Rakičan z zmago iz Ljutomera

Avto Rajh Ljutomer - Rakičan 1:2 (0:1)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 9. junij 2014 ob 19:21
Avto Rajh Ljutomer - Rakičan

V zadnjem, 26. krogu 3. SNL - vzhod, v sezoni 2013/2014, se je Avto Rajh Ljutomer doma pomeril z Rakičanom, ki je zmagal z 2:1. To je bil še četrti zaporedni poraz Ljutomera ob koncu prvenstva, na zadnje so zmagali 10. maja, v 22. krogu doma proti Gradu.

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so povedli že v 2. minuti srečanja. Domačini so žogo izgubili v napadu, Rakičan pa je hitro krenil v protinapad, ki ga je po lepi podaji z golom zaključil Mihael Karas. Po hitrem vodstvu gostov, so domači zaigrali napadalno ter si priigrali nekaj priložnosti za zadetek, a so bili v zaključku nenatančni, svoje delo pa je opravil tudi gostujoči vratar Sašo Gerendaj, ki je ubranil nekaj nevarnih strelov.

Tudi drugi polčas so domačini pričeli napadalno in si priigrali nekaj lepih priložnosti, a je bilo podobno kot v drugem delu prvega polčasa, nenatančni streli in učinkovit gostujoči vratar. Če ni šlo z uigranimi akcijami pa je izenačenje prišlo po strelu od daleč. Ljutomer je tako izenačil v 74. minuti, ko je Tomaž Podgorelec dosegel lep zadetek iz razdalje.

Domačini so po izenačenju napadali za zmago, a prejeli gol po prekinitvi. Gostje so izvajali kot, na golovi črti pa je žogo nekoliko nerodno izbijal Sebastjan Piberčnik in žoga se je odbila v domačo mrežo. Rakičan je tako z zmago zasedel končno četrto mesto, Ljutomer pa osmo.

V spodnjem videu si lahko ogledate vrhunce tekme in vse tri gole.

300; Podgorelec 74.; Karas 2., Piberčnik 82./avtogol

Avto Rajh Ljutomer: Küzma, Majerič, Bertalanič, Podgorelec, Žinko (75./Kristl), Piberčnik, Buzeti, Munda, Slana (60./Panič), Kardinar (77./Markovič), Šnajder; trener: Boštjan Zemljič

Rakičan: Gerendaj, Kalamar, Gerendaj, Godvajs, Karas (89./Špoljarič), Jančar, Kos, Gregor, Lapoši, Faršang, Rajnar (78./Cipot); trener: Franc Cifer