Po barometru kakovosti nad državnim povprečjem

Po barometru kakovosti nad drzavnim povprecjem

Prlekija-on.net, ponedeljek, 14. april 2008 ob 09:31

UE Ljutomer prejemnica nagrade Zlata lastovka za delo v lanskem letu

Darija Mohorič, načelnica Upravne enote Ljutomer, je ob pregledu storjenega v lanskem letu izrazila zadovoljstvo, da je UE Ljutomer po opravljenih zadevah in tudi po izkazanem zadovoljstvu strank in zaposlenih v samem slovenskem vrhu. "Povprečna ocena mesečnega spremljanja zadovoljstva strank, t.i. barometer kakovosti, je bila 4,62, kar je boljše od povprečja Republike Slovenije, ki je 4,60," postreže s podatkom Mohoričeva, ki si je skupaj s sodelavci v lanskem letu pridobila nagrado Zlata lastovka javnega sektorja, kot najboljše javne organizacije.
Mohoričeva je vodenje ljutomerske UE prevzela po odhodu nekdanjega načelnika Tomislava Nemca, ki je konec leta 2007 prevzel vodenje uprave Darsa, najprej je bila imenovana kot vršilka dolžnosti. V preteklosti je Mohoričeva v UE že delala skupaj z Nemcem, nato pa je nekaj časa pred imenovanjem na mesto vršilke dolžnosti načelnice službovala v Ljubljani.

V lanskem letu so v UE Ljutomer beležili 13,4-odstotni porast upravnih postopkov, predvsem na področju upravnih notranjih zadev, saj je bilo izdanih več osebnih izkaznic in potnih listin, ki jim je potekla petletna veljavnost. Beležijo tudi porast na področju overitev, izdaje zemljiškoknjižnih izpiskov, bistveno pa se je povečalo tudi število prijav letnega pridelka grozdja, mošta in vina. "K takemu povečanju prijav pridelka je prav gotovo prispevalo pisno obvestilo naše UE vsem vinogradnikom, ki so vpisani v register, o prijavi tega pridelka do zakonsko določenega roka. V letu 2006 je bilo takih prijav 453, lani pa kar 627," navede Mohoričeva ter doda, da je bila lani tudi pravnomočno zaključena komasacija vseh 57 komasacijskih udeležencev, ki je bila uvedena na 91 hektarjih na območju Vučje vasi v občini Križevci.

Na področju denacionalizacije je bilo v UE Ljutomer doslej rešenih 538 od 544 zadev. Tri zadeve so tačas na Vrhovnem sodišču, kjer se odloča o tožbah, v dveh zadevah pa ni možno dokončati, ker v enem primeru ni rešeno predhodno vprašanje državljanstva, v drugem pa določitev skrbnika. V eni zadevi, pri denacionalizacijskih upravičencih družin Herndl in Fürst, je bilo izdanih 14 delnih odločb, v postopku pa je še izdaja dveh delnih odločb. V naravi je bilo v denacionalizacijskih zadevah na območju UE Ljutomer vrnjenih 1288 hektarjev kmetijskih zemljišč in gozdov ter odškodnina v obliki obveznic Slovenske odškodninske družbe v višini nekaj manj kot 15 milijonov evrov. Pravni nasledniki družine Herndl so dobili 436 hektarjev kmetijskih površin in odškodnino za podržavljene nepremičnine v višini pol milijona evrov, naslednikom družine Fürst pa je bilo vrnjenih 242 hektarjev kmetijskim površin in odškodnina v višini okrog 200 tisoč evrov. Prav zdaj se rešuje v korist teh dveh družin denacionalizacijski postopek za objekte nekdanjih Križevskih opekarn v Lukavcih.

vir: www.vecer.si



Več v Gospodarstvo