11. krog Tip-tours Pomurske košarkarske lige

11. krog Tip-tours Pomurske kosarkarske lige

Matevž Jakelj, ponedeljek, 25. februar 2008 ob 16:03

KK Beltinci : KK Krog
44:45
(12:13, 11:9, 8:14, 13:9)
Strelci za KK Beltinci: Horvat D. 9, Cör 8, Kukel M. 8, Bojnec 6, Kukel T. 6, Farkaš 4, Fujs 3, Žižek 0
Strelci za KK Krog: Lopert M. 14, Hari 11, Brinar V. 5, Cipot 5, Lopert D. 4, Kolman 2
sobota, 23.2.2008 ob 18.00 (OŠ Beltinci); Kous, Chowdhury

V Beltinski športni dvorani sta se srečali domača ekipa Beltinec in ekipa Kroga. Tekma je veljala za derbi kola, saj sta obe ekipi imele do medsebojne tekme isto število zmag, ter obe poskušata uloviti z nekaj sreče še mesta, ki peljejo na Final4. Hitra igra, ter majhno število košev je dalo vedeti, da se bo tekma odločala v zadnji četrtini. 30 sekund pred koncem smo Beltinčani imeli priložnost, da povedemo za 2 točki, vendar žoga se je nesrečno odkotalila iz obroča. Gostje so pa napad po tem izslili osebno napako, ter 2 prosta meta, od katerih je bil 1 prosti met realiziran. Rezultat je +1 za Krog. Zadnji napad pa še priložnost za Beltince, ter neuspešen met na koš in tako so igralci Kroga srečno prišli do zmage. Tekma je bila v znamenju hitre igre, dokaj dobre obrambe, ter dosti zgrešenih metov.
Sestavil: Grega Farkaš

KK Gornji Petrovci : SBK Gornja Radgona
91:72
(22:16, 24:23, 22:12, 23:21)
Strelci za KK Gornji Petrovci: Bratkovič 29, Ficko 25, Gomboc 10, Ismajlovič 9, Kerčmar D. 5, Ambruš 5, Rajnar 4, Bodanec 4
Strelci za SBK Gornja Radgona: Niderl 24, Sluga 16, Novak 12, Slavič 10, Flisar 4, Korošec 4, Žnidarič 2

sobota, 23.2.2008 ob 18.45 (OŠ Šalovci); Makovec, Mlinarič

Srečali sta se ekipi kateri se zelo dobro poznata saj že vrsto let sodelujeta v PKL. V domači ekipi sta v prvi petorki zaigrala tudi dva nekdanja igralca Radgone (Gomboc in Videk). Dober začetek gostov in nekaj časa vodstvo, nato nekoliko boljša igra domačinov in 6 pik prednosti za domeče po prvi četrtini. Nekaj nervoze na obeh straneh, vendar brez tehnične napake. Enakovredna igra do konca polčasa in vodstvo domačih za 7 pik (46:39). Sledi bojša obramba domičih in težave gostov - preveč izgubljenih žog. Po tretji četrtini vodstvo domačih za 17 pik in tekma naj bi bila gotova. Nato še zadnji poizkus gostov in zmanjšanje razlike, vendar nato nekaj lepih košev Ficka in tekma je zares bila dobljena v korist domačinov. Deveta zaporedbna zmaga Gornjih Petrovcev in naša želja je, da tako ostane tudi do konca rednega dela prvenstva. Na FF pa lahko odločijo tudi malenkosti.
Sestavil: Darko Kerčmar

PŠK Ljutomer 1 : KK Lindau Lendava
** prestavljeno na sobota, 29.3.2008, 16.00 (OŠ Ljutomer); zasedena telovadnica **