Matevž Jakelj, ponedeljek, 18. februar 2008 ob 19:22

Strelci za PŠK Ljutomer 1: Domajnko 22, Miholič S. 22, Miholič N. 17, Jakelj P. 11, Jakelj J. 11, Črnjavič 7
Strelci za KK Gornji Petrovci: Ficko 24, Ulaga 20, Bratkovič 19, Ismajlovič 14, Rajnar 10, Gomboc 9, Bodanec 8, Kerčmar D. 4, Ambruš 0

63:61 (15:11, 10:15, 23:18, 15:17)
Strelci za PŠK Ljutomer 2: Marko 15, Munda 11, Peglej 8, Jurkovič 8, Kosi 7, Šiškin 5, Frangež 5, Šumak 4, Plohl 0, Kočevar 0
Strelci za KK Beltinci: Balažek 13, Kukel M. 12, Kukel T. 12, Bojnec 9, Kovač 8, Horvat D. 7, Žižek 0
sobota, 16.2.2008 ob 10.00 (OŠ Ljutomer); Chowdhury, Dundek D.

Tekma se je začela počasi in previdno za obe ekipi. Domača ekipa je bila sicer v popolni postavi, gosti pa so prišli precej okrnjeni s samo šestimi (po začetku tekme se jim je pridružil še sedmi) igralci, kar je morda nakazovalo lahko zmago domačinov, a so se ti ušteli.
Beltinci so takoj na začetku pokazali zobe, Ljutomerčane pa je popolnoma enakovredna igra nasprotnikov precej presenetila, tako da se je prva četrtina končala z  nizkim vodstvom za domače, 15:11.
Druga četrtina je bila skorajda zrcalna od prve, pobudo so prevzeli Beltinci, predvsem z nizom 14:2 med 4. in 9. minuto, in so tako na odmor odšli z prednostjo 26:25.
V tretji četrtini so Ljutomerčani ves čas lovili zaostanek od 7 do 2 točk, delali pa so dosti napak v obrambi, ko so gostje zaključevali napade z košem in dodatnimi prostimi meti. Nasploh je tretja četrina minila v znamenju »favliranja« domačinov (11 osebnih napak) in »vzdržnosti« gostov (le 3 osebne napake), a le ti vseeno niso znali izkoristiti vseh »daril«. Tako so Ljutomerčani zaključili četrtino z par zaporednimi koši in povedli z 48:44.
Zadnja četrtina je bila zopet povsem enakovredna, še v 9. minuti so gostje vodili za 2 točki, a sta domačine na koncu rešili dva meta za 3 točke in dva ponesrečena oz. neizkoriščena napada Beltinec, ki so tako na koncu le morali priznati majhno premoč Ljutomerski ekipi. Ta je tako slavila z 63:61!
Čestitke gostom za povsem enakovredno igro ob pomanjkanju igralcev! Zgleda, da jim je Moltenova žoga postala kar všeč ;)!
Sestavil: Jan Marko (PŠK Ljutomer 2)

SBK Gornja Radgona : KK Krog
** prestavljeno na sobota, 1.3.2008 ob 19.00 (OŠ Apače) **

KK Lindau Lendava - prosti

78:39
(20:20, 20:7, 17:0, 21:12)
Strelci za SBK Gornja Radgona: Niderl 21, Mikič 15, Slavič 13, Sluga 9, Flisar 8, Korošec 6, Novak 6, Zih 0
Strelci za KK Krog: Brinar R. 9, Lopert D. 8, Lopert M. 6, Hari 4, Brinar V. 4, Svetec 4, Bertalanič 2, Kolman 2, Jelenovec 0, Kuhar 0

** prestavljeno na sobota, 1.3.2008 ob 19.00 (OŠ Apače) *;  Miser Ž, Glavnik M.

Tekma se je začela s polurno zamudo, ker je v Apačah zmanjkalo elektrike (EMA)! J

Začelo se je zelo dobro za domačine, saj smo povedli z 10:0. Gosti so le začeli zadevat in se z tremi zaporednimi trojkami približali, tako, da se je prva četrtina končala neodločeno 20:20. V drugi četrtini smo domači strnili vrste in zaigrali kot znamo. Zadevali smo s centerskih pozicij, pa tudi od zunaj je šlo kar lepo v koš. Rezultat druge četrtine 20:7. Na odmor smo odšli z varno prednostjo 13-ih točk.

Tretja četrtina je bila čisto v znamenju domačinov, saj smo igrali v napadu nespremenjeno dobro, v obrambi pa superiorno, saj gosti niso zadeli niti enega koša (17:0)! Morda smo Radgončani postavili celo rekord, da nismo prejeli celo četrtino niti točke !? Je treba preverit.

Pred zadnjo četrtino smo tako vodili že z 30 razlike.

Tudi zadnja četrtina je potekala v znamenju domačih. Gosti so se pobrali po prejšnji katastrofalni četrtini, domači smo pa pripeljali tekmo do konca čvrsto v svojih rokah. Rezultat zadnje četrtine 21:12 in končni rezultat 78:39.