V Ljutomeru tekli na 18. Taborskem teku

18. Taborski tek in 13. Taborski pohod v Ljutomeru

Prlekija-on.net, ponedeljek, 12. avgust 2013 ob 19:381
18. Taborski tek

V petek, 9. avgusta, je v Ljutomeru potekal 18. Taborski tek, ki ga je v sklopu Občinskega praznika organiziral ŠIM Ljutomer in ki je v okviru akcije Pomurje teče in hodi 2013 štel za pomurski pokal.

Vse zbrane je ob začetku pozdravil podžupan Občine Ljutomer Janez Vencelj, nakar so se najmlajši in šolska mladina podali na tek na 250 m, 450 m in 900 m po Glavnem trgu in okoliških ulicah, odrasli pa so se podali na 3 km, saj so zaradi vročine 8,5 km tek skrajšali.

Najboljši so prejeli pokale in medalje, katere so jim podelili direktor ŠIM Ljutomer in podpredsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Branko Žnidarič, predsednik Sveta zavoda ŠIM Marko Jerebič in predsednik Športne zveze Ljutomer Aleš Vrbančič.

V članski konkurenci je v teku na 3 km dolgi progi zmagal Matej Fujs iz AK Panvita, drugi je bil Danilo Magdič, tretji pa Damir Zinko (oba AK Ormož). V ženski konkurenci je na enaki razdalji zmagala Jožica Šiftar (TS Radenci), drugo mesto je osvojila Kristina Tozon (Hitre noge Senožeče),tretja pa je bila Jožefa Antolič (Zavec sport).

13. Taborski pohod, ki se ga je udeležilo 21 pohodnikov, je potekal po okolici Ljutomera.

Vse rezultate teka lahko vidite tukaj.

pravični torek, 13. avgust 2013 ob 12:37

Med člani se je teka udeležil tudi, Jan Žibrat, domačin iz Mote. Jaaa

Star je 21 let in je profesionalni igralec NAMIZNEGA TENISA. To ja

Je NAJBOLJŠI SLOVENSKI igralec namiznega tenisa do sedaj. To ja Ploskač Respekt Klanjam

Igra v Nemški in Nizozemski ligi. Jaaa

Državni prvak. To ja Ploskač

Udeleženec svetovnega in Evropskega prvenstva. To ja Ploskač

Škoda, da tako malo vemo o domačinih, Prlekih, ki v tujini dosegajo vrhunske rezultate. Mislec