Na Binkoštno nedeljo, 19. maja, cerkev praznuje binkoštni praznik. Na ta dan so bile po slovenskih župnijah in škofijah posebne binkoštne svete maše in druge slovesnosti, kajti vse to je povezano tudi s starimi, a že pozabljenimi cerkvenimi običaji, kot je pokanje z biči.
S petkovim dogodkom Food Revolution Day, ki je potekal v okviru svetovnega dogajanja na 1.083 prizoriščih širom sveta, v Sloveniji pa v Mariboru, društvo Planet Zemlja napoveduje začetek karavane osveščanja o zdravem (ter obenem hitrem in še vedno finančno ugodnem) načinu prehranjevanja. S projektom bo društvo potovalo po slovenskih vzgojno-izobraževalnih zavodih, družbeno-odgovornih podjetjih in trgih.
Družba Butan plin v maju s podelitvijo nagrad najboljšim udeležencem zaključuje projekt družbene odgovornosti »Varno na kolesu«, namenjen ozaveščanju javnosti o ogroženosti mlajših generacij v cestnem prometu. Vseslovenska akcija, ki je nadaljevanje dolgoletnih donacij odsevnih teles otrokom v vrtcih in osnovnih šolah, je bila tokrat namenjena učencem in učenkam osnovnih šol, ki v tekočem šolskem letu opravljajo kolesarski izpit. Med učenci 18 sodelujočih šol so v razpisu ...
V soboto, 18. maja, so Pionirke PGD Ljutomer, pod vodstvom mentorja Bojana Polaniča že tretje leto zaporedoma osvojile 1. mesto na Pokalnem tekmovanju za prehodni pokal Lovra Petovarja v Ivanjkovcih. S tem, ko so zmagale trikrat zapored, je prehodni pokal ostal v njihovi trajni lasti.
Znak kakovosti 24. Dobrot slovenskih kmetij za krušne izdelke so prejele kar tri Prlečke, Prleki pa so se odlično odrezali tudi v kakovosti mesa iz tünke in domačih sokov.
V okviru številnih aktivnosti letošnjega Tedna vseživljenjskega učenja sta hitro našla »skupni jezik« Likovno društvo Gornja Radgona in DOSOR, Dom starejših občanov Radenci. Tako je bila v petek, 17. maja, izvedena likovna delavnica za stanovalce tega doma.
»Življenje je eno,/ edino in samo tvoje./ Tvoja prihodnost je tvoja,/ tvoja sedanjost< tvoja./ Ni človeka na svetu,/ ki bi ti kaj spremenil./ Tisti, ki spreminja si ti,/ le ti, edino ti, ti...« je v eni svojih pesmi zapisala Katja Kerec, devetošolka Osnovne šole Radenci, doma iz Boračeve. S svojo prvo samostojno razstavo likovnih del se je predstavila 17. maja zvečer, v razstaviščni avli pred Kongresno dvorano hotela Radin v Radencih.
V minoritskem samostanu na Ptuju se je v četrtek, 16. maja ob 9. uri, odprla že 24. državna razstava Dobrote slovenskih kmetij. V ocenjevanje je bilo letos prijavljenih 1173 vzorcev iz Slovenije in tudi zamejstva. Na razstavi skupaj v tekmovalnem in predstavitvenem delu sodeluje preko 750 kmetij, največ iz savinjske regije s Koroško. Med izdelki je že nekaj let zapored največ krušnih – 315.
V prostorih nove gasilsko vaške dvorane v Babinci je prejšnji teden potekala volilna skupščina Gasilske zveze Ljutomer. Predsednik Branko Novak in poveljnik Andrej Trstenjak sta v poročilih podala pregled obsežnega dela, ki ga je zveza in vseh 28 društev opravilo v letu 2012.
S 15. majem se je zaključil letošnji Teden Rdečega križa Slovenije, ki se je pričel 8. maja (Mednarodni dan Rdečega križa v spomin na ustanovitelja Henryja Dunanta). V skladu z Zakonom o Rdečem križu Slovenije je v teh dneh na vseh poslovnih enotah Pošte Slovenije bilo v prodaji 2.650.000 doplačilnih znamk, na vseh železniških in avtobusnih postajah v Sloveniji pa 25.000 doplačilnih vozovnic, v vrednosti 0,17 evra.