri rezultatu 40:32. Priložnost za igranje so pri domačih v prvem polčasu dobili vsi igralci.
Za drugi polčas smo imeli namen malo dvigniti ritem in nivo igre, kar nam je tudi uspelo. Zmanjšali smo število napak pri podajah ter koristili premoč pod košem, saj gostje niso imeli obrambe za Rajnarja. Rezultat četrtine je bil temu primeren, 24:13 in že zelo varnih 19 dočk prednosti pred zadnjim delom.
Zadnja četrtina je bila še najbolj izenačena, čemur priča tudi rezultat 20:20. Videli smo precej raztrgano igro brez prave obrambe, s protinapadi in nekaj zadetimi trojkami gostov. Domača ekipa je metala trojke recimo 0:4, ne spomnim pa se tudi, da bi celo tekmo vrgla 3, 4 x iz pol-distance.
Tako. Pohvaliti moram svoje soigralce za zmago, seveda naše zveste navijače, ekipo PŠK Ljutomer 3, ki so pokazali znaten napredek od lanske sezone, prav tako pa pohvala obema sodnikoma, ki sta svoje delo opravila zelo dobro.
V naslednjem krogu gremo gostovat v Beltince, k aktualnim prvakom iz lanskega leta.
Sestavil: Miran Gomboc (KK Radenci)

PŠK Ljutomer 2 : KK Picerija Nona Lenart
75 : 63 (18:17, 14:9, 23:17, 20:20)
sobota, 24.11.2012, 10.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Juteršnik

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 33, Jurkovič 16, Frangež 8, Kolbl 7, Munda 6, Kosi 5, Zemljič 0
Lenart: Šijanec 28, Dokl 9, Topolnik 8, Holc 7, Kneževič 5, Keršič 3, Puntar 2, Bauman 1, Koletnik 0

Prvo tekmo 3. kroga Radenska Naturelle PKL smo odigrali v Ljutomeru, kamor je ekipi PŠK2 v goste prišla ekipa iz Lenarta, ki se je za letošnjo sezono dodatno okrepila. Domačini smo spet bili podrejeni v številčnem pogledu, saj nas je na tekmo prišlo 7, gostov pa 9.
Začetek tekme je bil dokaj izenačen, stik z gosti je pri domačinih držal Šiškin, ki je dosegel prvih 13 točk za domačo ekipo. Na koncu se je odprlo še Jurkoviču in domači smo prvo četrtino končali z minimalnim vodstvom – 18:17.
V drugi četrtini smo domačini zaigrali nekoliko agresivneje v obrambi, tako smo gostom dopustili le 9 točk in odšli na odmor s prednostjo šestih točk.
V tretji četrtini smo pri domačih poskušali s consko obrambo, kar se je obrestovalo, saj je prednost narasla že na 12 točk. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Šijanec, ki je zadeval predvsem iz polrazdalje, pri domačinih pa je še vedno blestel Šiškin in to iz vseh pozicij.
V zadnjo četrtino smo domačini vstopili prepričani, da prednost zadržimo. Začelo se je dobro, prednost je narasla na +16, nato pa je sledil rahel padec. Pri gostih še je vedno bil razigran Šijanec in prednost je skopnela na 7 točk. Pri domačinih je nato Jurkovič zadel pomembno trojko, zadel še tri od štirih prostih metov in domačini smo se tako lahko veselili prve ljutomerske zmage v tej sezoni. Končni rezultat je bil tako 75:63 za ekipo PŠK2. Čestitke gostom za fer in športno srečanje, tudi sodnika sta svoje delo opravila odlično.
Sestavil: Luka Kosi (PŠK Ljutomer 2)

KK Lindau : KD Ljutomer
106 : 29 (28:2, 21:9, 34:7, 23:11)
sobota, 24.11.2012, 17.00, DSŠ Lendava; Kous, Chowdhury

Lendava: Dominko 34, Balažic 18, Žalig 14, Magdalenič 9, Hozjan 8, Novak 5, Horvatič 5, Pamič 4, Svetko 4, Zrna 3, Balaž 2, Trstenjak 0.
KD LJutomer: Nemec 10, Miholič 6, Rošker 5, Dominko 4, Flisar 4, Jakelj P. 0.

V 3. kolu Radenska Naturelle PKL smo se srečali z moštvom Ljutomera, ki so na tekmo prišli le s 6 igralci. Kljub temu smo v srečanje pristopili brez podcenjevanja in zato z dobro obrambo prvo četrtino končali z visoko prednostjo (28:2). Gostje so ob naši zavzeti igri težko prihajali do metov, dosti grešili, zato smo lahko s kontranapadi in dobrim skokom v napadu in obrambi vodstvo do polčasa še povišali (49 :11). Kljub pričakovanju, da se bodo gostje v drugem polčasu pobrali, se razmere na igrišču niso spremenile in tekmo smo zaključili z nerealno nepričakovano visoko zmago (106:29). Na igrišču so igrali vsi domači igralci in se tudi razen enega vsi vpisali v seznam strelcev. Naslednjo tekmo igramo v gosteh z moštvom KK Picerija Nona Lenart v soboto, dne 01.12.2012.
Sestavil: Velimir Horvatič (KK Lindau)

prosti: KK Paloma - Alfa Sladki Vrh