KD Ljutomer in PŠK Ljutomer 3 poraženi

9. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, torek, 22. januar 2013 ob 09:56
9. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Minuli vikend je bil odigran deveti krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige. KD Ljutomer so izgubili proti KD Sobota, PŠK Ljutomer 3 pa proti KK GMT Beltinci, medtem ko so PŠK Ljutomer 2 bili prosti.

KK Picerija Nona Lenart : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
62 : 112 (16:26, 15:28, 17:19, 14:39)
sobota, 19.1.2013, 16.30, OŠ Lenart; Chowdhury, Mlinarič

KK Picerija Nona Lenart: Holc 19, Keršič 14, Dokl 13, Kneževič 6, Topolnik 6, Koletnik 4, Vučkovič 0, Bauman 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Stampfer 32, Cehnar L. 25, Kikl 11, Cehnar G. 10, Mesarič 10, Breg 7, Nerat 6, Arzenšek 4, Vernik 4, Pahljina 2, Mezgec 1

Včeraj smo odigrali tekmo zadnjega kola pred premorom. Po dogovoru z uradnim predstavnikom KK Picerija Nona Lenart,  gospodom Koletnikom, sva se zmenila, da komentar tekme napišem jaz, se pravi "Pat Riley iz Sladkogorske vročice".
Na tekmo nas je prišlo 11 Sladkih, proti 7 Picopekom iz Lenarta. Sodil je dvojec, ki je prejšnji teden izključil našega prijatelja iz Murske Sobote, "ex Carlosa" - stratega Dundeka. Tako, da so bila navodila obeh trenerjev enaka - paziti na jezik, oz. ga držati za zobmi.
Tekmo smo bolje začeli gostje in z visokim tempom smo skušali že na začetku pokazati, da smo prišli pojest vse pice. Tako, kot sem napisal že prej, nas je bilo 11, zato smo lažje menjavali in skušali tempo obdržati skozi celotno srečanje. V bistvu nam je to kar uspevalo, le v 3/4 se nam je malo zalomilo, to četrtino smo dobili le za 2 točki. V zadnjo četrtino smo vstopili silovito in s hitrimi protinapadi polnili koš domačinov, ki zaradi kratke klopi niso mogli parirati Sladkogorski vročici.
Sodnika sta svoje delo opravila dobro, enako kot zapisnikarska miza. Pohvalil bi nasprotnike za športno tekmo in lepo druženje, ki se je zavleklo v nedoločen čas.
Tako, na vrsti je počitek. Odpočijte se, v soboto pa vsi na Zlato lisico, navijat za Tinčiko. Pa neke prestope je treba "porihtati" do konca, eni smo že pripravili presenečenje, eni naši nasprotniki že tudi, eni še ga pa zgleda da boste. Edino, kaj je, sotrpini, pazite na "Salary cap". :)
Lep športen pozdrav in se vidimo pod koši!
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma - Alfa Sladki Vrh)

KK Lindau : KK Radenci
103 : 77 (29:11, 27:16, 33:20, 14:30)
sobota, 19.1.2013, 17.00, DSŠ Lendava; Kous, Zdravković

KK Lindau: Balažic 32, Dominko 25, Horvatič G. 14, Zrna 10, Novak 9, Hozjan 7, Trstenjak 3, Balaž 2, Svetko 1
KK Radenci: Gomboc 24, Rajnar 18, Niderl 17, Jurjovič 7, Koren 7, Kuhar 4

Gostje so prišli v Lendavo le s 6 igralci, kar je za nas pomenilo, da moramo s hitro igro nasprotnika utruditi in takoj na začetku pokazati, da smo na domačen terenu mi gospodarji. Po pričakovanju so Radenčani tekmo pričeli s consko obrambo in na ta način želeli presenetiti in hkrati zgostiti obrambo na naših visokih igralcih. V prvi četrtini jim to ni uspelo, saj so igrali zelo nepovezano in razglašeno, mi pa smo to s pridom izkoriščali z protinapadi in trojkami, ter si tako priigrali solidno prednost za mirnejše nadaljevanje.V drugi četrtini smo dobro igro nadaljevali in s trojkami ter dobro igro pod košem prednost do polčasa še povišali na 29 pik razlike. Gostje so z menjavo obrambe skušali naš ritem spremeniti, toda razpoloženim domačim igralcem niso bili kos. V drugi polčas smo vstopili z nalogo, da prednost, ki smo si jo priigrali le vzdržujemo in z relativno visokim ritmom igre goste utrudimo, kar nam je uspelo, saj smo tretjino dobili s 13 točkami razlike. Kljub dogovoru da ne bomo popuščali, nam je motiv zaradi velike razlike nekoliko popustil in tako so gostje ob koncu tekme z nekaj zaporednimi koši in trico poraz nekoliko ublažili. V domačem moštvu so k zmagi prispevali vsi igralci, najzaslužnejši pa je bil tokrat Dejan Balažic, ki je bil dober v obrambi in odličen v napadu.
Sestavil: Horvatič Velimir (KK Lindau)

PŠK Ljutomer 3 : KK GMT Beltinci
50 : 84 (17:18, 11:22, 9:23, 13:21)
sobota, 19.1.2013, 18.00, ŠIC Ljutomer; Feher, Kuster

PŠK Ljutomer 3: Govedič 11, Copot A. 11, Filipič 9, Kupčič 6, Glavnik 5, Robnik 3, Pavličič 2, Grašič 2, Copot J. 1, Bogša 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 34, Zver 15, Kukel M. 10, Ferčak 8, Farkaš 7, Bojnec 6, Fujs 4, Ratnik 0

V soboto, 19.1.2013 smo se na domačem terenu v športni dvorani ŠIC igralci tretje ekipe Ljutomera zoperstavili lanskoletnim zmagovalcem lige, KK GMT Beltinci. Na tekmo nismo prišli z prevelikimi pričakovanji, saj smo vedeli, da je nasprotnik dobro pripravljen. Prvo četrtino smo začeli odločno in z dobro obrambo prišli do tesnega rezultata, ki je na koncu četrtine znašal 17:18 v korist gostov. V nadaljevanju pa so nam gostje pokazali, zakaj so si lansko leto prislužili naslov prvaka in so si z dobro organiziranimi napadi in čvrsto igro v obrambi priborili nekaj prednosti, tako, da je rezultat po polovici srečanja znašal 28:40 v njihovo korist. Med prekinitvijo smo se odločili, da bo treba odigrati nekaj zbranih akcij in zmanjšati razliko, ampak nasprotnik nam tega ni dovolil, posledično je bil delni rezultat tretje četrtine 9:23 v korist Beltincev. V zadnjo četrtino smo stopili na vse ali nič, saj nismo imeli kaj izgubiti, ampak na žalost nas je to stalo kar 2 poškodbi naših ključnih igralcev. Andrej Copot jo je odnesel z počenim palcem desne roke, Jani Kupčič pa z natolčenim kolenom. Tekmo smo vendarle pripeljali do konca in jo zaključili z rezultatom 50:84. Seveda z rezultatom še zdaleč nismo zadovoljni in z veseljem pričakujemo naše ponovno srečanje. Med prihajajočim odmorom pa nas čaka še kar nekaj dela, da tudi mi postanemo konkurenčni in zacelimo poškodbe. Lep pozdrav!
Sestavil: Matjaž Bogša (PŠK Ljutomer 3)

KD Ljutomer : KD Sobota
45 : 61 (19:14, 10:14, 8:16, 8:17)
sobota, 19.1.2013, 20.00, ŠIC Ljutomer; Feher, Kuster

KD Ljutomer: Nemec 12, Jakelj J. 9, Horvat 7, Vozlič 7, Jakelj P. 4, Miholič 4, Mele 2, Rošker 0
KD Sobota: Bilič 20, Šiftar 12, Ficko 12, Lukač 7, Hari 6, Melin 2, Brinar 2, Titan 0, Žigo 0

V soboto zvečer sta se v dvorani ŠIC Ljutomer pomerila finalista lige PKL v letu 2011 – KD Ljutomer n KD Sobota. Že na prvi pogled sta sestavi obeh ekip v letu 2013 kadrovsko precej oslabljeni, kar se je poznalo tudi v sami kvaliteti igre. Četudi je na začetku kazalo, da bodo domačini morda prevladali nad tekmo, se je z vsako naslednjo četrtino pokazalo dejstvo, da kadrovsko prenovljena ekipa KD Ljutomer ni zdržala tempa in je zato tudi na koncu klonila. Kljub določenim svetlim točkam na eni in drugi strani je potrebno priznati, da je sobotna predstava kakovostno precej daleč od tiste v letu 2011.
A slednje je le potek razvoja dogodkov v obeh ekipah. Tako domačini, kot tudi gostje si zaslužijo pohvalo, da kljub vsem kadrovskim cunamijev vztrajajo pri ljubezni do športa in se iz tekme v tekmo trudijo prikazati čim boljšo predstavo. Če ne druga je letošnja sezona predstavila nove ter tudi stare talente, ki svojo minutažo dodobra izkoriščajo in s tem pozivajo vse ostale, da še niso za staro šaro. Kaj hitro se lahko pokaže, da KD Ljutomer ob popolni postavi in boljši organizaciji igre pokaže svoj pravi obraz. In slednjega se že močno veselim.
Sestavil: Niko Miholič (KD Ljutomer)

prosti: PŠK Ljutomer 2