Ljutomerski ekipi visoko izgubili

1. krog Radenska Naturelle PKL 2013/14

Prlekija-on.net, nedelja, 17. november 2013 ob 09:23
PKL, foto: Vedran Tomšić

Prejšnji teden se je pričela nova sezona Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige 2013/14. Obe ljutomerski ekipi, ki letos nastopata v tekmovanju, sta visoko izgubili. Ekipa PŠK Ljutomer 3 je doma z 49 : 74 izgubila z ekipo KK Sveta Ana, PŠK Ljutomer 2 pa doma s KK Paloma - Alfa Sladki vrh z rezultatom 43 : 88.

1. krog Radenska Naturelle PKL 2013/14:

KD Sobota : KK Radenci
57 : 80 (18:21, 17:20, 12:20, 10:19)
sobota, 9.11.2013, 15.00, OŠ 3 Murska Sobota; Kous, Juteršnik

KD Sobota: Novak T. 24, Lukač 10, Šiftar 10, Vogrinčič 6, Brinar 4, Melin 2, Žigo 1, Hari 0, Miklavec 0
KK Radenci: Rajnar 19, Stampfer 18, Šenekar 14, Šijanec 10, Konrad 6, Jurjovič 5, Kozic 4, Gomboc 2, Govedič 2, Budja 0

Žreb je pred sezono odločil, da bomo Sobočanci v prvem krogu gostili košarkaše iz Radencev.
Radenčani okreplejni pred sezono so na tekmo prišli z vsemi razpoložljivimi igralci. Radenčani so v MS predstavili okrepitve (Šenekar, Štampfer in Govedič), pri domačih je od novincev zaigral le Tomaž Novak. Ob novincu Alešu Novaku pa so manjkali še motor ekipe Ficko, Kuzmič, Kalamar, Skandali kar je vsekakor predstavljalo določen hendikep za ekipo Sobote. Zavedali smo se težke tekme, Radenčani pa so prišli na tekmo zelo motivirani in verjetno željni maščevanja za vse poraze v zadnjih sezonah, katere so doživljali proti Soboti.
Tekmo smo bolje odprli domačini in prek Novaka povedli s 5-0. To je bilo tudi edino in obenem najvišje vodstvo Sobote na tej tekmi. Gostje so po tem začeli izkoriščati prednost v višini pod košem. Blestel je predvsem Rajnar. Gostje so v prvi četrtini povedli za 8, po domačem timeoutu pa smo domačini četrtino zaključili z 5 zaporednimi točkami. Drugo četrtino so bolje odprli gostje in hitro ušli na varnih 7-10 točk razlike kar so brez težav držali do konca polčasa. Domačini smo se sicer trudili slediti gostom, vendar se nam je začel že proti koncu polčasa poznati manjko A. Novaka in Kuzmiča pod košem, ter snajperjev Ficka in Skandalija na zunanji liniji. Polčas 35 - 41
Že ob koncu prvega polčasa se je domačinom začela poznati utrujenost, ključni igralci so začeli padati tudi kondicijsko, kar je začelo pomeniti določene rotacije v igri. Sprememb na bolje vsaj iz vidika domače ekipe ni bilo. V napadu je bil koš kot začaran, pod košem pa smo le stežka dobivali skok proti višjim in fizično močnejšim Radenčanom. Gostom je šel na roko tudi sodniški kriterij (precej puščanja igre z rokami pod košem). Žal se domači nismo mogli/znali le temu prilagoditi in razlika se je samo večala iz minute v minuto. Vmes so gostje imeli svoje momente za katere bi lahko bili tudi kaznovani (Rajnarjevo klasično jokanje sodnikom, Štamferjevo brcanje v klop za rezervne igralce, Gombocovo konstantno šetanje ob klopi, čeprav ni bil zaveden v zapisniku kot trener ali pomočnik), kar pa sta sodnika očitno "spregledala". Mi smo postajali vse bolj nervozni, naša igra pa raztrgana, brez repa in glave, kar so izkušeni gostje izkoristili. Končni rezultat tekme 57 - 80
Čestitke Radenčanom za zasluženo zmago v Murski Soboti. Vsekakor poraz v prvem krogu ni tragičen, naslednji teden k nam prihajajo "žuti" iz Beltinec, kar bo vsekakor priložnost za nas, da popravimo bled uvodni vtis.
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

KK Lindau Lendava : KK Sistemorg Beltinci
59 : 73 (12:12, 22:20, 10:19, 15:22)
sobota, 9.11.2013, 17.00, DSŠ Lendava; Makovec, Chowdhury

KK Lindau: Balažic 17, Sijarič 11, Žalik 10, Tkalec 7, Hozjan 5, Balaž 2, Zrna 2, Horvatič G. 2, Cilar 2, Magdalenič 1
KK GMT Beltinci: Ferčak 17, Zver 15, Ulaga 14, Bojnec 14, Kukel 8, Kovač 4

Novo sezono smo vsi pričakovali nestrpno z željo, da na prvi tekmi pokažemo svoj potencial in zmožnosti. Nekoliko smo v tej želji tudi pregoreli, saj smo proti vedno neugodnim Beltinčanom začeli nekoliko nervozno, nepovezano in predvsem nenatačno. Opaziti je bilo, da je ekipa ob dveh novih igralcih in manjkajočemu Dominku,Trstenjaku, S. Horvatiču,  ter še nekaterih  drugih igralcev igrala brez zbranosti pri metih, ki so bili sicer na oko izdelani, toda zadeti nikakor nismo mogli tudi iz najugodnejših položajev. Po začetnem vodstvu  Beltinčanov smo še kljub slabi igri ta del igre zaključili izenačeni ter šli na odmor ob polčasu z 2 točkami prednosti. Met nam kljub vodstvu ni stekel in grešili smo še naprej iz vseh mogočih položajev.
V drugem polčasu smo pričakovali, da se nam bo met odprl in  se bomo lahko uspešnejše uprli gostom, ki pa so se razigrali, v čem sta prednjačila predvsem Ulaga in Kukel, ki sta razigrala še ostale soigralce.Tretjo četrtino smo končali z zaostankom 7 košev,  tako da smo v zadnjem delu igre s spremembo obrambe poskušali spremenirti tok igre, toda po začetnem uspehu so se gostje hitro prilagodili obrambi in s tricami  ter ukradenimi žogami onemogočili naš uspeh. Čestitke Beltincem za zasluženo zmago.
Sestavil: Gorazd Horvatič (KK Lindau Lendava)

PŠK Ljutomer 3 : KK Sveta Ana
49 : 74 (11:18, 6:15, 18:23, 14:18)
sobota, 9.11.2013, 18.00, ŠIC Ljutomer; Zver, Kous

PŠK Ljutomer 3: Nemec 22, Smith 8, Copot A. 8, Robnik 6, Kupčič 2, Karba 2, Bogša 1, Leben 0, Copot J. 0, Gönc 0, Filipič 0
KK Sveta Ana: Zimic 28, Bauman 13, Keršič 9, Jančar 8, Kramberger 6, Markoč 5, Polenšak 3, Toplak 2, Vučkovič 0, Čeplak 0, Koletnik 0

V prvem krogu PKL smo se igralci PŠK Ljutomera 3 pred domačimi gledalci pomerili proti povratnikom v ligo KK Sveta Ana. Na obeh straneh sta bili klopi polni, saj se nas je zbralo po 11 igralcev. Tekmo so bolje odprli gostje in povedli z 5:0, vendar smo se domači pobrali in povedli z 9:7 kar je bilo tudi naše edino vodstvo na tekmi. Pred zadnjo minuto prve četrtine je bil izid poravnan na 11:11, nato pa so gostje z delnim izidom 7:0 odšli na odmor z prvo večjo prednostjo.
Druga četrtina se je začele precej enakovredno in prednost gostov se ni povečevala. Štiri minute pred koncem polčasa pa so gostje spet stopili na plin in si z delnim izidom 8:0 priigrali 16 točk prednosti. Rezultat polčasa je bil 17:33 v korist košarkarjev iz Svete Ane.
V drugem polčasu pa je na sceno stopil Zimic, ki je dominiral pod Ljutomerskim obročem in lastnoročno uničil vse upe domačih na morebitno presenečenje. Gostje so počasi povečevali svojo prednost in so do konca tretje četrtine priigrali neulovljivih 21 točk prednosti.
V zadnji četrtini smo domači le strnili svoje vrste in se, 5 minut pred koncem, gostom približali na 14 točk zaostanka in še upali da nam uspe preobrat a so gostje odgovorili z devetimi zaporednimi točkami in odločili vse dvome o zmagovalcu uvodne tekme letošnje sezone. Na koncu je rezultat na semaforju kazal 49:74  v korist KK Sveta Ana. Pri gostih je blestel Zimic, ki je vseh 28 točk dosegel v drugem polčasu, drugi strelec gostov pa je bil še en center, Bauman z 13 točkami. Pri domačih, ki so bili strelsko povsem razglašeni, je izstopala nova okrepitev Nemec z 22 točkami, Smith in Copot pa sta prispevala po 8 točk. KK Sveta Ana čestitamo za dobro tekmo in zasluženo zmago, pohvaliti pa velja še sodnika, ki sta prav tako dobro opravila svoje delo. V naslednjem krogu se Ljutomerčani odpravljamo na težko gostovanje v Radence, Sveta Ana pa na sosedski derbi v Sladki vrh.