KD Ljutomer dosegli prvo zmago

5. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, četrtek, 13. december 2012 ob 09:12
5. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Konec tedna je bil odigran peti krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige. PŠK Ljutomer 2 so po tesni tekmi izgubili s KK GMT Beltinci, PŠK Ljutomer 3 so visoko izgubili proti KK Lindau, KD Ljutomer pa so dosegli prvo zmago. Premagali so ekipo KK Picerija Nona Lenart.

KK GMT Beltinci : PŠK Ljutomer 2
71 : 66 (22:12, 13:22, 14:16, 22:16)
sobota, 8.12.2012, 18.00, OŠ Beltinci; Kous, Kuster

KK GMT Beltinci: Kukel T. 18, Kukel M. 11, Zver 10, Bojnec 8, Ferčak 6, Cör 6, Vöröš 5, Farkaš 3, Ratnik 2, Fujs 2, Štihec 0
PŠK Ljutomer 2: Šiškin 23, Frangež 12, Kosi 11, Zemljič 10, Munda 10, Šumak 0

V 5. krogu nove sezone PKL  smo se Beltinci pomerili z ekipo iz Ljutomera in sicer s PŠK Ljutomer 2. Tekma je bila odigrana v dvorani OŠ Beltinci. Tekma se je začela z delnim izidom 6:0 za Beltince potem pa so začeli zadevati tudi gostje iz Ljutomera, vendar smo bili bolj uspešni ˝domači˝ in tako se je prva četrtina končala z izidom 22:12. V drugi četrtini so se gostje pobrali in v prvi polovici druge četrtine  ob nezbrani domači obrambi in slabši igri v napadu naredili delni izid 12:2. V drugi polovici druge četrtine smo domači priključi z trojko Farkaša in štirimi zaporednimi zadetimi prostimi meti Ferčaka. Rezultat ob polčasu je bil 35:34 za Beltince. V tretji četrtini je sledila zelo izenačena igra obeh ekip, vendar so bili gostujoči košarkarji malo boljši in tako se je tretja četrtina končala z izidom 49:50 v njihovo korist. V četrti četrtni je sledil ˝šov˝ gostujočega igralca Šiškina, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 od svojih 23 doseženih točk, vendar je bilo to premalo, da bi premagali domačo ekipo in tako se je tekma končala z zmago ekipe iz Beltinec in sicer z izidom 71:66. Sojenje je bilo korektno.
Sestavil: Tadej Ratnik (KK GMT Beltinci)

KK Lindau : PŠK Ljutomer 3
79 : 36 (21:9, 15:0, 26:10, 17:17)
petek, 7.12.2012, 20.30, DSŠ Lendava; Bilič, Juteršnik

KK Lindau: Balažic 24, Novak 14, Horvatič S. 10, Magdalenič 8, Horvatič G. 6, Žalik 6, Balaž 3, Zrna 2, Svetko 2, Dominko 2, Trstenjek 2
PŠK Ljutomer 3: Govedič 15, Filipič 6, Bogša 6, Kupčič 4, Karba3, Grašič 2

Tekmo z gosti iz Ljutomera 3 smo pričeli nekoliko nerazigrani. Napadi nam niso nikakor stekli, izgubili smo kar nekaj žog in zgrešili čiste zicerje, ob tem pa se je lažje poškodoval tudi naš najboljši igralec R. Dominko. Z dobro obrambo smo vseeno naredili razliko, tako, da smo lahko drugo četrtino odigralo bolj zbrano, agresivno v obrambi, kar je rezultiralo to, da gostje v drugi četrtini niso dosegli nobenega koša. Visoki ritem igre smo zadržali z nenehnimi menjavami igralcev, tako da smo tretjo četrtino tudi odločili v našo korist. V zadnji četrtini smo nekoliko popustili, gostom pa so uspevali meti za tri točke, tako da so bili zadnjo četrtino enakovreden tekmec. Tekma se je odvijala v športnem duhu,z dobrim sojenjem in brez problemov.
Zapisal: Velimir Horvatič (KK Lindau)

KD Ljutomer : KK Picerija Nona Lenart
74 : 67 (11:13, 18:14, 21:12, 24:28)
nedelja, 9.12.2012, 12.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Juteršnik

KD Ljutomer: Nemec 24, Jakelj M. 15, Jakelj J. 15, Miholič 10, Horvat 6, Dominko 3, Jakelj P. 1
KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 24, Keršič 13, Kneževič 11, Holc 8, Topolnik 4, Bauman 4, Puntnar 2, Koletnik 1, Dokl 0, Vučkovič 0

V 5. krogu PKL smo se Lotmeržanci doma pomerili z ekipo Lenarta. Tekma se je na obeh straneh  začela nekoliko nervozno, obe ekipi sta opravljali dobro delo v obrambi ter posledično grešili veliko metov. Uvodno četrtino so dobili gostje z rezultatom 13:11. 2. četrtina je trajala v podobnem slogu kot prva, vendar smo v njej nekoliko uspešnejši bili domačini in tako na odmor odšli s prednostjo enega koša. Po odmoru, smo domačini strnili svoje vrste in s parimi uspešnimi akcijami naredili razliko 11 pik. Vendar se gostje niso predali in so nam nenehno »dihali za ovratnik«. Tako je zadnja četrtina potekala bolj nervozno kot smo se domačini nadejali v 3. četrtini. S pravim pristopom gostujoče ekipe, ki so že zaostajali za 14 točk, so se nam 2 minuti pred koncem približali samo še na 5 točk zaostanka (70:65). Vendar smo domačini ohranili mirne živce pri izvajanju prostih metov in tako mirno tekmo pripeljali do konca. Tako smo se na koncu igralci KD Ljutomer veselili sploh prve zmage v sezoni, ki nam bo v prihodnje dolila nekaj več samozavesti.
Tekma je potekala v športnem duhu, čeprav je bilo na hipe zaznati nekaj nervoze na obeh straneh. Sojenje je bilo dokaj korektno ter zapisničarji so odlično opravili svoje delo. Čestitamo gostujoči ekipi za pošteno borbo, do zadnjih sekund.
Sestavil: Matej Nemec (KD Ljutomer)

KK Radenci : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh