Ljutomerske ekipe ostajajo na dnu lestvice

15. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, petek, 29. marec 2013 ob 12:58
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga, foto: Vedran Tomšić

V Radenska Naturelle Pomurski košarkarski ligi je bilo odigranih 15. krogov. Ljutomerske ekipe so v spodnjem delu lestvice, na prvem mestu pa je ekipa KK Lindau.

14. krog
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KK Radenci
87 : 75 (25:16, 26:25, 19:14, 17:20)
sobota, 16.3.2013, 17.00, OŠ Sladki Vrh; Zver, Kous

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Stampfer 20, Cehnar G. 18, Ploj 14, Pok 12, Kikl 6, Breg 5, Pantelič 4, Mesarič 4, Nerat 2, Arzenšek 2, Vernik 0
KK Radenci: Gomboc 24, Rajnar 19, Šijanec 13, Kuhar 7, Lopert D. 6, Jurjovič 3, Lopert M. 3

V soboto smo odigrali še eno v nizu težkih tekem, ki nas čakajo do konca rednega dela. Pred tekmo je bilo znano, da se z zmago že tudi teoretično uvrstimo na zaključni turnir. Nasprotniki iz Radencev pa se s tem sigurno niso mogli strinjati in so v Sladki Vrh prišli po zmago. Visoki funkcionarji iz MS so bili na tribuni - Carlos je prišel v izvidnico saj ima naslednji teden njegova ekipa Radence na razporedu.

1.četrtina 25:16:
Tekma se je začela bolje za "Mehurčke", ki so na krilih Rajnarja (10 točk od 16) povzročali težave našim centrom. Začasni trener domače ekipe, poškodovani Luka Cehnar je za to v igro postavil svojega "big brotherja" Gregca. In to je bil zadetek v polno, kombinacija Grega in Nikola alias Rikola je obradila sadove in s hitro igro smo prvo četrtino odločili sebi v prid.
2. čertina 26:25:
Če je v prvi četrtini spal, se je v tej čertini zbudil - neuničljivi Ryan Giggs, ups, pardon, Miran Gomboc. :) In kaj smo lahko videli? V eni minuti smo videli 4 trojke - Gomboc 2 na eni strani in Prekmurski biser košarke Davorin Pokinho 2 za Sladke. Pridružil se je Mr. Basketball iz MB Alen Ploj, zadel par "lahkih" košev, na drugi strani pa je zadevala celotna ekipa. Sedaj se pač sprašujem, kje je bila obramba v tej četrtini? Ampak to, naj zdaj Cehnar ugotavlja, ker je on trener. :)

3. četrtina 19:14
No, to pa je četrtina big Cehnarja, saj je v tej četrtini poskrbel, da smo Radence držali na "varni" razliki. Saj načeloma bi lahko še kaj pisal zraven, ampak se je v tej četrtini tudi videlo, tak kot v prejšnjih, da smo imeli pač boljši dan, tako daso Radenci težko držali stik z nami.

4.čertina 17:20
Razlika pred to četrtino je bila varnih 15 točk.To je pomenilo , da je domači strateg dal priložnost tudi tistim igralcem, ki niso v prvem planu - se pravi meni. :) V tej slabi minuti, ali dveh, mislim, da nisem mogel narediti nič narobe in si zato sam sebi dam oceno 10 od 10. :)
No, šalo na stran, domačini smo proti koncu tekme malo popustili, ampak na rezultatu se to ni bistveno poznalo, saj smo skozi celotno srečanje garali, tako, da smo si na koncu pač lahko privoščili par črnih minut.

Pohvalil bi sodniški par, ki je za moje pojme odsodil vrhunsko, Mehurčkom pa za pošteno in športno tekmo in za druženje po njej. Sporočam vam da se vidimo na FF. ;)
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma - Alfa Sladki Vrh)

KK Picerija Nona Lenart : KD Ljutomer
87 : 62 (17:18, 24:17, 24:11, 22:16)
sobota, 16.3.2013, 19.30, OŠ Lenart; Zver, Kous

KK Picerija Nona Lenart: Keršič 22, Turk 14, Dokl 14, Holc 10, Bauman 8, Kneževič 7, Koletnik 6, Topolnik 4, Puntnar 2, Vučkovič 0
KD Ljutomer: Horvat 22, Vozlič 9, Črnjavič 7, Jakelj P. 7, Jakelj J. 6, Rošker 5, Jakelj M. 4, Nemec 2, Mele 0, Dominko 0, Miholič 0

V soboto 16.3.2013 ob 19.30 se je v Lenarški športni dvorani odigrala tekma 14. kroga Radenske Naturelle PKL med ekipama KK Picerija Nona Lenart in  KD Ljutomer( bivši PŠK1). Na obeh straneh se je zbralo veliko igralcev (Picopeki 10, KD Ljutomer 11). Pri gostujoči ekipi se je pred tekmo šušljalo, da zmago itak že imajo  v žepu, vendar na koncu ni bilo tako. No pa poglejmo, kako smo picopeki dosegli zmago proti bivšim prvakom:
Otvoritveni koš je zadela gostujoča ekipa in to komaj proti koncu druge minute srečanja (Vozlič D.). Tako smo do osme minute domačini sledili gostom na dve piki razlike. Dve minuti pred koncem prve četrtine so gostje naredili razliko 6. Točk. Vendar nas to ni zmedlo saj je na koncu prve četrtine semafor kazal rezultat 17:18 za goste.
V prvi minuti nas je Holc D. z trojko popeljal v vodstvo, katerega do konca nismo izpustili iz rok. Tako smo do konca rahlo povečevali prednost in na koncu četrtine si zagotovili prednost 6.točk. (41:35 za domačine).
Tretjo četrtino je zelo dobro začel Keršič R. saj je z dvema trojkama in dvema metoma za dve točki naredil delni izid 10:0.  Tako smo si z lahkotno igro v napadu in z lepo in močno obrambo do osme minute naredili prednost 22 točk. V zadnjih dveh minutah so gostje znižali razliko za tri točke. (65:46).
V zadnji četrtini smo igrali tako, kot ostale četrtine in smo z nekaj lepimi akcijami in obrambo obdržali prednost ter na koncu zmagali. Zmagovalni rezultat 87:62 (mislim, da je tukaj  nekaj vloge odigral tudi EMŠO, izkušnje so bile na koncu premalo). To je naša druga zaporedna zmaga doma, čez tri tedne bo pa še tretja (upam).
Zahvaliti se moram v imenu ekipe gostom za dobro odigrano tekmo, sodnikom za odlično sojenje in zapisnikarski mizi za odlično opravljeno delo.
Sestavil: Gregor Bauman (KK Picerija Nona Lenart)

PŠK Ljutomer 2 : KK GMT Beltinci
45 : 88 (0:22, 17:17, 13:21, 15:28)
nedelja, 17.3.2013, 10.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kous

PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 14, Horvat 13, Preglej 6, Kolbl 6, Kosi 4, Šumak 2
KK GMT Beltinci: Kukel M. 20, Vöroš 13, Cör 13, Fujs 13, Zver 12, Ratnik 8, Bojnec 6, Štihec 3

Nedeljsko jutro, nekateri še sobotni, eni prehlajeni in še v okrnjeni zasedbi, kajti samo 6 igralcev se nas je zbralo na tekmi, zraven naše igre, največja bolezen, ki je zastrupila našo ekipo v letošnji sezoni – nikakor se nas ne more zbrati več kot 6 ali 7 na tekmo, res žalost. Žal temu botrujejo bodisi delovne obveznosti, študijske ali poškodbe. To kar se je zgodilo v prvi četrtini še nisem doživel, niti videl, da ekipa ne bi dosegla niti točke. Beltinčani so dobro pokrivali raketo, z zunanjih položajev in s pol distance pa kot zakleto nismo nič zadel, prvi koš smo dosegli šele v 2 minuti druge četrtine! Moram omeniti da prvih 5 minut smo se še dobro držali, bilo je »samo« 7:0 za Beltince, ukradli smo jim tudi nekaj žog, vendar potem se je Beltinški stroj segrel in na krilih lanskega MVP-ja finala, so nam hitro ušli in četrtino končali z rezultatom 0:22. V drugi četrtini smo se malce pobrali in prišli na razliko 10 točk, toda spet so nam s hitro igro ušli na varno razdaljo 22 točk. Tretja in zadnja četrtina sta bili za Beltince samo še formalnost, zadevali so z vseh položajev in nas s hitrimi protinapadi dotolkli. Tekma se je končala z rezultatom 45:88. Tekma so zasluženo dobili gostje, zame ena boljših ekip v ligi in verjamem da lahko obranijo lanski naslov. Želim jim veliko dobre igre in sreče! Mi pa bomo do konca lige igrali še samo za čast in druženje!
Sestavil: Rok Horvat (PŠK Ljutomer 2)

PŠK Ljutomer 3 : KK Lindau
51 : 109 (10:25, 15:34, 12:19, 14:31)
nedelja, 17.3.2013, 12.00, ŠIC Ljutomer; Bilič, Horvat

PŠK Ljutomer 3: Karba 11, Smith 9, Kupčič 8, Filipič 8, Copot J. 6, Bogša 4, Robnik 3, Pavličič 2, Glavnik 0
KK Lindau: Dominko 30, Balažic 17, Gorvatič S. 15, Novak 12, Hozjan 12, Zrna 7, Balaž 6, Žalig 3, Horvatič G. 3, Gönc 2, Pamič 2

V 14. krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige sta se udarili prvo uvrščena ekipa KK Lindau in trenutno zadnje uvrščana ekipa PŠK Ljutomer 3. Tekma bi morala biti odigrana soboto 16.3. 2013, vendar pa so jo prestavili na nedeljo zaradi  koncerta dalmatinskih klap. Tako smo tekmo odigrali 17. marca  v času nedeljskega kosila. Gostitelji iz Lendave so prišli z polno igralsko zasedbo, saj jih je na tekmo prišlo kar 11. Na drugi strani pa so pri domačinih manjkali ključni igralci.
Tekmo so po pričakovanju bolje začeli Lendavčani, ki so si že v prvih dveh minutah naredili delni izid 7:0 in so do konca prve četrtine samo  še večali svojo prednost.  Domačini nismo našli odgovora na njihovo igro pod košem in tako se je četrtina končala z rezultatom 25:8 v korist gostiteljev.
V drugo četrtino smo poskušali iti bolj odločneje, vendar so Lendavčani še bolj pritisnili v obrambi, kar je privedlo do tega, da smo domačini začelli izgubljati preveč žog v napadu in posledično prejeli preveč lahkih košev. Tako so Lendavčani odšli na odmor z rezultatom  25:59 v njihovo korist. Tekma je bila že med odmorom praktično odločena.
V drugem polčasu so gostitelji v obrambi postavili cono, kar nam je v prvih nekaj minutah 3. četrtine  delalo  preglavice. Ta četrtina je bila še najbolj izenačena in  po tričetrt tekme je bil rezultat na semaforju  37:78.
Zadnja četrtina je spet gladko pripadala ekipi iz Lendave, ki so  samo še povečali ˝že˝ tako veliko prednost. Rezultat ob koncu tekme  je bil 51:109 za goste, ki  so več kot zasluženo zmagali. Zahvala pa gre tudi sodnikoma in zapisnikarski mizi, ki so prav tako opravili odlično delo.
Sestavil:  Jernej Copot (PŠK Ljutomer 3)

prosti: KD Sobota

15. krog
KK Lindau : KK GMT Beltinci
75 : 64 (11:24, 16:23, 23:9, 25:8)
sobota, 23.3.2013, 17.00, DSŠ Lendava; Kous, Bilič

KK Lindau: Dominko 33, Hozjan 12, Zrna 11, Balažic 11, Trstenjak 4, Horvatič S. 2, Balaž 2
KK GMT Beltinci: Zver 16, Kukel M. 15, Bojnec 11, Vöroš 9, Fujs 6, Štihec 4, Cör 3

Tekmo, na katero so gostje prišli nekoliko oslabljeni, smo pričeli zelo nezbrano in slabo v obrambi, saj so gostje zadevali iz vseh mogočih položajev, vse jim je šlo na roke, saj so tudi odbite žoge poštartali pod našim košem in imeli neverjetno povprečje meta. Preden smo se zavedali, kaj se dogaja, so gostje zaključili prvo četrtino z visoko prednostjo 13 točk. Tudi v drugi četrtini smo kljub dogovoru, da bomo igrali boljšo obrambo, gostom  pustili ,da jim je uspevalo v glavenem vse, kar so si zamislili.Zadeti nismo mogli  nobenega zicerja, žoge so nam kar letele iz rok , pa tudi  živci so  naredili svoje.Polčas so gostje  zaključili s prednostjo 20 točk.
Po dogovoru v odmoru, smo začeli tretjo četrtino agresivno v obrambi, kar se je hitro obrestovalo. Ob dobri obrabi se je odprlo tudi v napadu, hkrati pa smo gostom preprečili njihovo kombinatorno igro in zaprli vse dostope do našega koša. Četrtino so zaključili gostje s prednostjo  6 točk, kar nam je dajalo upanje, da bomo tekmo kljub veliki prednosti  gostov ob polčasu tekme končali v našo korist. V zadnji četrtini se je nadaljevala naša dobra obrambna igra ter uspešnost v napadu,tako da smo srečanje uspešno privedli do zmage. Tekma je bila prava prvenstvena, čestitke gostom za dobro odigran predvsem prvi polčas ter našim igralcem, ki so zmogli dovolj energije in volje za preobrat v igri.
Sestavil: Velimir Horvatič (KK Lindau)

PŠK Ljutomer 2 : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
68 : 77 (15:21, 11:17, 25:19, 17:20)
sobota, 23.3.2013, 19.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kuster

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 26, Karba 13, Kosi 12, Plohl 6, Kolbl 6, Preglej 5
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar G. 20, Kikl 14, Arzenšek 13, Pok 11, Nerat 9, Vernik 5, Breg 3, Mezgec 2

Tekma med domačimi PŠK2 in gostujočimi Sladki vrh je minila v borbenem fair play duhu. Tekma sicer, vsaj za domače, ni odločala o ničemer, zato se je v domači ekipi zbralo le 6 košarkarjev. Gostje so kljub odsotnosti nekaterih najboljših prišli številčnejšo močnejši.
Gostje so po pričakovanjih začeli tekmo resneje in po 10 minutah vodili za 10 točk. Žoga je pri gostih vseskozi krožila izjemno dobro, hitro in brez napak in kljub temu, da postava ni bila 100% tega na igrišču ni bilo videti. Pri domačih so se akcije zaradi neuigranosti zaključevale bodisi 1 na 1 ali pick an roll in le meti izza črte za 3 so nekako domače držali v igri in ustvarili končno spremenljivo sliko. V drugem polčasu so domači nekako pritisnili na plin in znižali sicer konstantno razliko med 10-15 točk na samo 6 točk, vendar prav zaradi daljše klopi in teamskega pristopa gostje niso dopustili presenečenja. Pri domačih je dobro partijo odigral I.Šiškin, ki je v določenih trenutkih tekme zadeval nemogoče mete, pri gostih pa je dirigentsko palico odlično vodil Pok, ki je dobro zaposloval centrsko linijo, sam zaključil ali našel prostega soigralca, ki je po pravilu (vedno) zadel!!!.
Tako se je tekma počasi brez večjih pretresov in ostrega naboja prelevila v zadnjo četrtino in resnici na ljubo domači niso v nobenem trenutku resneje ogrozili zbrane goste. Ključ do neuspeha domačih je predvsem zdesetkana postava (poškodbe in odsostnosti), pasivna obramba ter počasen napak in seveda dejstvo, da tekma ne odloča o ničemer. Čestitke gostom za dobro in fair odigrano tekmo.
Sestavil: Borut Karba (PŠK Ljutomer 2)

KD Ljutomer : PŠK Ljutomer 3
66 : 69 (11:14, 21:23, 14:18, 20:14)
sobota, 23.3.2013, 21.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kuster

KD Ljutomer: Horvat 23, Jakelj M. 17, Jakelj J. 10, Črnjavič 6, Jakelj P. 5, Dominko 5
PŠK Ljutomer 3: Copot A. 24, Robnik 17, Leben 12, Kupčič 8, Pavličič 4, Grašič 2, Filipič 2, Copot J. 0

V soboto ob 21h se je na tribunah ljutomerskega ŠIC-a zbrala nepregledna množica treh gledalcev, ki so najverjetneje zaslutili da se pripravlja presenečenje. Najstarejša ekipa Ljutomerčanov se nas je tradicionalno zbrala v skromnem številu nekaj več je bilo „gostov“ iz Ljutomera. Že prva četrtina je nakazala da so se mlajši študenti dobro pripravili na tekmo, tako da so z organizirano igro in hitrim prenosom žoge dobili prvo četrtino za tri točke. Ko jim je v drugi in tretji četrtini stekel še met iz razdalje, skupaj so zadeli 10 trojk, so prednost povečali že na 14 točk. V drugi polovici zadnje četrtine smo se tudi seniorji spomnili da bi lahko malo začeli igrati obrambo. Z delnim rezultatom 15-4 smo se približali in zavohali celo zmago, vendar pa nas je na koncu zatajila kvaliteta, po kateri smo bili sicer v preteklosti znani. Zgrešili smo dva meta za tri točke, ki bi nam prinesla vsaj neodločen rezultat. Tako so na koncu vsi trije navijači gostujoče ekipe odšli domov zadovoljni, prav tako pa so lahko s svojo igro zadovoljni igralci PŠK 3, ki so si svojo prvo letošnjo zmago pošteno zaslužili. Mislim da bodo prihodnje leto z takšno igro in voljo igrali vidnejšo vlogo v ligi. Nam starejšim pa še vedno ostane tretji polčas, za katerega pa tudi opažamo da bomo podobno kot za tekme potrebovali več treninga.
Sestavil: Tomaž Horvat (KD Ljutomer)

KK Radenci : KD Sobota
73 : 82 (14:28, 20:14, 25:15, 14:25)
nedelja, 24.3.2013, 11.30, ŠD Radenci; Kous, Chowdhury

KK Radenci: Šijanec 23, Gomboc 17, Rajnar 12, Niderl 11, Kiuhar 10, Jurjovič 0
KD Sobota: Vogrinčič 24, Lukač 21, Žigo 12, Ficko 9, Hari 8, Melin 6, Titan 2

V nedeljo, 24.3.2013 je bil v Areni Radenci derbi med domačimi KK Radenci in KD Sobota. Obe ekipi sta nastopili v precej okrnjeni postavi ampak vse je bilo pripravljeno za dobro tekmo. Gledalcev se je zaradi "nenavadne ure" zbralo okrog 50.
Začetek tekme je potekal precej izenačeno, obe ekipi sta dosegali koše. V četrti minuti smo domači vodili 11:10, potem pa krepko popustili in ob koncu prve četrtine je bil rezultat 28:14  za sobočance. Druga četrtina je kazala drugačno sliko, takoj je 2 trojki zaporedoma zadel Gomboc in zmanjšal na 8 točk zaostanka. Probleme domačinom sta povzročala predvsem hitra Ficko in Vogrinčič, ki sta prodirala pod koš in lepo asistirala višjim soigralcem pod košem. Do konca tega dela ne točkovna razlika ni spremenila in rezultat ob polčasu je bil 34:42.
Treji del tekme je pokazal, da smo zmožni kosati se s hitrejšimi in mlajšimi gosti, saj smo se zbrali v obrambi, zaigrali bol "moško" in rezultat tega je bilo nekaj lahkih košov iz protinapadov (Kuhar). Pred zadnjo četrtino je bila razlika še samo -2 v koristi KD Sobota.
Začetek zadnje četrine je kazal, da bo zmaga vseeno ostala doma, saj smo v šesti minuti vidli z rezultatom 68:64 in imeli smo vse v svojih rokah. Sledil pa je čisto durgačen razplet - popoln rezultatski mrk, saj so gostje naredili delni rezultat 17:0 in zadeli 3 smrtne trojke (bravo Andro). Po tem smo še videli trojko Kuharja in tekma se je končala z rezultatom 73:82.
Na žalost smo pregoreli v preveliki želji za zmago, nismo uspeli parirati hitrim gostujočim organizatorjem igre... in ... to je to.. oddaljili smo se od zaključnega turnirja... ampak življenje ide dalje.. (kruh zato nede falejši..)
Do konca letošnje sezone igramo v domači dvorani še z ekipama KK Ljutomer 2 in KK Lindau iz Lendave. Praktično moramo zmagati obe tekmi, če želimo na F4... s predpostavko, da sobočanci še kaj kiksnejo. Drugače pa čestitke za zmago.
Sestavil: Miran Gomboc (KK Radenci)

prosti: KK Picerija Nona Lenart