KD Ljutomer dobili stotico

7. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 9. januar 2013 ob 16:50
7. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Konec preteklega tedna, je bil odigran sedmi krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige. PŠK Ljutomer 3 ostajajo brez zmage, tokrat so klonili proti ekipi KK Picerija Nona Lenart, KD Ljutomer pa so prejeli 100 točk od ekipe KK GMT Beltinci in visoko izgubili.

KK Picerija Nona Lenart : PŠK Ljutomer 3
83 : 65 (22:13, 13:15, 28:17, 20:20)
sobota, 5.1.2013, 16.30, OŠ Lenart; Zver, Juteršnik

KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 17, Keršič 15, Koletnik 14, Holc 11, Dokl 10, Kneževič 8, Bauman 8, Topolnik 0
PŠK Ljutomer 3: Copot A. 20, Kupčič 14, Filipič 10, Robnik 9, Karba 9, Leben 3, Pavličič 0, Copot J. 0, Bogša 0, Grašič 0

KK Lindau : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
73 : 51 (15:13, 18:11, 22:4, 18:23)
sobota, 5.1.2013, 17.00, DSŠ Lendava; Bilič, Semenič

KK Lindau: Dominko 19, Horvatič G. 8, Horvatič S. 7, Hozjan 7, Balažic 7, Žalig 6, Zrna 6, Balaž 4, Magdalenič 3, Svetko 2, Novak 2, Trstenjak 2
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar G. 12, Vernik 10, Cehnar L. 9, Stamper 9, Nerat 3, Arzenšek 2, Mesarič 2, Pok 2, Breg 1, Kikl 1, Rošker Breg 0, Pantelič 0

Tekmo z vodilnim moštvom PKL smo pričeli nekoliko nezbrano, saj smo zgrešili kar nekaj čistih "zicerjev" in odprtih metov. Gostje so povedli z rezultatom 4:10 in nam dali vedeti, da se ne bodo predali. Po minuti odmora smo svoje vste zbrali ter s trico in nekaj zaporednimi koši ob koncu četrtine prevzeli vodstvo (15:13). V drugi četrtini smo na oba najnevarnejša igralca (L. Cehnar in Pok) vršili nenehni pritisk in z dobro obrambo četrtino zaključili z vodstvom (33:24). Za drugi polčas smo vedeli, da bodo gostje želeli z agresivnejšo igro doseči uspešnejši rezultat, toda naša obramba je delovala dobro, tako da so gostje v tej četrtini dosegli le 4 točke. Visoko prednost 27 točk smo v zadnji četrtini želeli le še zadržati, kar smo dosegli z nenehnimi menjavami igralcev in gibljivo obrambo. Gostje in domačini smo ob marsikateri odločitvi sodnikov izgubljali živce, toda večja mirnost domačinov je doprinesla k temu, da so tehnične napake zaradi ugovarjanj sodnikom dobili le gostujoči igralci.
Sestavil: Velimir Horvatič (KK Lindau)

KK GMT Beltinci : KD Ljutomer
100 : 56 (21:12, 21:14, 26:12, 32:18)
sobota, 5.1.2013, 18.00, OŠ Beltinci; Kous, Feher

KK GMT Beltinci: Kukel T. 26, Ferčak 21, Zver 15, Kukel M. 13, Fujs 9, Bojnec 8, Cör 6, Štihec 2, Ratnik 0
KD Ljutomer: Jakelj J. 23, Jakelj P. 13, Mele 6, Nemec 6, Dominko 4, Miholič 4

V 7. krogu smo odigrali še 4. zaporedno tekmo na domačem parketu in sicer proti ekipi KD Ljutomer. Tekmo smo bolje začeli domačini in hitro povedli 12:3 vendar so se takrat gostje iz Ljutomera zbrali in predvsem na krilih Primoža Jaklja, ki je v tem obdobju dosegel 7 zaporednih točk, približali na zgolj 3 točke zaostanka. Domačini smo četrtino zaključili z delnim izidom 6:0.
Drugo četrtino smo slabo začeli, a smo se v 2. minuti zbrali in gostom 6 minut nismo dovolili koša, tako smo šli v polčas s prednostjo 16 točk.
V drugem polčasu se je nadaljevala podobna igra kot v prvem, rezultat so krojile predvsem manjše serije ene ali druge ekipe. Domačini smo jo zaključili z rezultatom 68:38.
V zadnji četrtini smo si zadali cilj,  da dosežemo 100 točk, kar nam je na koncu ob zvoku sirene tudi uspelo. Pri gostih nam je nerešljivo uganko predstavljal Jernej Jakelj, ki je zadeval z vseh možnih položajev. Končni rezultat je bil 100:56, vendar ne kaže prave slike igre na parketu saj se gostje niso predajali kljub visokemu zaostanku. Sodnika sta svoje delo opravila dobro in tudi nasprotniki so tekmo odigrali korektno.
sestavil: Marko Kukel, KK GMT Beltinci

PŠK Ljutomer 2 : KD Sobota