Zdravko Mauko 8. na svetovnem prvenstvu

Zdravko Mauko - Magi nastopa na Svetovnem dvoranskem prvenstvu v atletiki za veterane

Prlekija-on.net, sreda, 26. marec 2014 ob 23:14
Zdravko Mauko na svetovnem prvenstvu

Član Športnega društva Radenci Zdravko Mauko - Magi je odlično nastopil na Svetovnem dvoranskem prvenstvu v atletiki za veterane, ki poteka v Budimpešti. Prijavljenih je 3184 atletov iz 70 držav, slovenska ekipa šteje 30 tekmovalcev.

Magi je že nastopil v peteroboju in s skupnim seštevkom točk na 60 mertov ovire, v skoku v daljino, suvanju krogle, skoku v višino in teku na 1000 metrov osvojil 8. mesto med 28 atleti, kolikor jih je končalo tekmovanje.

Najboljšo uvrstitev med petimi disciplinami je dosegel v teku na 1000 metrov, kjer je bil peti. Skupno je zmagal finec Rajamaki pred nemcem Glubertom, tretji je bil Mayor iz Velike Britanije.