PŠK Ljutomer 3 še brez zmage

6. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 2. januar 2013 ob 13:24
6. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Še konec prejšnjega leta, je bil odigran šesti krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige. KD Ljutomer so slavili proti PŠK Ljutomer 3, ki so po šestih krogih še brez zmage, PŠK Ljutomer 2 pa so izgubili proti KK Paloma - Alfa Sladki Vrh.

V zaostali tekmi sta se pomerili še KD Ljutomer in PŠK Ljutomer 2, kjer so slavili slednji.

PŠK Ljutomer 3 : KD Ljutomer
45 : 71 (10:14, 4:20, 16:20, 15:17)
sobota, 15.12.2012, 18.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Chowdhury

PŠK Ljutomer 3: Glavnik 11, Filipič 10, Govedič 8, Copot J. 7, Bogša 4, Leben 2, Pavličič 2, Kupčič 1, Robnik 0, Karba 0
KD Ljutomer: Vozlič 19, Jakelj J. 17, Nemec 15, Horvat 12, Jakelj P. 8

V šestem krogu Naturelle Pomurske košarkarske lige je bil na sporedu prleški derbi med PŠK Ljutomer 3 in KD Ljutomer. 'Domačini' so imeli pred tekmo številsko premoč, saj se je zelenih zbralo le pet. Prva četrtina se je začela zelo izenačeno, saj sta obe obrambi dopuščali malo število košev, vendar so se starejši Ljutomerčani ob koncu četrtine le uspeli za malenkost odlepiti in jo zaključiti s štirimi točkami prednosti – 10:14. Sledila je ključna druga četrtina, v kateri domačini nikakor niso mogli doseči koša, saj žoga enostavno ni hotela skozi obroč. KD Ljutomer je to kaznoval in z delnim izidom 15:0 pobegnili na visokih 19 točk prednosti. Rezultat ob polčasu je bil 14:34 v korist domačih. Drugi polčas se je začel še z enim pobegom gostov, vendar so se tokrat domačini uspeli pobrati in izničiti to prednost, tako da je prednost zelenih znašala okoli 20 točk. Zadnja četrtina je bila tako le še formalnost, v kateri se prednost ni pretirano spreminjala. Končni rezultat tekme med PŠK Ljutomer 3 in KD Ljutomer je bil 45:71. Pri gostih je bil najzaslužnejši za zmago Vozlič z 19 točkami, še trije pa so bili v dvomestnih številkah.  Pri domačih pa sta največji delež prispevala Glavnik in Filipič. Pohvala gre še sodniški dvojici za dobro opravljeno delo. Čestitke KD Ljutomer za zmago, sami pa bomo svojo priložnost za zmago iskali po praznikih pri ekipi iz Lenarta.
Sestavil: Andrej Copot (PŠK Ljutomer 3)

KK GMT Beltinci : KK Lindau
73 : 64 (22:18, 11:15, 24:18, 16:13)
sobota, 15.12.2012, 18.00, OŠ Beltinci

KK GMT Beltinci: Kukel T. 28, Štihec 12, Cör 8, Farkaš 8, Zver 8, Bojnec 7, Ratnik 2
KK Lindau: Novak 16, Balažic 15, Magdalenič 10, Žalig 6, Zrna 5, Balaž 5, Horvatič G. 5, Horvatič S. 2, Trstenjak 0, Gonc 0
V šestem krogu pomurske košarkarske lige smo se srečali domačini in še neporažena ekipa iz Lendave.
Domačini smo na tekmo prišli v precej okrnjeni zasedbi, saj nas je bilo samo 7, manjkali pa so tudi nekateri igralci v lendavski zasedbi.
Prvo četrtino smo bolje začeli domačini in hitro povedli z 4:0, nato pa so gostje le poskrbeli za priključek in napovedali boj za še eno zmago v sezoni. Tako se je prva četrtina nadaljevala izjemno izenačeno in borbeno, kar je kazal tudi rezultat 22:18 v korist domačih, ki pa smo potegnili krajšo, saj se je poškodoval pomemben člen v sestavi ekipe Bojnec in tako smo tekmo nadaljevali z vsega 6 igralci.
Druga četrtina se je nadaljevala v podobnem ritmu kot prva ampak z več napakami na obeh straneh, katerih pokazatelj tudi rezultat saj je bilo 11:15 v korist Lendavčanov. Tako smo zaključili polčas z rezultatom 33:33, kar je prikazovalo nov začetek tekme v drugem polčasu.
Drugi polčas so nekoliko boljše začeli Lendavčani in hitro povedli, po minuti odmora pa smo domačini hitro zadevo vzeli v svoje roke in z odlično obrambo in napadom (reševala predvsem skok in kreativnost v napadu) vajeti prevzeli v svoje roke in četrtino zaključili z šestimi točkami prednosti.
Zadnjo četrtino smo začeli tako, kakor smo tretjo zaključili in z dobrimi igrami in sodelovanjem uspeli povesti tudi za 15 točk, kar je bila največja prednost na tekmi. Nekaj minut pred koncem pa so se razigrali Lendavčani in z nekaj uspešnimi akcijami prednost zmanjšali, ne pa spreobrnili poteka tekme, saj smo še naprej dobro sodelovali v obrambi in z dvema doseženima trojkama zadali ekipi iz Lendave prvi poraz v letošnji sezoni.
Čestital bi gostom za borbeno in resno igro tako v napadu kot obrambi, prav tako pa so sodniki opravili svoje delo kot se spodobi, vemo pa vsi, da brez napak pač ne gre tako med igralci kot sodniki.
Sestavil: Tilen Kukel, KK GMT Beltinci

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : PŠK Ljutomer 2
82 : 51 (21:16, 21:19, 24:5, 16:11)
petek, 14.12.2012, 20.30, OŠ Sladi Vrh

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 33, Kikl 13, Pok 10, Nerat 9, Stamper 8, Cehnar G. 7, Breg 2, Vernik 0, Arzenšek 0, Mezgec 0
PŠK Ljutomer 2: Frangež 14, Šiškin 13, Munda 11, Jurkovič 9, Zemljič 4, Kosi 0

V soboto 15.12 bo Sladkogorske otroke obiskal Božiček in nas s tem prisilil, da smo tekmo 6 kroga proti Prlekom številka 2 odigrali za nas v dokaj čudnem terminu in sicer v petek 14.12. ob 20.30 uri. S tem, ko se je začel sneg topiti so tudi igralci počasi prihajali v Športno dvorano Sladki Vrh. Pri domačinih nismo mogli računati na "nove" okrepitve in sicer na Bosha (Mesarič) in na Allena (Pahljino), ki sta bila odsotna iz službenih ali decembrskih obveznosti. Prav tako je prišla okrnjena zasedba iz Ljutomera...bilo jih le 6.
1. četrtina 21:16:
Tekmo so bolje začeli gostje, ki so povedli z 4:7. Pok je rezultat poravnal na 7 in že takoj je v naslednjem napadu odgovoril Frangež. Sledila je minuta odmora na zahtevo domačega trenerja, da se domače "glave" malo zberejo in ohladijo. Sledilo je 6 zaporednih točk, in že smo prešli v vodstvo z 13:10. S tem pa se ni strinjal Jurkovič in gostje so se spet približali na točko zaostanka. Sledilo je nekaj "lahkih" košev domačinov in četrtina se je končala z 21:16.
2. četrtina 21:19:
Z nekaj menjavami je domač trener poskušal osvežiti igro. Na začetku se je to sicer obrestovalo a padec koncentracije v ključnih trenutkih je pomenil, da smo se domačini mučili v napadu, gostje pa dosegali koše.  V ključnih trenutkih se je zbudila "dvojka" Pok (Lebron) in Cehnar (Wade) in s tem motivirala soigralce na čelu s Marvinom (Kikl) in polčas smo zaključili s prednostjo 7 točk. 42:35
3. četrtina 24:5:
Med polčasom, je trener zapustil klop in s tem omogočil igralcem, da se sami zmenijo kako naprej. 30 sekund do začetka 3 četrtine se jim je ponovno pridružil in vprašal. če vse "štima". Poteza domačega trenerja, da si malo razbistri glavo se je izkazal za ključno. Domači igralci so začeli silovito. Naredili so delni izid 13:0 in s tem že tekmo praktično obrnili v svojo korist. 55:35 je kazalo na semaforju, ko so gostje dosegli sploh svoj prvi koš v 3. četrtini. Kjer je končal dvojec Pok in Cehnar je nadaljeval Kikl, seveda s malo pomoči  "malega" Cehnarja in "vlkega" Cehnarja. Semafor je kazal rezultat ob koncu 3. četrtine 66:40.
4. četrtina 16:11:
Kratka klop gostov ni mogla parirati domačinom, ki so lahko v zadnji četrtini odpočili nekaj ključnih igralcev in s tem dali možnost "mladičom", da se razigrajo. Izstopal je predvsem Nerat, ki je v zadnji četrtini dosegel 7 točk, skupno 9 in s tem, naredil trenerju nekaj "sladkih" skrbi, da si v prihodnje zasluži mogoče malo več minutaže. Gostje so pregoreli v želji po zmagi, zaradi kratke klopi. Verjetno bi bila tekma bolj izenačena če bi bili vsi, tukaj predvsem mislim na MVP All Stara Horvata - ampak če čebula ne bi mela Če-ja bi bila tudi samo bula. Konec tekme 82:51.
V imenu KK Paloma-Alfa Sladki Vrh, se bi rad zahvalil sodnikoma za koretkno sojenje, pomožnim sodnikom za seveda spet odlično delo, navijaški skupini Robčki za športno navijanje. Gostom za športno in borbeno tekmo in za  druženje ob "rdečem in zelenem dopingu" po kuncu tekme. Naslednji teden, nas še čaka zaostala tekma prejšnjega kroga z Radenci. Vidimo se v petek ob 20.00 v Areni Radenci....s sporočilom Mehurčki - GotoFi ste :)
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma - Alfa Sladki Vrh)

KD Sobota : KK Radenci
77 : 59 (22:24, 17:11, 23:11, 15:13)
sobota, 15.12.2012, 16.00, OŠ 3 Murska Sobota

KD Sobota: Šiftar 29, Vogrinčič 13, Kalamar 11, Hari 7, Lukač 6, Bilič 6, Žigo 2, Brinar 2, Melin 1, Titan 0
KK Radenci: Gomboc 22, Jurjovič 13, Sovič 12, Kuhar 7, Neuvirt 5, Kozic 0, Koren 0, Leben 0

Sobočanci smo se v 6. krogu srečali z do sedaj še neporaženimi Radenčani. Cilj domačinov je bil jasen, končati serijo zmag Radenčanov. Na tekmo so gostje prispeli brez prvega centra Rajnarja in Niderla. V začetku se ta hendikep ni poznal, saj so radenčani prek Gomboca (12 točk v ¼) držali razliko in dobili 1. Četrtino za 2 točki (22-24).
Druga četrtina se je nadaljevala v stilu prve četrtine. Žilavi Radenčani so držali vodstvo večino druge četrtine. Razlika se je gibala okoli 5 točk v korist Radenčanov. Na koncu smo domačini malce pritisnili na plin in povedli (Kalamar v tem obdobju dosegel 9 točk od skupno 11), ter polčas končali s +4 (39-35).
Tretja četrtina je pripadla povsem domači ekipi. Z agresivno obrambo smo pritisnili nasprotnika že na njihovi polovici. Od tretje do desete minute so gostje dosegli vsega 4 točke, z kar precej ukradenimi žogami smo prihajali do lahkih košev (Šiftar v ¾ dosegel 16 točk od skupno 29). +16 je pomenilo miren vstop v zadnjo četrtino.
Zadnjo četrtino smo oboji »premešali« postave, igra je bila spet izenačena. Šiftar je v zadnji četrtini dodal še 8 točk (2. Polčas 24 točk), nekaj so dodali ostali in tekmo smo mirno pripeljali do konca.
Gostje so se borili celo tekmo, ampak se je na trenutke poznal izpad Rajnarja in Niderla. Kljub vsemu smo domačini zasluženo zmagali in si pred »novoletnim« premorom in nadaljevanjem PKL zagotovili določeno mirnost .
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

prosti: KK Picerija Nona Lenart

Zaostali tekmi Radenska Naturelle PKL:
KD Ljutomer : PŠK Ljutomer 2
60 : 76 (18:18, 11:16, 15:22, 16:20)

KD Ljutomer: Nemec 17, Jakelj M. 14, Dominko 11, Horvat 9, Miholič 7, Jakelj J. 2
PŠK Ljutomer 2: Šiškin 22, Frangež 16, Miholič 13, Preglej 12, Jurkovič 7, Plohl 4, Šumak 2, Zemljič 0

V zaostali tekmi 2. kroga PKL smo se srečali domačini KD Ljutomer s svojimi mestnimi rivali PŠK 2. Tekma se je odvijala pozno zvečer, kar jo je še dodatno začinilo. Številčno premoč so imeli gostje, saj jih je na tekmo prišlo osem, medtem ko nas je bilo domačinov le šest. Prvič sta na nasprotnih bregovih stala brata Miholič in vse je bilo pripravljeno na začetek spektakla. Tekma se je začela z zadetima metoma za tri točke z obeh strani in tudi v nadaljevanju prve četrtine je bil met obeh ekip na zavidljivi ravni. Predvsem domačini smo v tem delu tekme zadeli več trojk in imeli pobudo, ki pa so jo gostje proti koncu četrtine izničili. Prva četrtina se je tako končala z izenačenim izidom. Drugo četrtino so bolje odigrali igralci PŠK 2, ki so že prišli do prednosti desetih točk, ki pa nam jo je domačim do polčasa uspelo znižati na pet. V drugem polčasu je prišla do izraza daljša klop gostov, ki so do konca tretje četrtine povečali svojo prednost na dvanajst točk. Kljub temu se domačini nismo predali. Na začetku zadnje četrtine smo z dvema zadetima trojkama stopili prednost PŠK 2 in obetal se je napet zaključek tekme. Žal nam sodniški kriterij, ki nam ni bil pisan na kožo, tega ni dovoljeval. Sprva si je peto osebno napako prislužil J. Jakelj, nato pa še Dominko. Zaradi krčev tekme ni mogel nadaljevati Nemec in zmagovalec je bil odločen. Prva strelca ekip sta bila Šiškin in Nemec.  Tekma je bila borbena, poštena in zelo zanimiva. Čestitke PŠK 2, ki so prišli do zaslužene zmage, ki jih drži v igri za Final four. Mi bomo svojo priložnost iskali na naslednji tekmi. Še prej pa želim vesele praznike vsem sodelujočim v ligi. :D
Sestavil: Miha Dominko (KD Ljutomer)

KK Radenci : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
73 : 89 (22:23, 20:18, 15:21, 16:27)

KK Radenci: Gomboc 30, Rajnar 20, Kuhar 12, Niderl 9, Slavič 2, Koren 0, Sovič 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Pok 33, Nerat 21, Kikl 9, Cehnar L. 9, Pantelič 7, Cehnar G. 4, Arzenšek 3, Vernik 2, Rošker Breg 1

V petek, 21.12. smo gostili edino neporaženo ekip PKL, "sladkiše". Domačini smo prijavili 9 igralcev, gostje 10. Gledalcev okrog 100.
Začetek je povsem pripadel gostom, ki so povedli z 11:2 in 14:4 v prvih štirih minutah. V šesti minuti se je poškodoval Cehnar L., kar je pomenilo, da se je igra sladkih preselila izpod koša bolj na zunanjo linijo, kar je Pok "rešil" z dvema trojkama. 22:23 pa je bil rezultat po prvi četrtini.
Druga četrtina je bila zanimiva in izenačena, padle so tri trojke, nekaj protinapadov in rezultat ob polčasu je bil minimalno vodstvo Neurothovih pubecov 42:41.
V tretji četrtini se je že kazalo, da bomo domači težko parirali agresivnim in hitrim sladkišom, živce in moralo pa nam je popolnoma uničil Nerat, na katerega smo v conski obrambi popolnoma pozabili oz. smo bili izigrani. Dečko nam je v treh minutah dal 3 trojke in dokazal, da ima mehko rokico in mirne živce. Rezultat 57:62.
V zadnji period igre smo Radenčani, kot vedno, šli z namenom, da se končno zberemo in zmanjšamo število napak pri podajah, v obrambi pa zaigramo bol agresivno. V začetku je to uspelo, saj smo znižali zaostanek na 64:62 v drugi minuti. Potem pa je na sceno stopil Pok, ki je bil v zadnjih osmih minutah pravi krvnik. Zadel je 2 od šestih svojih trojk, prodiral mimo naše obrambe kot za šalo in dosegel v zadnji četrtini 19 od svojih 33 košev. Vseh 27 košev v tej četrtini sta dala Pok in Nerat (skupaj 4 trojke).
Omenil bi še odlično zabijanje Kikla (šlag na torto).
Tekma je bila borbena ampak fer, brez kakršnegakoli konflikta med igralci. Dobro voljo smo potrdili tudi po tekmi ob vzdignjeni kupici.
Čestitam sladkišom za lepo predstavo, bili ste boljši, imate daljšo klop. Še posebej čestitam mlademu Neratu, pa tudi Poku, ki je v najboljših košarkarskih letih (pomali boš starina kak ges :) ).
Tudi svojim soigralcem bi čestital na dobrem odporu, čeprav je bilo videti, da nam manjka in kondicije in raznolikosti v napadu (mi vemo zakaj.. ), škoda za ogromno na lahko izgubljenih žog pri podajah... ampak, nič .. gremo dalje.. zmagali so najboljši v ligi.
Morem povedati, da smo se pogovarjali po tekmi igralci obeh ekip in prav vsi smo se strinjali (tudi nekaj košarkarskih poznavalcev), da pa je bilo sojenje obeh sodnikov včeraj zelo slabo, čeprav ne morem reči, da sta sodila za ali proti kateri ekipi.