Ljutomer premagal Veržej - prvaka lige

Farmtech Veržej - Avto Rajh Ljutomer 0:1 (0:0)

Prlekija-on.net, nedelja, 16. junij 2013 ob 00:36
Igralci Farmtech Veržej se veselijo ob pokalu za prvaka

V zadnjem, 26. krogu 3.SNL-vzhod, sta se v Veržeju srečali prleški ekipi Farmtech Veržej in Avto Rajh Ljutomer. Veržej, ki je praktično že pred tekmo postal prvak, je še drugič v tej sezoni izgubil proti Ljutomeru. V jesenskem delu je Ljutomer bil boljši z 2:1, tokrat je zmagal 1:0.

Na veržejskem stadionu se je zbralo 500 gledalcev, ki so videli trden, taktičen dvoboj, s priložnostmi na obeh straneh, kjer je rahlo prevladoval Ljutomer. Edini gol so gledalci videli v 58. minuti, ko je zadel Boštjan Grizold, ki je le šest minut pred tem vstopil v igro. Po golu so domači pritisnili na ljutomerska vrata, a jim ni uspelo izenačiti, tako da se rezultat do konca ni več spremenil. Grizold je Ljutomeru prinesel drugo zmago v tej sezoni nad Veržejem.

Zaradi domačega poraza, slavje ob koncu ni bilo nič manjše, saj je Veržej sezono končal na prvem mestu ter si zagotovil napredovanje v drugo ligo. S tem je članska ekipa dala lepo darilo klubu ob 50. letnici, ki jo bodo v Veržeju proslavili naslednji konec tedna s pestrim programom. Ljutomer pa je sezono končal na sedmem mestu in si z drugo zmago nad, zdaj že drugoligašem, priigral lepo popotnico za naslednjo sezono.

Obe ekipi sta v letošnji sezoni doživeli enako število porazov - 8, Veržej pa je bil precej uspešnejši pri zmagah, dosegel jih je 16, Ljutomer pa 10.

500; Grizold 58.

Farmtech Veržej: Andrejč, Pelcl, Kurbus, Lukač, Hodnik (76./Sečko), Lovrec, Kocuvan, Trstenjak, Kaučič (86./Vidmar), Karnet, Ropoša; Trener: Zlatko Gabor

Avto Rajh Ljutomer: Küzma, Bogdan (28./Kardinar), Novak (52./Grizold), Bertalanič, Kuzmanovski, Ciglarič, Majerič, Vogrinec T., Šnajder, Podgorelec, Vogrinec D. (68./Jelen); Trener: Boštjan Zemljič

Kovinar Štore - Šmarje pri Jelšah 1:8 (1:3)
Čarda - Zreče 3:2 (0:2)
Malečnik - Grad 2:1 (1:1)
Rakičan - Agroservis Beltinci 4:3 (2:1)
Odranci - Koroška Dravograd 0:4 (0:3)
Tromejnik G-Sukič - Aha Emmi Bistrica 4:0 (2:0)