Ljutomerski ekipi na dnu lestvice

7. krog Radenska Naturelle PKL 2013/14

Prlekija-on.net, četrtek, 9. januar 2014 ob 09:18

Minuli konec tednaje bil odigran 7. krog Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige 2013/14. Obe ljutomerski ekipi sta visoko izgubili v gosteh in sta na dnu lestvice. Ekipa PŠK Ljutomer 3 je s 123 : 46 izgubila z ekipo KK Paloma - Alfa Sladki vrh, PŠK Ljutomer 2 pa z ekipo KK Sistemorg Beltinci z rezultatom 70 : 49.

7. krog Radenska Naturelle PKL 2013/14:

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : PŠK Ljutomer 3
123 : 46 (29:16, 31:4, 32:8, 31:18)
sobota, 4.1.2014, 20.00, OŠ Sladki Vrh; Bilič, Chowdhury

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 28, Kikl 25, Nerat 20, Pok 20, Arzenšek 12, Cehnar G. 7, Pantelič 5, Mezgec 4, Vernik 2, Rošker Breg 0
PŠK Ljutomer 3: Filipič 11, Nemec 11, Copot A. 10, Karba 6, Robnik 4, Bogša 4, Pavličič 0

Za prvo tekmo v novem letu smo se odločili da bo pokazatelj stvari, ki jih hočemo doseči v tem letu. Bili smo koliko toliko kompletni....manjkali so Suad Suki Šabotič (poškodba kolena), Siniša Kneževič in Jan Nič (službene obveznosti).. Mario Hill Breg (bolezen) in seveda Alen Ploj (poškodba hrbta...je šel po blokado na UKC MB).....Tekmo smo začeli z visokim tempom...katerega smo držali skozi celotno tekmo in z konstantnimi menjavami povzročali preglavice nasprotniku kateri ni imel rešitev za našo igro....Izpostavil bi zadetih 15 trojk domače ekipe ( Pok 4, Nerat 4, Kikl 4 in Arezešek 3)......gostje so nas skozi vso tekmo težko dohajali.....rezultat na koncu tekme vseeno ni pokazatelj dejanske igre.....
Gostom se zahvaljujemo za borbenost in športno tekmo....sodnikoma za dobro sojenje ter zapisnikarski mizi za dobro opravljeno delo.
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma - Alfa Sladki Vrh)

KK Sveta Ana : KD Sobota
45 : 84 (10:21, 12:20, 8:18, 15:25)
sobota, 4.1.2014, 18.00, OŠ Sveta Ana; Bilič, Horvat

KK Sveta Ana: Jančar 15, Keršič 9, Farkaš 6, Zimic 5, Polenšak 4, Toplak 2, Bauman 2, Markoč 2, Derbiš 0, Vučkovič 0, Koletnik 0
KD Sobota: Šiftar 28, Novak A. 16, Brinar 9, Vogrinčič 8, Ficko 7, Skandali 4, Hari 4, Lukač 3, Melin 2, Miklavec 2, Žigo 1

V soboto, 4.1.2014, sta se v "anofški" dvorani srečali ekipi Svete Ane in Sobote. Na tekmo sta obe ekipi prišle z 11imi igralci, kar glede na to, da je bilo še novoletno vzdušje, je lepo število.
Tekmo so, kot ponavadi, bolje začeli gostje iz Sobote in si priigrali prednost +7, ki so jo do konča četrtine še povečali na +11.
Tako kot 1. četrtina, so se, brez kakšnih dogodkov, ki jih je treba omenit, odvijale tudi nadaljnje 3. četrtine.
Tekma je potekala v normalnem športnem duhu.
Nasprotniku se zahvaljujemo za športno tekmo in za to, da smo se po tekmi malo družili.
Sestavil: Uroš Markoč (KK Sveta Ana)

KK Radenci : KK Lindau Lendava
77 : 59 (22:8, 17:13, 21:17, 17:21)
sobota, 4.1.2014, 19.00, ŠD Radenci; Kous

KK Radenci: Stampfer 24, Niderl 15, Govedič 12, Rajnar 11, Šijanec 6, Gomboc 3, Jurjovič 3, Lopert 2, Kozic 1, Belak 0
KK Lindau Lendava: Hozjan 15, Horvatič G. 12, Magdalenič 12, Zrna 9, Sijarič 4, Cilar 4, Horvatič S. 2, Balaž 1

V soboto, 4.1.2014 smo odigrali prvo tekmo v letu 2014 - torej še tu.. vsem sodelujočim in vodstvu želim vse naj v tem letu.
Pri domačih sta manjkala Šenekar in Budja, pri gosteh pa kar nekaj, predvsem sem pogrešal Dominka in Balažiča.
Začetek tekme je bil nekoliko nervozen na obeh straneh, nekaj zicerov je poletelo mimo.. vseeno pa smo boljše začeli domačini, ki smo z lepo kombinatorno igro počasi "delali prednost".  Lendavčani so veliko metali na koš, ampak jim resnično ni šlo nič "notri".. rezultat ob koncu prve četrtine je bil lepih 22:8 za domače. Druga četrtina je bila že bol izenačena..rezultat 17:13 ... polčas torej 41:21.. rekli bi mogoče da je tekma končana.. ampak..
Tretja četrtina je skoraj prinesla preobrat, saj se je razigral Gorazd Horvatič in na brzino "spekel" 4 trojke.. tudi čez roke.. in po 3 minutah znižal na vsega 8 točk zaostanka. .. To je bil alarm za nas in vzeli smo minuto odmora ter se zmenili kako naprej.. Na srečo je šlo spet rezultatsko navzgor, tako da smo lahko spočili ključne igralce... rezultat po tretji četrtini je bil 62:38.
Zadnja četrtina je bila tako bol ali manj formalnost.. zaigrali smo bolj sproščeno, in zadnja četrtina je pripadla Lendavčanom za 4 točke. Končni izid srečanja 77:59.
Naj omenim, da je tekmo sodil le en sodnik (Kous), ker drugi sodnik ni prišel. Čestitam ekipi KK Lindau na fer tekmi in jim želim dobro igro naprej. Aja, še to moram povedati.. zelo veseli povratek na "stara pota" našega Kikija, ki je zasijal v vsem sijaju in pokazal vsem, da še nikakor ni za med penzioniste.. (kak mogoče en drugi, še starejši v naši ekipi  :)  ).
Zapisal: Miran Gomboc (KK Radenci)

KK Sistemorg Beltinci : PŠK Ljutomer 2
70 : 49 (22:12, 15:18, 19:12, 14:7)
sobota, 4.1.2014, 19.15, OŠ Beltinci; Zver, Juteršnik

KK Sistemorg Beltinci: Kukel 17, Ferčak 16, Ulaga 12, Regvart 5, Zver 4, Bojnec 4, Štihec 4, Kovač 4, Fujs 2, Ratnik 2
PŠK Ljutomer 2: Frangež 21, Preglej 13, Kosi 7, Kočevar 6, Kolbl 2

V začetku novega leta smo se v 7. krogu Pomurske košarkarske lige v soboto, 4.1.2014, domačini iz Beltinec pomerili z drugo ekipo iz Ljutomera. Gostom je manjkalo več igralcev, igrali so namreč samo z petimi medtem, ko so domačini igrali z vsemi oz. večino. Tekma se je začela brez posebnosti, sproščeno in učinkovito s strani obeh ekip. Ekipa iz Ljutomera je v obrambi že od samega začetka igrala cono saj niso imeli menjave, zato je bilo delanje osebnih napak "omejeno". V drugem delu prve četrtine smo se domačini uspeli oddaljiti od gostov ter si tako ob koncu četrtine priigrali prednost 10 točk. Končni izid prve četrtine 22:12. Drugo četrtino so bolje začeli gostje iz Ljutomera. Po nekaj uspešnih metih iz razdalje treh točk in zadetih prostih metih so se uspeli približati na razliko 2 točk, ki pa smo jo domačini uspeli zadržati ter jo ob koncu prvega polčasa še celo povišali. Kljub vsemu je druga četrtina zaradi večje zbranosti in mirne roke pripadala Ljutomerčanom z delnim izidom 15:18. Ob polčasu rezultat 37:30. Drugi polčas se je začel bolje za domačine saj so po kar sedmih kontrah uspeli zvišati razliko na kar 18 točk, ki pa so jo več ali manj držali do konca tekme. Ob koncu tretje četrtine rezultat 56:42. Zadnja četrtina se je začela podobno ter mogoče zaradi manjše zbranosti gostov in učinkovite obrambe Beltinčanov prinesla končni izid tekme 70:49. Sodniško sojenje dobro, brez posebnosti. Pa srečno 2014 še za nazaj.
Sestavil: Domen Štihec (KK Sistemorg Beltinci)