RK Velika Nedelja Carrera Optyl zmagovalci turnirja

V dvorani OŠ III v Murski Soboti je potekal mednarodni rokometni turnir članskih ekip

Prlekija-on.net, torek, 22. januar 2013 ob 09:57
Zmagovalci turnirja

V soboto 19. januarja, je bil v dvorani OŠ III v Murski Soboti mednarodni rokometni turnir članskih ekip. Sodelovali sta ekipi iz Hrvaške Medžimurje in Ludbreg Mljekara Bohnec ter ekipi iz Slovenije Velika Nedelja Carrera Optyl in domača ekipa Pomurja. Zmagali so gosti iz Velike Nedelje, ki so v finalu premagali domačine z rezultatom 41:30.

V prvih dve tekmah so zmagale slovenske ekipe. Slovenski 1B ligaš je premagal prvoligaša iz Hrvaške (33:29), domača ekipa Pomurja pa je ekipi RK Ludbreg nasula kar 46 zadetkov (46:30). V tekmi hrvaških ekip je zmagala ekipa Medžimurja, ki je premagala RK Ludbreg Mljekara Bohnec z rezultatom 32:24 (9:16).

V finalu mednarodnega turnirja pa je ekipa Velike Nedelje Carrera Optyl premagala domačine z rezultatom 41:30. Odločilno prednost so si gostje priigrali v začetku tekme, ko so najprej povedli z 0:6, ko se je ekipa Pomurja približala na 3:6, vendar so gosti ponovno povedli z 3:13. Do konca polčasa so gosti svojo prednost še nekoliko povišali in prav na koncu dosegli najvišjo prednost 11:24. V drugem polčasu smo gledali enakovrednejšo igro. Dobro je igral najboljši strelec domače ekipe Kozelj Mitja ki je v drugem polčasu dosegel 7 od svojih 8 zadetkov. Izkazala sta se tudi Štumpfl Matic, ki je prav tako v drugem polčasu dosegel 5 od svojih 6 zadetkov in Dogša David, ki je v drugem polčasu dosegel 4 zadetke.

RK Pomurje: Prosenjek Tilen, Kozelj Mitja 8, Štumpfl Matic 6, Merica Tomaž 4, Dogša David 4, Kozelj Vasja 3, Čerpnjak Matej 2, Pintarič Aleš 1, Šavel Matej 1, Kreft Robi 1, Ščavničar Jani.

RK Velika Nedelja Carrera Optyl: Praprotnik Kristjan 8, Ivančič Dejan 8, Veselko Dejan 7, Zorec Peter 4, Bombek Filip 4, Majcen Jakob 3, Bezjak Aleš 3,  Hanželič Matjaž 2, Bračič Matej 2, Tušak Matjaž 1, Pfeifer Nejc, Preac Tadej, Špindler Miroslav, Dogša Maksimilijan.

Najboljša strelca domače ekipa sta bila Kozelj Mitja in Kreft Robi, ki sta na turnirju dosegla vsak po 13 zadetkov.

Rezultati:
RK Velika Nedelja Carrera Optyl - RK Medžimurje 33:29 (16:16)
RK Pomurje - RK Ludbreg Mljekara Bohnec 46:30 (23:14)

Tekma za 3. mesto:
RK Ludbreg Mljekara Bohnec - RK Medžimurje 24:32 (9:16)

Finale:
RK Pomurje - RK Velika Nedelja Carrera Optyl 30:41 (11:24)

Za igralca turnirja je bil izbran član zmagovalne ekipe Zorec Peter, najboljši stelec je bil njegov moštveni kolega Ivančič Dejan, ki je v dveh tekmah dosegel 20 zadetkov, za najboljšega vratarja pa je bil izbran domačin Prosenjak Tilen.

Starejši dečki B
Med članskimi tekmami sta po odpovedi nekaterih ekip odigrali ekipi starejših dečkov Velike Nedelje Carrera Optyl in Pomurja dve tekmi. V obeh tekmah so zmagali domačini. V prvi zelo napeti tekmi je ekipa Pomurja zmagala z rezultatom 14:13 (5:5). V drugi pa je bila zmaga prepričljivejša saj so zmagali z rezultatom 30:21 (14:10). Za najboljšega igralca tekem je bil izbran domači igralec Podlunšek Tine, najboljši strelec je bil domačin Milak Niko s 16 goli, najboljši vratar pa Jaušovec Timotej.