Skuhalovi ponovno odlični v šahu

Luka in Barbara Skuhala sta si priborila pravico nastopa na svetovnem oz. na evropskem prvenstvu

Prlekija-on.net, ponedeljek, 4. marec 2013 ob 14:06
Mladinsko državno šahovsko prvenstvo

V Murski Soboti je v času od 23.2.2013 do 2.3.2013 potekalo mladinsko državno šahovsko prvenstvo. Lepe uvrstitve so dosegli spet Skuhalovi iz Ljutomera, saj je Luka postal državni prvak v počasnem šahu v kategoriji fantje do 14 let, Barbara pa je med dekleti do 18, zasedla drugo mesto. S tem sta si oba priborila pravico nastopa na svetovnem oz. na evropskem prvenstvu.

V pospešenem šahu pa je Barbara postala državna prvakinja, Jernej pa je med fanti do 16 zasedel tretje mesto.

Dokaz, da Skuhalovi otroci dobro trenirajo in dalje ostajajo v vrhu slovenskega mladinskega šaha. Poleg tega je Jernej še sodeloval v reševanju šahovskih problemv, kjer je med 35 tekmovalci zasedel tretje mesto, v menjalnem šahu pa je skupaj z ljubljančanom Sebastijanom Markojo zasedel prvo mesto.