Ljutomerčanke z novo zmago

ŽOK ZM Ljutomer : Slovenj Gradec II 3 : 0

Jože Makoter, ponedeljek, 18. februar 2013 ob 22:47
ŽOK ZM Ljutomer

Odbojkarice ŽOK ZM Ljutomer so v  19. krogu  3.  državne odbojkarske  lige vzhod,  premagale ekipo Slovenj Gradca II  3 : 1  ( 15, -24, 20, 21) ter s tem dosegle 3. zaporedno zmago.

Sobota, 16. februar 2013, Športna dvorana ŠIC Ljutomer, gledalcev 40, sodnika: Robert Gruškovjak – Beltinci,  Andrej  Šiftar – M. Sobota.

ŽOK ZM Ljutomer : Mihorič, Kovačič, Makoter, Murkovič, Lašič, Vozlič, Kosi, Krese, Belec, Brenčič, Pušenjak
Slovenj Gadec II : Klančnik, Kogelnik, Založnik,  Kobolt,  Peršak,  Gošnik,  Blažun, Goljat.

Ljutomerske odbojkarice so po dveh zaporednih zmagah na gostovanju v Mozirju in Mežici, v ŠD ŠIC Ljutomer, gostile odbojkarice iz Slovenj Gradca ter tudi tokrat zmagale s rezultatom 3:1 kljub temu, da ni nastopila poškodovana blokerka, Barbara Petek, ki pa jo je dobro nadomestila Sara Vozlič.

V prvem setu so Ljutomerčanke zaigrale na vso moč ter set že v začetku povedle za več točk ter bile izrazito boljše nasprotnice kar je bilo opazno v vseh elementih odbojke. Domačinke so v tem setu igrale zbrano in zelo zanesljivo ter ob dobri začetnih udarcih kmalu strle odpor Korošic zaradi česar so v domači ekipi priložnost za igro dobile tudi mlajše igralke.

V drugem nizu pa igra domačink več ni bila na nivoju iz prvega, kar je ekipa iz Slovenj Gradca izkoristila ter set že v pričetku povedla za več točk razlike. Ob lastnih napakah, ki so se pojavljale v domači ekipi, so Korošice, ob dobri igri v polju ter dobrem začetnem udarcu, le dobile na razliko z rezultatom 26:24. In to kljub temu, da so domačinke v končnici uspele izenačiti, vendar pa jim je za preobrat zmanjkalo moči.

V tretjem nizu se je nadaljevala igra iz drugega, ko Ljutomerčanke še vedno niso bile na nivoju igre iz prvega seta. Kljub temu je bila igra v tem setu bistveno bolj izenačena kot v drugem setu. Ljutomerčanke so delale manj napak v igri ter s tem počasi in zanesljivo večale prednost. Po dobrih začetnih udarcih na koncu seta so mirno pripeljale set do konca z rezultatom 25:20.

V četrtem nizu se je nadaljevala igra iz tretjega niza, ko sta bili ekipi dokaj izenačeni in se izmenjavali v vodstvu. V tem setu smo gledal borbeno in zavzeto igro na obeh straneh vse do konca, ko so Ljutomerčanke set rešile spet z dobrim serviranjem ter zaključnimi udarci na mreži. Tudi tega so domače igralke zmagale z rezultatom 25: 21 ter se na koncu veselile zaslužene zmage ter revanša za poraz v Slovenj Gradcu v prvem delu prvenstva.

V naslednjem kolu Ljutomerčanke gostujejo v Lenartu.