Zdravko Mauko-Magi petkrat zmagovalec

V Zagrebu se je končalo 23. balkansko prvenstvo v atletiki za veterane

Prlekija-on.net, ponedeljek, 9. september 2013 ob 10:06
Zdravko Mauko-Magi

V Zagrebu, na atletskem stadionu Mladosti se je končalo 23. balkansko prvenstvo v atletiki za veterane. Tekmovalo je 732 atletov iz 13 držav, med njimi 117 slovenskih atletov. Zdravko Mauko-Magi iz Melov, član Športnega društva Radenci, je osvojil štiri zlate medalje posamezno in eno zlato v štafeti.

Vsak tekmovalec je lahko nastopil v štirih posameznih disciplinah. Zdravko je bil prvi na 400 metrov ovire, skok v daljino, 100 metrov ovire in 200 metrov. Prvo mesto je osvojil tudi v štafeti 4X100 metrov, kjer so tekli še Prstec (Ptuj), Pipan (Kranj) in Koren (Ptuj).

Drugo mesto si je pritekel v Balkanski štafeti, kjer so tekli na 800 metrov Mauko, 400 metrov Pipan, 200 metrov Dumič (CE) in 100 metrov Prstec. Med šestimi štafetami so jih premagali atleti Srbije.

Jožica Šiftar iz Gornje Radgone, članica TS Radenska je zmagala v teku na 10 in 21 km, Rudi Horvat iz Murske Sobote, član MDI MS pa je zmagal v metu krogle.

Septembra leta 2014 bodo 24. prvenstvo organizirali Grki.