Vse tri ljutomerske ekipe izgubile

16. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, nedelja, 7. april 2013 ob 23:55
Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga, foto: Vedran Tomšić

Konec marca je v Radenska Naturelle Pomurski košarkarski ligi, bil odigran 16. krog. Vse tri ljutomerske ekipe so izgubile.

KD Ljutomer : KK GMT Beltinci
50 : 113 (17:26, 4:31, 14:21, 15:25)
sobota, 30.3.2013, 10.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Juteršnik

KD Ljutomer: Jakelj J. 15, Miholič 12, Dominko 10, Mele 6, Nemec 5, Jakelj P. 2
KK GMT Beltinci: Kukel M. 23, Zver 22, Kukel T. 21, Ferčak 18, Bojnec 11, Cör 7, Ratnik 6, Fujs 5

V dopoldanskih urah na vuzemsko veliko soboto smo se v lotmerškem ŠIC-u udarili KK GMT Beltinci in KD Ljutomer. Kot v tej sezoni prepogosto smo Lotmeržani prišli na tekmo močno kadrovsko podhranjeni, medtem ko so Beltinci prispeli s svojo železno zasedbo. Tekma se je pričela dokaj uravnoteženo, kar pa je trajalo zgolj prvo polovico prve četrtine. Nadaljevanje tekme je bilo v znamenju prevlade gostov iz Beltincev, tako da je bila ob polčasu prednost že nedosegljiva. Lotmeržani smo se nekoliko bolje upirali v drugem polčasu, vendar brez upanja na kakršenkoli preobrat. V ekipi Beltincev so kar trije igralci presegli 20 točk (M. Kukel, L. Zver, T. Kukel), pri Lotmeržanih pa sta igro držala pokonci predvem J. Jakelj in N. Miholič.
Sestavil: Marko Mele (KD Ljutomer)

PŠK Ljutomer 3 : KK Picerija Nona Lenart
50 : 70 (14:16, 7:15, 12:18, 17:21)
sobota, 30.3.2013, 12.00, ŠIC Ljutomer; Bilič, Feher

PŠK Ljutomer 3: Govedič 15, Kupčič 14, Bogša 6, Copot A. 6, Filipič 5, Leben 2, Copot J. 2, Robnik 0, Smith 0, Pavličič 0, Karba 0, Glavnik 0
KK Picerija Nona Lenart: Keršič 17, Holc 13, Topolnik 9, Kneževič 8, Bauman 8, Koletnik 6, Puntnar 4, Dokl 3, Zlodej 2, Vučkovič 0

V 16. Krogu Radenska Naturelle PKL smo igralci PŠK Ljutomer 3 odigrali zadnjo domačo tekmo letošnje sezone proti ekipi KK Picerija Nona Lenart. Obe ekipi sta prišli na tekmo s številčno zasedbo. Po zmagi v prejšnjem krogu smo hoteli enak nivo igre prenesti tudi na to tekmo. Začeli smo odlično saj smo hitro povedli s 5:0 in to prednost držali do sredine prve četrtine, ko so se gostje uspeli približati in do konca četrtine tudi povedli za dve. Rezultat prve četrtine je bil 14:16.
Picopeki so dobro igro iz zaključka prve četrtine prenesli tudi v drugo in z delnim izidom 13:0 povedli s 15:29. Domačini smo se uspeli pobrati in do polčasa zmanjšali zaostanek na deset točk. Polčas se je končal z izidom 21:31 v korist gostov iz Lenarta.
Domači smo drugi polčas odprli s petimi zaporednimi točkami Kupčiča in se nevarno približali gostom, ki so po minuti odmora stvari znova vzeli v svoje roke, se oddaljili in do konca četrtine ušli na varnih 15 točk prednosti. Po treh četrtinah je semafor kazal rezultat 33:49 za picopeke.
V zadnjo četrtino smo domačini vstopili z željo, da se približamo gostom, vendar nam zaradi poraznega izvajanja prostih metov to nikakor ni uspelo in tako so gostje pobegnili na +20. Tako je bil preostanek četrtine le še formalnost, zato so priložnost dobili tudi igralci, ki igrajo manj. Končni rezultat tekme je bil 50:70 za goste iz Lenarta. Pri picopekih je bil najzaslužnejši za zmago Keršič, ki je nasul 17 točk, pri domačih pa sta bila najbolj razpoložena Govedič in Kupčič s po 15 oz. 14 točkami. Čestitke gostom za fer in igro in zasluženo zmago, zahvala pa gre tudi sodnikoma in zapisnikarski mizi za dobro opravljeno delo.
Sestavil: Andrej Copot (PŠK Ljutomer 3)

KD Sobota : PŠK Ljutomer 2
59 : 57 (16:12, 12:12, 17:15, 14:18)
sobota, 30.3.2013, 18.00, OŠ 3 Murska Sobota; Zver, Chowdhury

KD Sobota: Šiftar 22, Kuzmič 10, Hari 10, Ficko 9, Vogrinčič 8, Miklavec 0, Melin 0
PŠK Ljutomer 2: Šiškin 15, Miholič 14, Kolbl 9, Kosi 8, Horvat 7, Preglej 3, Jurkovič 1

Na tekmo sta obe ekipi prišli praznično razpoloženi. Obe ekipi sta imeli na razpolago po 7 igralcev za tekmo. Tudi sama tekma je potekala v prazničnem in prijateljskem duhu, čeprav je bila tekma rezultatsko zanimiva, je bila igra bolj podobna "nedeljski tekmi".
Začetek tekme je bil zaspan. Prvi koš iz igre je "padel" v 5. minuti tekme (6-3). Do konca prve četrtine se je razlika gibala okrog 5-ih točk v korist domačinov. Druga četrtina ni prinesla bistvenega napredka v igri, ne enih in ne drugih. Sobočanci smo vseskozi držali minimalno prednost. Polčas 28-24!
V drugi polčas smo domačini vstopili z željo, da se zbudimo iz "spanca" in naredimo razliko, da si "olajšamo" delo v zadnji četrtini. Sprva je kazalo na takšen razplet saj smo povedli za 9, vendar so se borbeni prleški študenti vseskozi vračali v igro. Po treh četrtinah je semafor kazal +6 v korist domačih (45-39). Spet dober začetek zadnje četrtine Sobočancev. V 6. minuti smo domačini vodili +12, posledično smo se malce sprostili, kar so Ljutomerčani spet izkoristili in poskrbeli za zanimivo in napeto končnico. V 9. minuti so izenačili na 56-56 (S. Miholič je v tem obdobju od 13-ih točk Prlekov dosegel 7). Do konca je še Ficko zadel trojko za domačine, Jurkovič pa en prosti met za goste. Gostje so imeli zadnji napad za izenačenje ali zmago vendar so na srečo domačinov bili nezbrani. Končni rezultat 59-57.
Gostom čestitke za borbenost in nepopustljivost do zadnje sekunde tekme. Sobočance naslednji teden čaka pomembno gostovanje v Lendavi.
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KK Lindau
93 : 90* (21:9, 17:17, 21:21, 17:29, 17:14)
* - po dveh podaljških
sobota, 30.3.2013, 20.00, OŠ Sladki Vrh; Kous, Bilič

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Ploj 27, Pok 21, Stampfer 18, Cehnar L. 12, Cehnar G. 6, Kikl 4, Nerat 2, Arzenšek 2, Breg 1, Vernik 0
KK Lindau: Balažic 29, Horvatič G. 20, Zrna 18, Trstenjak 15, Magdalenič 4, Horvatič S. 4

V soboto, 30.3.2013 ob 20:00, je bilo v Tri golobčki areni vse pripravljeno za maščevanje edinega poraza v sezoni, proti nedotakljivi ekipi Lindau iz Lendave! Dvorana se je začela polniti, bobni so bili "perajt" in tekma se je lahko začela.

Prva četrtina 21:9
Domačini smo začeli siloviti, in že od prve minute tekme nismo popuščali ne v obrambi in ne v napadu. Po poškodbi se je vrnil 2x najboljši strelec lige - Luka "Uha" Cehnar, ampak se je videlo, da je še daleč od svojih najboljših iger. Nič ne de, imamo še nekaj časa da to popravimo! :) Z hitro igro gostom, ki so bili kot zgleda malo presenečeni nad našo zagnjanostjo nismo dovolili dihati, tako, da smo četrtino zaključili z vodstvom +12!

Druga četrtina: 17:17
Če smo v prvi četrini bili za dve klasi boljši nasprotnik, se je v tej četrtini zbudilo še ostalih 7 igralcev Lindaua - ker Balažic je bil "živ" od vsega začetka. Obe ekipi sta se zelo odobro borili in z nekaj akcijimi nakazale in dokazale, zakaj sta zasluženo na prvem in drugem mestu lige. Tako smo na odmor šli še vedno s prednostjo 12 točk. Polčas 38:26!

Tretja četrtina: 21:21
V začetku četrtine smo takoj pobegnili na 18 točk razlike. Sledila je minuta odmora gostujočega stratega in takoj je sledil totalni napad Lindau-a, tako da so prišli samo še na točko zaosatnka. Sledila je minuta odmora na zahtevo domačega stratega in močan udarec Sladkogorske vročice nazaj, tako da je razlika pred zadnjo četrtino bila "varnih" 12 točk!
Konec-3/4 --- 59:47

Četrta četrtina: 17:29
Sledilo je 5 črnih domačih minut in Lindau se je spet približal samo na točko zaostanka. Ploj je zadel dva prosta meta za domačine, kasneje še Stampfer in to je bilo to. Ustavili smo se na 64:60 za nas in potem smo izgubili moč, na sceno pa sta stopila Zrna in Horvatič G., saj sta zadela neverjetne trojke. Posledica je bilo vodstvo Lindau v 9. minuti za 7 točk (64:71). Ponovno je sledila minuta odmora na domači strani. Nekaj upanja je vrnil Pok z zadeto trojko, a kaj, ko je Balažic hladnokrvno zadeval proste mete - 67:73. Sledila je osebna napaka ne Trstenjaku, ki je oba prosta meta zgrešil, Pok pa je na drugi strani zadel enega - 68:73. Nato je sledil spet prekršek domače ekipe, tokrat na Zrni, ki je zadel enega - 68:74. Sledil je hiter koš Ploja za 70:74, na semaforju pa je kazalo še slabih 17 sekund do konca tekme. Nato je takoj sledil "faul" in spet Balažic zadeva za 70:76! Žogo smo takoj podali naprej, Luka Cehnar zadene trojko iz 9 metrov - 73:76! Ponovno je sledil hiter "faul", tokrat na Zrni, ki je zgrešil oba prosta meta. 5sekund do konca tekme žoga pride to Ploja, ki je bil sam na polovici gostov - žogo je dobil v "raketi", jo zavodil nazaj na trojko in ob zvoku sirene zadel za 76:76! Dvorana je pokala po šivih!

Podaljšek št.1 -  11:11
Spet je sledilo tisto, česarsmo se najbolj bali - Horvatič je zadel nemogočo trojko, Lindau povede za 3. Seveda se nismo predali, sledila je serija lahkih košev in semafor je kazal +3 za nas. In seveda spet - Horvatič nova trojka in prvi in edini zgrešen prosti met Balažica na tekmi. Na drugi strani pa "vlki" Cehnar zgreši oba prosta meta, Breg pa zadene enega - 85:85! Trstenjak ohranja mirne živce na drugi strani in 8 sekund do konca podaljška povede Lindau v vodstvu na 87:85. Nato je žogo vzel Pok in se odloči za samostojen slalom čez igrišče - lep prodor pod koš, polaganje in "faul", žoga je bila na dobri poti da gre skozi obroč, a je neka višja sila preprečila "koš faul". :)  Pok je ostal zbran in 3 sekunde do konca zadel oba prosta meta - 87:87, igralci KK Lindau pa niso imeli več dovolj časa za normalen met na na koš.

Podaljšek št. 2 6:3
Začel se je, kot smo kasneje lahko videli sklepni del, te res naporne tekme. KK Lindau seveda povede s "koš faulom" nad Balažicem in semafor je kazal 87:93. Potem pa je na sceno stopil tandem PP - Pok & Ploj: uspešna polaganja obeh in izvjanje prostih metov Ploja 2:4 je bilo dovolj, da je zmaga ostala doma.

Čestitam nasprotni ekipi za vrhunsko in športno tekmo, sodnikoma za dobro sojenje, zapisničarjem za spet odlično opravljeno delo in navijaški skupini Robčki za navijanje!
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma - Alfa Sladki Vrh)

prosti: KK Radenci

Na lestvici vodi ekipa KK Paloma - Alfa Sladki Vrh.